فصل پرورش میگو در استان بوشهر بدون مخاطره در حال سرانجام است

به گزارش تور تایلند ارزان، مرتضی بحرانی در گفت وگو با خبرنگاران گفت: با اقدامات انجام گردیده بهداشتی - قرنطینه ای در طول دوره تکثیر و پرورش هیچ موردی از بیماری لکه سفید در مزارع پرورش میگو دیده نشد.

فصل پرورش میگو در استان بوشهر بدون مخاطره در حال سرانجام است

وی ادامه داد: دوره پرورش نیز هم اکنون با حمایت استانداری بوشهر و همکاری سازمان جهاد کشاورزی، اداره کل شیلات استان و اتحادیه پرورش دهندگان میگو با موفقیت در حال اتمام است. مدیرکل دامپزشکی استان بوشهر اضافه نمود: نظارت بهداشتی مستمر توسط کارشناسان دامپزشکی استان در 281 مزرعه پروشی و در تعداد 2 هزار و 708 استخر ذخیرسازی گردیده انجام شد که در همین راستا در 4 هزار 665 هکتار مزرعه پرورشی تعداد یک میلیارد و 222 میلیون و 657 هزار قطعه لارو ریزی انجام شد.

بحرانی توضیح داد: در طول دوره تکثیر و پرورش میگو تعداد 3 هزار و 450 نمونه برداری از پست لارو (بچه میگو)، میگوهای مولد، میگوی پرورشی و غذای میگو، تعداد دو هزار و 727 مورد آزمایش و تست PCR انجام شد.

وی گفت: پایش دقیق، منظم و ردیابی بیماری ها از سوی دامپزشکی، ارتقای سطح دانش و آگاهی پرورش دهندگان و رعایت مسایل امنیتی و قرنطینه ای از سوی آنها شرایط مناسبی برای مقابله با هر گونه بیماری و حتی کنترل آن را فراهم آورده است.

بحرانی اضافه نمود: علی رغم موفقیت فصل پرورش، باز هم توصیه می گردد برداشت میگوها از استخرهای پرورشی با سرعت بیشتری انجام گردد، زیرا که تغییرات جوی و نزدیک شدن به فصل پاییز و احتمال وقوع سرمای ناگهانی ممکن است ویروس بیماری لکه سفید را در منطقه فعال کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 آذر 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 124

به "فصل پرورش میگو در استان بوشهر بدون مخاطره در حال سرانجام است" امتیاز دهید

1 کاربر به "فصل پرورش میگو در استان بوشهر بدون مخاطره در حال سرانجام است" امتیاز داده است | امتیاز: 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فصل پرورش میگو در استان بوشهر بدون مخاطره در حال سرانجام است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید