قلعه نویی در تیم ملی؛ علی دایی در سپاهان

به گزارش تور تایلند ارزان، ولی همانطور که اشاره شد امیر قلعه نویی انتخاب قطعی ایرانی نیمکت تیم ملی است و اگر این اتفاق رخ دهد باید شایعات حضور احتمالی علی دایی در سپاهان را هم جدی بگیریم.

قلعه نویی در تیم ملی؛ علی دایی در سپاهان

دوشنبه شب گذشته که حیدر بهاروند سرپرست فدراسیون فوتبال، در برنامه فوتبال برتر شبکه سه حاضر شد به صراحت گفت که سرمربی تیم ملی تا پنج روز آینده انتخاب خواهد شد. حالا یک هفته از آن وعده می گذرد و هنوز سرمربی تیم ملی معرفی نشده است.

به گزارش ایران ورزشی، در این مدت هم اظهار نظرات مدیران فوتبال ایران با تناقض های بسیار زیادی همراه بوده است اما وقتی تمام این تناقض ها و اتفاقات اتفاق افتاده را در کنار اخبار دریافتی از راهروهای فدراسیون قرار می دهیم، به نظر می رسد که باید خودمان را آماده سرمربیگری امیر قلعه نویی در تیم ملی بزرگسالان کنیم.

یکی از مدیران رده بالای اجرایی فدراسیون فوتبال در گفت و گوی کوتاهی که با ایران ورزشی داشت ضمن تأیید این موضوع درباره بلاتکلیفی های به وجود آمده برای انتخاب سرمربی به نکات جالبی اشاره نمود که واقعیت ها را به همه نشان می دهد.

این مدیر شناخته شده که تأکید داشت نامی از او برده نگردد گفت: شرایط به معنای واقعی سخت است و نمی توانیم هیچ ریسک بزرگی داشته باشیم. مسئولان هم در حال آنالیز شرایط و رسیدن به انتخاب نهایی هستند. بر اساس اخباری که من دارم و آن چیزی که از جلسات برگزار شده روشن است بعد از اتفاقات مختلف و مذاکراتی که انجام شده، فعلاً شانس آقای امیر قلعه نویی برای سرمربیگری تیم ملی خیلی زیاد است و اگر باز هم شرایط تغییر نکند و شاهد اتفاقات خاصی نباشیم به نظر می رسد که به زودی این خبر اعلام رسمی خواهد شد. شرایط تیم ملی همه می دانند که خیلی خاص است و همین مسأله در کنار شرایط لیگ و فوتبال ایران کار را برای انتخاب نهایی سخت تر نموده است.

نکته قابل تأمل اما اینجاست که باشگاه سپاهان با توجه به حضور در کورس قهرمانی لیگ برتر، جام حذفی و در پیش داشتن لیگ قهرمانان آسیا در این شرایط مخالفت صریح خود را با انتخاب قلعه نویی به عنوان سرمربی تیم ملی اعلام نموده است. در رسانه ها نیز شایعه شده که قلعه نویی خواسته همزمان راهنمایی تیم ملی و سپاهان را بر عهده داشته باشد که این موضوع با موافقت فدراسیون و اهالی فوتبال همراه نخواهد شد. منتهی با توجه به شرایط بسیار حساس تیم ملی و نتایج نظرسنجی ها به نظر می رسد که در آینده ای نزدیک فدراسیون فوتبال خبر نهایی را اعلام خواهد نمود.

البته بین اعضای هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال تنها بر سر انتخاب سرمربی ایرانی برای تیم ملی شاهد اتفاق نظر هستیم ولی در بحث گزینه نهایی بعضی ها معتقد به عقد قرارداد با امیر قلعه نویی هستند و بعضی ها نیز دایی را در این شرایط برای تیم ملی مناسب می بینند. اعضای هیأت رئیسه البته در مصاحبه های خود از آخرین شرایط مذاکرات اظهار بی اطلاعی می نمایند و خیلی ها در فدراسیون نمی دانند که مذاکره نماینده اصلی با گزینه های راهنمایی تیم ملی کدام مدیر است.

بعضی می گویند بهاروند این کار را انجام می دهد. عده ای می گویند محمود اسلامیان و محمدرضا ساکت با مشورت تاج کار را انجام می دهند و بعضی ها هم به اشتباه توپ را به زمین کمیته فنی فدراسیون فوتبال می اندازند. در شرایط فعلی فوتبال ملی ایران دچار سرگیجه مطلق شده و اتفاقات اخیر هم این مسأله را تأیید می نماید. به هر حال ابتدا برانکو گزینه اصلی بود و با او به توافق نرسیدند. سپس علی دایی تبدیل شد به گزینه اصلی که شایعه شد مخالفت هایی رسمی با سرمربیگری او در تیم ملی وجود داشته و به همین دلیل اجازه حضورش در تیم ملی داده نمی گردد.

بعد از این دوباره جامعه فوتبال با شایعه احتمال انتخاب سرمربی خارجی برای تیم ملی رو به رو شدند و الان چند روزی است که همه صحبت از انتخاب سرمربی ایرانی برای تیم ملی می نمایند و تقریباً همه چیز آماده اعلام خبر سرمربیگری قلعه نویی در تیم ملی است. منتهی اتفاقات اخیر به خوبی نشان می دهد که باز هم ممکن است شاهد تغییر در مذاکرات باشیم.

دو روز قبل که با حیدر بهاروند سرپرست فدراسیون فوتبال هم صحبت کردیم او همانطور که پیش بینی می شد حاضر به گفت وگوی رسانه ای نبود و فقط روی این جمله چند بار تأکید کرد: برای انتخاب، گزینه های خیلی زیادی نداریم اما باز هم نباید با عجله تصمیم گرفت. تمام سعی مجموعه مدیریتی فوتبال این است که بهترین تصمیم را در این شرایط خاص پیش آمده بگیریم. حالا باید منتظر ماند و دید نتیجه چه خواهد شد. مدیران فوتبال پتانسیل رونمایی از یک گزینه خارجی که نامش در رسانه ها منتشر نشده را هم البته دارند.

ولی همانطور که اشاره شد امیر قلعه نویی انتخاب قطعی ایرانی نیمکت تیم ملی است و اگر این اتفاق رخ دهد باید شایعات حضور احتمالی علی دایی در سپاهان را هم جدی بگیریم.

منبع: عصر ایران
انتشار: 25 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 910

به "قلعه نویی در تیم ملی؛ علی دایی در سپاهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قلعه نویی در تیم ملی؛ علی دایی در سپاهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید