مرد بلژیکی از سفر 12 ساله خود و خانواده اش به آلاسکا می گوید

به گزارش تور تایلند ارزان، چانتال شنتی گارلو همراه با همسر و دخترش، به مدت 12 سال است که در جهت آلاسکا هستند. در این مطلب، همراه با چانتال، نکات جالب این سفر طولانی را مرور می کنیم.

مرد بلژیکی از سفر 12 ساله خود و خانواده اش به آلاسکا می گوید

چانتال شنتی گارلو (Chantal Shanti Garloo) مرد بلژیکی الاصل همراه با همسر آرژانتینی اش، رودولفو ماتو میرو (Rodolfo Matu Miró) و فرزند ده ساله شان یعنی زاینا (Zaina) و سگش مارتا (Marta)، حدود 12 سال می گردد که در آمریکای لاتین، مشغول سفر و ماجراجویی هستند. این خانواده ماجراجو، سوار بر خودروی سبز خود با نام که El Bicho Latino که البته خانه آن ها هم هست، با هدف رسیدن به شمال دنیا و آلاسکا، حدود دوازده سال است که در حال سفر و طی کردن راستا آمریکای لاتین هستند. چانتال می گوید:

دوست دارم تا آخرین روز زندگیم، به تمامی نقاط دنیا سفر کنم.

شنتی، همسرش ماتو را ابتدا، در ساحل پاتاگونیا (Patagonia) در سال 2005 دیدار کرد؛ ماتو کنجکاو که از بونس آیرس (Buenos Aires) و با یک اتوبوس قدیمی در سفر بود، با شنتی ازدواج و وی را در سفرهایش همراهی کرد. در سال 2008، دخترشان زاینا در جنگل اکوادورین (Ecuadorian) به دنیا آمد و مارتا، سگ این خانواده، چند سال بعد به آن ها اضافه شد.

شنتی در مصاحبه با Lonley Planet گفت:

ما تمام روزهای هفته مان را در اتوبوس مان زندگی می کنیم. ما مثل سه تفنگ دار، همواره باهم هستیم. نکته اینجا است که در زندگی های اینچنینی، باید همواره وسایل خود را مدیریت کنید. ما همواره با وسایل ضروری مان سفر می کنیم، چون جا برای چیزهای بیشتر وجود ندارد. با وجود اینکه خیلی کند سفر می کنیم، اما زندگی بسیار هیجان انگیزی داریم. هر روزمان فرق دارد و روزمرگی را دوست نداریم؛ ما در جاده زندگی می کنیم.

شنتی و خانواده اش، زیباترین منظره ها و مکان های دنیا را دیده اند و به لطف خودروی شان، در این مکان ها زندگی هم نموده اند. این مرسدس سبز کم رنگ، برای زندگی طولانی مدت در جاده ها طراحی شده و توجه ها را به خود جلب نموده است. شنتی و همسرش گاهی اوقات در دانشگاه ها، درباره شرایط زندگی در جاده و چگونگی داشتن یک زندگی پایدار در آن، سخنرانی می نمایند؛ آن ها همواره این کار را به رایگان انجام می دهند و از اینکه می توانند به مردم یاری نمایند و برایشان الهام بخش باشند، خشنود هستند.

با اینکه شنتی و خانواده اش افرادی خودساخته هستند و در طول سفرهایشان، روی توانایی های خود حساب می نمایند؛ اما گاهی از یاری های مردم بومی منطقه ها مختلف هم در سفرشان بهره می برند. روی اتوبوس آن ها، یک دست خط وجود دارد که متنش به توضیح زیر است؛ متنی که ساکنان منطقه ها مختلف را با سبک زندگی آن ها آشنا می نماید:

ما از پاتاگونیا می آییم و مقصدمان آلاسکا است؛ آیا می توانید به ما در تامین پنج لیتر از سوخت موتور دیزلی خودروی مان، یا یک بشقاب غذا یاری کنید؟

شنتی در این باره می گوید:

معمولا افرادی که انرژی مثبت دارند سراغ مان می آیند. آن ها به ما خیلی یاری می نمایند؛ این سفر به ما ثابت کرد که تعداد آدم های خوب در دنیا، بیشتر از آدم های بد است.

منبع عایدی اصلی این خانواده از فروش کتاب مستندی که از سفر 12 ساله شان به آمریکای لاتین نوشته بودند، به دست می آید. در این کتاب بیش از 100 تصویر موجود است که این زوج، خودشان از منظره ها آمریکای لاتین ثبت نموده اند. آن ها بعلاوه از راه فروش تی شرت (T-Shirt)های دست دوز و عکس های مختلف، کسب عایدی می نمایند.

شنتی ادامه می دهد:

هدف ما این نیست که خیلی زیاد پول دربیاوریم، بلکه این است که تا جای ممکن، پول کم خرج کنیم. وقتی سفرم را آغاز کردم، تنها بودم و هدفم رسیدن به مکزیک بود؛ راستای که رسیدن به آن، دو سال طول می کشید را در خاتمه، با همسر و دخترم، در ده سال طی کردیم؛ راستای که در آن راه های مختلفی برای زندگی و خشنود بودن یافتیم. این یک سفر در قاره آمریکا نبود بلکه یه سفر به درون خودمان بود که نگاهمان به زندگی را تغییر داد.

ما در حال نزدیک شدن به آلاسکا هستیم؛ زاینا درحال رشد کردن است و نمی دانم تا کجا ادامه خواهیم داد. خودم خیلی دوست دارم تا آخرین روز زندگیم به سفر و اکتشاف بپردازم. خواهیم دید که چه پیش خواهد آمد. تنها چیزی که می دانم این است که نمی خواهیم یک زندگی پر از استرس داشته باشیم.

این خانواده در حال حاضر در شهر گوئرتارو (Querétaro) در مکزیک ساکن هستند و به زودی سفر خود را ادامه خواهند داد.

منبع: کجارو / lonelyplanet
انتشار: 1 اسفند 1400 بروزرسانی: 1 اسفند 1400 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 2108

به "مرد بلژیکی از سفر 12 ساله خود و خانواده اش به آلاسکا می گوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرد بلژیکی از سفر 12 ساله خود و خانواده اش به آلاسکا می گوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید