مانع تراشی ناظران انتخاباتی ترامپ در شمارش آرا

به گزارش تور تایلند ارزان، نشریه هیل در گزارشی نوشت: مقامات انتخاباتی میلواکی بزرگترین شهر ایالت ویسکانسین که در سال 2016 بیشترین رای را برای دونالد ترامپ در پی داشت، ناظران انتخاباتی وی را به مانع تراشی در کار شمارش آرا متهم کردند.

مانع تراشی ناظران انتخاباتی ترامپ در شمارش آرا

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از تارنمای خبری این نشریه آمریکایی، مقامات ناظر بر انتخابات در میلواکی بزرگترین شهر ایالت ویسکانسین دیروز شنبه ناظران شمارش آرا را که از سوی دونالد ترامپ به این امر منصوب شده بودند، به تلاش برای جلوگیری از بازشماری آرا متهم کردند.

جورج کریستنسن (George Christenson) از مقامات این شهر گفت که در برخی موارد ناظران تقریبا به شمارش هر رای اعتراض دارند.

کریستنسن اضافه نمود: همین شکایات باعث شده کار بازشماری مجدد به تعویق افتد و بسیاری از ناظران با پرسیدن سوال و اعتراض کار شمارش آرا را قطع کرده و به این ترتیب قوانین را زیر پا می گذارند. وی این رفتار را غیر قابل قبول خواند.

این مقام شهر میلواکی با اعلام اینکه وظیفه ما این نیست به ناظران در خصوص آنچه مشاهده می کنند آموزش و توضیح دهیم، گفت: آن ها به وضوح نمی دانند که کار شمارش آرا چگونه انجام می گیرد و به همین دلیل مدام سوال می پرسند. ما به ستاد انتخاباتی ترامپ هم گفته ایم که شما باید به ناظران خود بگویید اینجا به دنبال چه هستید، زیرا آن ها به هر رای گیری اعتراض دارند.

اما یک حقوقدان به کنندگی از ستاد انتخاباتی ترامپ هرگونه ادعای مقامات میلواکی در خصوص ایجاد ممانعت در کار شمارش آرا را رد و تاکید کرد تنها خواسته ما شمارش تک تک آرا است.

کار بازشماری آرای میلواکی و دین، دو شهر لیبرال ایالت ویسکانسین پس از اعتراض کارزار انتخاباتی ترامپ و به منظور تغییر نتیجه انتخابات در دستور کار قرار گرفت. این در حالی است که پس از شمارش اولیه آرا جو بایدن با کمی بیش از 20 هزار و 600 رای از ترامپ در ویسکانسین پیشی گرفت؛ ایالتی که در سال 2016 توانست نقش موثری در پیروزی وی در برابر رقیب دموکراتش ایفا کند.

روز شنبه در وضعیتی جداگانه تیم پوسنانسکی (Tim Posnanski) کمیسر انتخابات ایالتی گزارش داد که به نظر می رسد کنندگان ترامپ قوانینی را نقض می کنند و از کارزار انتخاباتی ترامپ به ناظران دیکته می شود که چگونه عمل کنند.

مقامات انتخاباتی همچنین گزارش دادند که یکی از ناظر ترامپ به هر برگه رای که از کیسه بیرون کشیده می شد اعتراض می کند، زیرا آن ها تا زده شده اند.

گزارش ها همچنین حاکی از اخراج دستکم یک ناظر کارزار انتخاباتی ترامپ از یک محل شمارش آرا است. به نظر می رسد این ناظر پس از آنکه یک مقام انتخاباتی را هل داده بود توسط مقامات کلانتری از محل بازشماری آرا اخراج شد.

براساس قانون ایالاتی ویسکانسین، کارزار انتخاباتی ترامپ برای بازشماری بخشی از آرای این ایالت سه میلیون دلار پرداخت کرده است. بازشماری آرا در این ایالت از روز جمعه آغاز شده و باید تا اول دسامبر (11 آذر) به پایان برسد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 دی 1399 بروزرسانی: 3 دی 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 1479

به "مانع تراشی ناظران انتخاباتی ترامپ در شمارش آرا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مانع تراشی ناظران انتخاباتی ترامپ در شمارش آرا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید