شتاب غول فناوری چین برای عبور از بحران لغو دسترسی به اندروید ، نام سیستم عامل جدید هواوی معین شد

یکی از مسائل بزرگ هواوی پس از تحریم ها و محدودیت های آمریکا علیه این شرکت، یافتن یک سیستم عامل جدید به جای اندروید بود. اکنون به نظر می رسد این مشکل حل شده و حتی نام سیستم عامل جدید معین شده است.

شتاب غول فناوری چین برای عبور از بحران لغو دسترسی به اندروید ، نام سیستم عامل جدید هواوی معین شد

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، بعضی از منابع مطلع هواوی می گویند محتمل است نام سیستم عمل جایگزین هواوی، Ark OS باشد.

هنگامی که گوگل گواهی فعالیت اندروید برای هواوی را لغو کرد، به نظر می رسید هواوی یکی از بزرگ ترین پشتیبان های خود را از دست داده است و البته به سرعت تعیین شد که هواوی به سمت استفاده از سیستم عامل اختصاصی خود در حرکت است. در حال حاضر ما متوجه شده ایم که سیستم عامل هواوی احتمالا به نام Ark OS منتشر خواهد شد.

این اطلاعات از یک درخواست علامت تجاری که برای اداره مالکیت معنوی اروپا منتشر شده، درز پیدا نموده است. بر اساس مندرجات این پرونده، هواوی از نام های هواوی ARKOS، هواوی ARK، وARK و ARK OS، استفاده نموده است.

هنوز تعیین نیست که هواوی در چه مرحله ای از توسعه سیستم عامل Ark است. اما به نظر می رسد حداقل از سال 2015 به یک سیستم عامل جدید فکر نموده است. اخیرا نیز گزارش شده که هواوی در حال مذاکره با Aptoide است که به عنوان یک جایگزین برای فروشگاه گوگل پلی عمل می نماید.

منبع: انتخاب
انتشار: بروزرسانی: 5 مرداد 1398 شناسه مطلب: 308

به "شتاب غول فناوری چین برای عبور از بحران لغو دسترسی به اندروید ، نام سیستم عامل جدید هواوی معین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شتاب غول فناوری چین برای عبور از بحران لغو دسترسی به اندروید ، نام سیستم عامل جدید هواوی معین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید