فرانسه: برگزیت بدون توافق اکنون محتمل ترین سناریو است

به گزارش تور تایلند ارزان، دولت فرانسه امروز چهارشنبه گفت احتمال می دهد انگلیس بدون توافق با اتحادیه اروپا از این اتحادیه خارج گردد.

فرانسه: برگزیت بدون توافق اکنون محتمل ترین سناریو است

به گزارش گروه بین الملل تور تایلند ارزان، یک مقام دولت فرانسه امروز چهارشنبه گفته پاریس احتمال می دهد انگلیس بدون توافق با اتحادیه اروپا از این اتحادیه خارج گردد.

به نوشته پایگاه خبری بلومبرگ، این مقام فرانسوی گفت برای فرانسه الان برگزیت بدون توافق محتمل ترین سناریو است و این به معنی آن است که به زودی کنترل روی مرزهای اتحادیه اروپا با انگلیس اعمال می گردد.

واژه برگزیت، کوتاه شده عبارت انگلیسی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا است (Britain exits the EU). در واقع فرآیند برگزیت، خارج شدن بریتانیا (انگلیس، اسکاتلند، ولز و ایرلندشمالی) از اتحادیه ایست که قواعد تجاری، سیاسی و قضایی کشورهای عضو را رقم می زند. بریتانیا اولین کشور در این اتحادیه است که قصد خروج از آن را دارد، از این رو فرآیند خروجش با پیچیدگی هایی روبرو شده و دارای مولفه های متعددی است.

در همه پرسی ماه ژوئن سال 2016 در بریتانیا، 53 درصد از شرکت کنندگان انگلیس رای به خروج داده بودند. در ولز نیز بیش از 52 درصد رای دهندگان رای به خروج دادند. اما در اسکاتلند و ایرلندشمالی شرایط متفاوت بود و به ترتیب 44 درصد و 38 درصد شرکت کنندگان رای به خروج داده بودند و اکثریت آراء متعلق به موافقان ماندن در اتحادیه اروپا بود اما مجموعا رای همه بریتانیا به خروج بود.

بعد از کامرون، ترزا می به عنوان نخست وزیر روی کار آمد اما کوشش او برای توافق با اتحادیه اروپا به جایی نرسید و او نیز مجبور به استعفا از سمتش شد. روی کار آمدن بوریس جانسون به عنوان نخست وزیر جدید انگلیس احتمال برگزیت بدون توافق را بالا برده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 26 مهر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 528

به "فرانسه: برگزیت بدون توافق اکنون محتمل ترین سناریو است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرانسه: برگزیت بدون توافق اکنون محتمل ترین سناریو است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید