ماجرای درج مبلغ با عنوان جوانی جمعیت در قبض آب چیست؟

به گزارش تور تایلند ارزان، قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در سال 1400 از سوی مجلس به دولت ابلاغ شد تا برای سال 1401 اجرایی شود که مبلغ 100 تومان به ازای هر متر مکعب آب از مشترکانی که بالای الگوهای تعیین شده مصرف دارند، بر اساس این قانون اخذ خواهد شد و هم کنون در قبض آب مشترکان پرمصرف درج شده است.

ماجرای درج مبلغ با عنوان جوانی جمعیت در قبض آب چیست؟

برخی مشترکان از درج مبلغی در قبض آب خود تحت عنوان جوانی جمعیت خبر دادند که این موضوع فقط برای مشترکان پرمصرف اعمال شده و براساس قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت است.

به گزارش ایرنا، اخیراً در فضای مجازی مطلبی در حال انتشار است که در آن عنوان شده در قبض آب مشترکان مبلغی با عنوان جوانی جمعیت اخذ می شود که برخی این مبلغ را چهار هزار تومان عنوان کردند.

پیگیری های خبرنگار ایرنا از شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور نشان می دهد، مبلغ و ردیف آن فقط در قبض مشترکان پر مصرف اعمال و درج شده و برای سایر مشترکان چنین موضوعی صحت ندارد.

بر اساس پیگیری ها در ماده 72 قانون جوانی جمعیت آمده که دولت مکلف است جهت اجرای احکام این قانون بودجه لازم را در قوانین بودجه سنواتی و در ردیف های تعیین از محل درآمدهای ذیل برحسب نیاز تأمین و اختصاص دهد.

در بند ر تبصره یک ماده 72 قانون جوانی جمعیت افزوده: 100 درصد درآمد حاصل از افزایش هزار ریال (100 تومانی) به ازای هر متر مکعب فروش آب شرب شهری مشترکان پرمصرف آب از طریق شرکت های آبفای شهری و به حساب خزانه واریز شود.

قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در سال 1400 از سوی مجلس به دولت ابلاغ شد تا برای سال 1401 اجرایی شود که مبلغ 100 تومان به ازای هر متر مکعب آب از مشترکانی که بالای الگوهای تعیین شده مصرف دارند، بر اساس این قانون اخذ خواهد شد و هم کنون در قبض آب مشترکان پرمصرف درج شده است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 25 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 25 اردیبهشت 1402 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 2387

به "ماجرای درج مبلغ با عنوان جوانی جمعیت در قبض آب چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای درج مبلغ با عنوان جوانی جمعیت در قبض آب چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید