روش صحیح نگهداری سیب زمینی به پیشنهاد کارشناسان ، همواره سیب زمینی را اشتباه نگه می داشتیم

به گزارش تور تایلند ارزان، کارشناسان می گویند شما همواره سیب زمینی را اشتباه نگه می داشتید. روش صحیح نگهداری سیب زمینی به پیشنهاد کارشناسان را در این مطلب بخوانید.

روش صحیح نگهداری سیب زمینی به پیشنهاد کارشناسان ، همواره سیب زمینی را اشتباه نگه می داشتیم

به گزارش خبرنگاران، نیویورک پست نوشت: سال هاست که کارشناسان مواد غذایی به مصرف کنندگان هشدار می دهند که گذاشتن سیب زمینی در یخچال خطر ابتلا به سرطان را در افراد افزایش می دهد - با این حال، پژوهشگران سازمان های استانداردهای غذایی اکنون می گویند که این ایده منتفی شده است.

شفالی لوث، یک پژوهشگر به نیویورک پست گفت: کارشناسان اکنون می گویند که نگهداری سیب زمینی در یخچال - که قبلا تصور می شد برای سلامتی خطرناک است - به ویژه اگر فورا از آن ها استفاده نمی کنید راه خوبی برای بهره گیری حداکثری است.

ابتدا اعتقاد بر این بود که وقتی سیب زمینی ها در یخچال می مانند، قند اضافی تشکیل می دهند که هنگام سرخ کردن، برشته شدن یا پختن به آکریل آمید سرطان زا تبدیل می شوند.

در تارنمای اف اس ای (FSA) آمده است: مهمترین غذایی که نباید در یخچال نگهداری گردد، سیب زمینی است.

وقتی سیب زمینی را در یخچال نگهداری کنید، نشاسته موجود در سیب زمینی به قند تبدیل می گردد. وقتی این قند پخته یا سرخ گردد، با اسید آمینه آسپاراژین ترکیب می گردد و ماده شیمیایی آکریل آمید فراوری می نماید که به نظر مضر می آید.

لوث بعلاوه توصیه کرد که سایر مواد غذایی مانند نان و گوجه فرنگی را نیز در یخچال قرار ندهید. لوث می گوید: خیلی ها متوجه نمی شوند که این کار می تواند باعث کهنگی نان گردد و طراوت موز یا گوجه فرنگی را از بین ببرد.

به گفته لوث، دمای سرد بافت گوجه فرنگی را تغییر می دهد و آنزیم هایی را که به آنها طعم می دهد، مهار می نماید. لوث ادامه داد که جای خیار هم در یخچال نیست. پیاز و سیر را باید در کابینتی تاریک و میوه ها و سبزیجات را جدا از یکدیگر در یخچال نگهداری کنید.

این محقق بعلاوه فاش کرد که شیر نباید روی در یخچال قرار گیرد زیرا به علت بازوبسته شدن مداوم، یکی از گرم ترین قسمت های یخچال است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 اسفند 1401 بروزرسانی: 13 اسفند 1401 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 2360

به "روش صحیح نگهداری سیب زمینی به پیشنهاد کارشناسان ، همواره سیب زمینی را اشتباه نگه می داشتیم" امتیاز دهید

1 کاربر به "روش صحیح نگهداری سیب زمینی به پیشنهاد کارشناسان ، همواره سیب زمینی را اشتباه نگه می داشتیم" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش صحیح نگهداری سیب زمینی به پیشنهاد کارشناسان ، همواره سیب زمینی را اشتباه نگه می داشتیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید