بهترین مقصدها برای تجربه سفری بی نظیر در آسیا

به گزارش تور تایلند ارزان، آسیا پهناورترین قاره دنیا است. در این قاره بزرگ و زیبا، مقصدهای گردشگری متنوعی برای همه سلیقه ها وجود دارد. بهترین مقصدهای گردشگری آسیایی را بشناسید.

بهترین مقصدها برای تجربه سفری بی نظیر در آسیا

دو قرن پیش، سفر به آسیا فقط مخصوص تاجران ثروتمند، سفیران، نخبگان و اشراف استعماری بود. کسانی که می توانستند از پس هزینه های سنگین این سفرهای طولانی و گران بربیایند. ولی این روزها دنیای سفر و گردشگری تغییرات زیادی کرده است.

با افزایش پروازهای ارزان، انواع هتل با قیمت های متفاوت، قطارهای پرسرعت و افزایش ارتباطات بین المللی، این روزها سفر به کشورهای مختلف آسیا برای بسیاری از مردم دنیا راحت و امکان پذیر شده است.

اما چرا آسیا مقصد خوبی برای سفر است؟

آسیا پهناورترین قاره دنیا است و مدت ها است که مسافران سراسر دنیا را جذب زیبایی ها و شگفتی های طبیعی خود کرده است. سنت های فرهنگی متمایز، معماری های باستانی و غذاهای بی نظیر و لذیذ، چند دلیل دیگر برای این است که آسیا را به عنوان مقصد سفرهای خود انتخاب کنید.

در ادامه، 17 مقصد گردشگری برتر در آسیا را معرفی می کنیم. این مقصدها مجموعه ای از شهرها، جزیره ها یا کشورهای کوچک و بزرگ هستند که می توانید برای ماجراجویی بعدی خود، یکی از آن ها را به عنوان مقصد سفر انتخاب کنید.

بوتان

بوتان در انتهای شرقی هیمالیا قرار گرفته است و هر آنچه که از مجذوب کنندهیت ها و شگفتی طبیعت انتظار دارید، در بوتان پیدا می گردد. جنگل های انبوه و سرسبز، دره های عمیق و قله های سر به فلک کشیده تنها گوشه ای از تماشای های بوتان است.

صومعه آشیانه ببر یکی از مشهورترین جاهای تماشای بوتان است. بیشتر مسافران بوتان معمولا در پارو اقامت می کنند که محل قرار گرفتن تنها فرودگاه بین المللی این کشور است. این شهر تاریخی در یک دره سرسبز واقع شده است. این شهر تماشای را معبدها و صومعه های باستانی بودایی احاطه کرده اند.

همان طور که اشاره کردیم، قابل توجه ترین جاذبه فرهنگی این منطقه، صومعه آشیانه ببر است که روی صخره ها بالای دره پارو قرار گرفته است. این صومعه علاوه بر نمای سفید و گنبد طلایی، مجذوب کنندهیت های دیگری هم دارد. این معبد قرن هفدهمی در کنار شبکه ای از چند غار قرار گرفته است که به عنوان مکان های مقدسی برای مراقبه شناخته می شوند.

جهت شیب دار و دو ساعته برای رسیدن به این مکان مقدس، معمولا چالش برانگیز است، ولی آنچه که در انتهای این جهت پرفراز و نشیب در انتظار شما است، ارزش زحمت کشیدن دارد و یکی از به یادماندنی ترین مناظری است که خواهید دید.

پنانگ، مالزی

مرکز پنانگ هر آنچه که فکر کنید برای گردشگران دارد؛ تاریخ و فرهنگ و غذاهای لذیذ. پنانگ در نزدیکی سواحل غربی مالزی واقع شده است. جزیره پنانگ بهشتی برای دوستداران غذا و برای علاقه مندان به معماری است. جرج تاون، شهر اصلی این جزیره است. بهترین جا برای اینکه در آن اقامت کنید و حال و هوای مجذوب کننده پرشور و هیجان جزیره را تجربه کنید. نشانه هایی از معماری استعماری بریتانیایی را می توانید در پنانگ ببینید. این آثار معاری را به معبدهای بودایی و عمارت های قدیمی چینی اضافه کنید.

این شهر ساحلی را بیشتر از هر چیز به عنوان مقصدی عالی گردشگری غذایی در دنیا می شناسند. در این شهر انواع غذاهای ترکیبی با آشپزی های بین المللی و مالایی، چینی و هندی را می توانید پیدا کنید و طعم متفاوت آن ها را تجربه کنید. مطمئنا تا مدت ها بعد از سفر، به یاد غذاهای لذیذی می افتید که در پنانگ مالزی خورده اید. غذاهای چینی، انواع نودل، غذاهای هندی مشهور و غذاهای محلی.

ال نیدو، فیلیپین

ال نیدو در استان پالاوان فیلیپین قرار گرفته است و میزبان تعدادی از زیباترین سواحل دنیا است. اگر در جست وجوی یک بهشت استوایی برای گذراندن تعطیلات خود هستید، مطمئنا مقصد مورد نظر خود را در ال نیدو پیدا می کنید. ال نیدو در شمالی ترین نقطه جزیره پلاوان قرار گرفته است و در جنوب غربی فیلیپین قرار گرفته است. این مجمع الجزایر میزبان آب های فیروزه ای، تالاب های سحرآمیز و سواحل بی نظیر و غارهای مخفی فراوانی است. هر آنچه که از شگفتی های طبیعی انتظار دارید در ال نیدو پیدا می گردد.

اینجا یک خلیج زیبا دارد که با صخره های سنگ آهکی احاطه شده و مانند نگین تاج است. با قایق می توانید در آن به گشت و گذار مشغول شوید و از تالاب های مرموز تماشا کنید. گردشگران در این منطقه معمولا روز خود را با سرگرمیاتی مثل غواصی می گذرانند. یا اینکه به گشت وگذار در سواحل بکر و دورافتاده در سراسر این مجمع الجزایر مشغول می شوند.

بسیاری از اپراتورهای تورهای گردشگری در این منطقه، تورهای ماجراجویی با کشتی دارند که این تورها معمولا با سرگرمیات مجذوب کنندهی چون خوردن غذای دریایی لذیذ که در کشتی سرو می گردد، پایان می یابند.

بالی، اندونزی

بالی یکی از حدود 18 هزار جزیره اندونزی و بدون تردید مشهورترین جزیره این کشور است. سالانه بیش از 5.6 میلیون نفر به این جزیره تماشای سفر می کنند. بالی علاوه بر سواحل زیبا و تماشای، پر از جاذبه های فرهنگی متعدد از جمله معبدهای باشکوه و قدیمی است.

سواحل بالی، باریکه هایی از شن های طلایی و سفید هستند با صخره های پوشیده از پوشش گیاهی جنگلی احاطه شده اند، اقیانوس بی کران و آبی و علفزارهای سرسبز، مزین کننده گوشه و کنار سرزمین هزار رنگ بالی است.

بالی با تمام زیبایی و شکوه خود، یکی از محبوب ترین مقصدهای سرگرمیی در آسیا است. در مرکز مجمع الجزایر پهناور اندونزی قرار گرفته است. این جزیره همان طور که اشاره کردیم فقط یکی از 18 هزار جزیره کوچک و بزرگی است که در اندونزی قرار دارند.

با وجود محبوبیت فراوان و شلوغ بودن بالی، باز هم آرامش و استراحت را می توانید به راحتی در بالی تجربه کنید. غیر از سرگرمیات ساحلی آرام، سرگرمیات پرشور و هیجان هم در بالی پیدا می گردد. معبدهای قدیمی بخش دیگری از مجذوب کنندهیت بالی را تشکیل می دهند.

برای کسانی که به ماجراجویی علاقه مند باشند، بالی جهتهای کوهستانی متعددی برای پیاده گردی و کوه پیمایی دارد. غارهای مخفی، دریچه ای به منطقه ها خلوت تر و بکرتر بالی است. در جزیره ای که بیشتر جاهای آن محل رفت و آمد و تجمع گردشگران است.

گذشته از همه این ها، یکی دیگر از مهم ترین مجذوب کنندهیت های بالی برای گردشگران، غذا است. از آب میوه های تازه و سالم استوایی گرفته تا غذاهای دریایی لذیذی که در رستوران های ساحلی سرو می شوند، از نظر تنوع غذا و رستوران در بالی هیچ کم و کسری وجود ندارد.

سئول، کره جنوبی

سئول پر از معبدهای بودایی مجذوب کننده و شگفت انگیز است. سئول را احتمالا بیش از هرچیز به عنوان یک شهر مدرن آسیایی می شناسند، ولی مرکز کره جنوبی از نظر جاذبه های باستانی و فرهنگی و تاریخی نیز بسیار غنی است. با تماشا این معبدهای قدیمی می توانید سفری به گذشته کره را تجربه کنید. کاخ های باشکوه و قدیمی و هانوک یا خانه های سنتی چوبی تنها چند نمونه از تماشای های سئول است که از جنبه های مدرن این شهر فاصله دارد.

بعد از گشت و گذار در گذشته سلطنتی این شهر می توانید سئول مدرن را در منطقه های مثل Hongdae تجربه کنید. این منطقه پر از فروشگاه های محصولات زیبایی کره ای، رستوران و کافه، نوازنده ها و اجرا کننده های خیابانی، کارائوکه و بی نهایت سرگرمی و سرگرمی مجذوب کننده دیگر است.

راجستان، هند

در تصویر نمای هوا محل یا کاخ بادها را می بینید که در شهر قلعه ای جیپور قرار گرفته است. این منطقه بیابانی در شمل غربی هند قرار گرفته است. راجستان را به عنوان سرزمین پادشاهان و رنگ ها می شناسند. بیشتر مسافرانی که برای اولین بار به راجستان سفر می کنند، گشت و گذار در این منطقه را با شهر جیپور مشهور به شهر صورتی، شروع می کنند. این نام گذاری به این دلیل است که بناهای قدیمی شهر در محله قدیمی رنگ صورتی ملایمی دارند. این خانه ها راجستان را در بهترین حالت خود یادآوری می کند؛ کاخ های باشکوه و مزین، بازارهای شلوغ و پرشور و هیجان و قلعه ای تاریخی که در فهرست میراث دنیای یونسو به ثبت رسیده است.

سفر در راجستان را می توانید در جوداپور ادامه دهید که آن را شهر آبی می نامند و مقصد بعدی تان اودی پور یا شهر طلایی خواهد بود.

سیم ریپ، کامبوج

آنگکور وات در کامبوج یکی از مقصدهای مجذوب کنندهی است که در فهرست علاقه مندی های همه عاشقان سفر در گوشه و کنار دنیا قرار گرفته است. سالانه بیش از 2.5 میلیون نفر به شهر سیم ریپ کامبوج سفر می کند. هدف اصلی همه آن ها بازدید از معبد باستانی آنگکور وات است. این معبد خمر که قدمت آن به قرن دوازدهم برمی گردد، یکی از آثار فهرست میراث دنیای یونسکو است. این معبد بخشی از یک مجموعه باستانی بزرگتر است که بازدید از آن در فهرست علاقه مندی های بیشتر عاشقان سفر وجود دارد.

این معماری شگفت انگیز شامل برج های متمایز، حکاکی های دقیق و زیبا و راهروهای سنگی است که بازدید از آن ها و قدم زدن در آن ها، حس خوبی دارد. در مجموعه باستانی آنگکور، چند معبد بزرگ وجود دارد که همه آن ها با جنگل های انبوهی احاطه شده اند.

بعد از تماشا این منطقه باستانی و مجذوب کنندهیت های بی نظیر آن، گردشگران معمولا جهت خود را به سمت رستوران های شیک ادامه می دهند یا به طرف معبدهایی می فرایند که کمتر بازدید می شوند. اگر دوست دارید جاذبه های کمتر شناخته شده را ببینید، حتما برای تماشا این معبدها برنامه ریزی کنید ولی اگر دوست دارید در میان شلوغی جمعیت گردشگران باشید، جنبه های مدرن این شهر تاریخی، منتظر حضور شما است.

هنگ کنگ

هنگ کنگ یکی از مستعمره های سابق بریتانیا بود که ریشه های کانتونی دارد. تجمع آثار معماری، خیابان های باریک، آسمان خراش های سر به فلک کشیده و سبک زندگی پرسرعت، از جمله ویژگی های هنگ کنگ است که علاقه مندان خاص خود را دارد. بندر ویکتوریا از میان آن می گذرد. استار فری، یکی از وسایل حمل و نقل در این قسمت از شهر است که از آن می توانید برای عبور از آب های زمردین استفاده کنید. در این مقصد مدرن گردشگری هر آنچه که از جاذبه های مدرن در نظر داشته باشید پیدا می گردد. از رستوران های شیک و کافه های متنوع گرفته تا گالری های هنری فراوان.

موزه ها و مگامال ها از دیگری تماشای های هنگ کنگ هستند که نباید فرصت بازدید از آن ها را از دست بدهید. البته هنگ کنگ محله های سنتی تر هم دارد. در این محله ها بازارچه های خیابانی مجذوب کنندهی وجود دارد.

فرقی نمی کند که کدام محله هنگ کنگ را برای گشت و گذار خود انتخاب کنید. همیشه چیز جدیدی برای کشف کردن در هنگ کنگ وجود دارد. یا در گوشه و کنار کوچه ها و خیابان های باریک یا بر فراز بلندترین و لوکس ترین برج های آسیا.

هانوی و فو کوک، ویتنام

هانوی به عنوان مرکز ویتنام، مرکز تاریخی و فرهنگی این کشور محسوب می گردد و پر از انرژی و شور و هیجان بی نهایت است. برای کسانی که برای اولین بار به هانوی سفر می کنند، محله قدیمی شهر بهترین جا برای شروع گشت و گذار است. این هزارتوی خیابان ها و کوچه های باریک، تماشای های مجذوب کنندهی چون آثار معماری فرانسوی به جامانده از دوران استعمار دارد. در این هزارتو، فروشنده های دوره گرد و پرتلاش را خواهید دید و فروشگاه های هنری و صنایع دستی. هیچ کم و کسری از نظر تعداد و تنوع رستوران در این شهر وجود ندارد.

این شهر، شلوغ و پررفت و آمد است ولی گشت و گذار در خیابان های شلوغ آن، جایی که موتورسیکلت ها حکومت می کنند، نیمی از مجذوب کنندهیت سفر به هانوی است.

بعد از تماشا تاریخ بی نظیر شهر هانوی، گردشگران در جست وجوی آفتاب می توانند سفر به فو کوک را در نظر بگیرند. این جزیره در نزدیکی سواحل کامبوج قرار گرفته است ولی بخشی از ویتنام است. تعدادی از زیباترین سواحل جنوب شرقی آسیا در فو کوک واقع شده اند. لازم به ذکر است که طولانی ترین ماشین کابلی روی دریا نیز در فو کوک قرار گرفته است.

هر کجای این جزیره که اقامت کنید، فرقی نمی کند که در منطقه ها شلوغ و توریستی آن باشد یا در نواحی دوردست تر، در هر صورت از سرگرمیاتی چون گشت وگذار در جزیره، غواصی و سرگرمی در سواحل شنی لذت می برید.

دیوار بزرگ و شی آن، چین

دیوار بزرگ چین، شاهکاری در زمینه مهندسی است. یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری دنیا است که در سفر به چین، فرصت بازدید از آن را نباید از دست بدهید. این دیوار تا حدود 21 هزار کیلومتر ادامه دارد. این سازه تدافعی و نظامی در شمال غربی چین، مثل یک ستون فقرات سنگی قرار گرفته است.

بعضی از قسمت های آن به دقت بازسازی و بازسازی شده است و جهتهای راحتی برای رفت و آمد و بازدید دارد، ولی بعضی قسمت های دیگر، شیب دار است و طی کردن آن کار هر کسی نیست. به همین دلیل برای کسانی مناسب است که تجربه بیشتری در پیاده گردی دارند.

در سفر به چین، یکی دیگر از مقصدهای مجذوب کنندهی که می توانید از حضور در آن لذت ببرید، شی آن است. این شهر قدیمی و باستانی در جنوب غربی پکن قرار گرفته است و زمانی میزبان تاجران، شاعران و جنگجویانی از گوه و کنار دنیا در زمان اوج شکوه خود در جاده ابریشم بوده است.

دیواره های دفاعی اطراف شهر در زمان امپراتوری مینگ ساخته شده اند. در محله مسلمانان می توانید از خیابان های سرسبزی بازدید کنید و از دیگر تماشای های این شهر که هرگز نباید فرصت بازدید از آن را از دست بدهید، ارتش سفالین چین است.

ارتش سفالین چین، یکی از مهم ترین سایت های باستان شناسی دنیا است. ارتشی از تندیس های سنگی در مقدار های واقعی از جنگجویان چینی در اینجا نگه داری می شوند که محافظان مقبره پادشاه هستند. ارتش سفالین چین شامل بیش از هفت هزار مجسمه از سربازان گارد پادشاهی چین به همراه 130 کالسکه نظامی و 520 اسب در فضایی معادل 16 هزار و 300 متر مربع می گردد. اندام و مقدار این سربازها واقعی و برابر با مقدار و ابعاد یک انسان عادی است و هیچ کدام به دیگری شباهت کامل ندارند. این پیکره ها بیش از دو هزار سال پیش در دل خاک مدفون شده بودند و به صورت کاملا اتفاقی در سال 1974 از طریق افراد محلی کشف می شوند. این محوطه در فهرست میراث دنیای یونسکو به ثبت رسیده است.

چیانگ رای، تایلند

چیانگ رای تایلند را بیش از هر چیز به معبد سفید و مشهورش می شناسند. چیانگ رای در مثلث طلایی قرار گرفته است یعنی جایی که کشورهای تایلند، میانمار و لائوس به هم می پیوندند. چیانگ رای در شمال تایلند قرار گرفته است و با وجود جاذبه های فراوانی که دارد، معمولا زیر سایه معروفیت و محبوبیت همسایه خود یعنی چیانگ مای قرار می گیرد.

ولی برای کسانی که دوست دارند زیبایی های طبیعی را در بکرترین حالت خود تجربه کنند و سبک زندگی آرام تری را می پسندند، چیانگ رای جایگزین بهتری به عنوان مقصد سفر است. در این منطقه می توانید از تماشا معبدهای قدیمی قرن چهاردهمی با سبک خاص معماری آن زمان لذت ببرید. یکی از مهم ترین تماشای های چیانگ رای معبد سفید یا وات رونگ خون است که به عنوان یک جواهر گران بهای مدرن، در چیانگ رای خودنمایی می کند. این بنای مدرن چه از نظر نمای بیرونی و چه از نظر نمای داخلی، بسیار تماشای و چشمگیر است.

چیانگ رای مجذوب کنندهیت های دیگری هم برای مسافران دارد. در این منطقه می توانید غذاهایی به سبک شمال تایلند را امتحان کنید. همچنین می توانید در بازارها و رستوران های محلی، بهترین و لذیذترین غذاهای سنتی را نوش جان کنید و اوقات فراغت خود را با اهالی بومی بگذرانید.

انواع نودل کاری با ادویه های متنوع و خاص از جمله غذاهایی است که می توانید در چیانگ رای امتحان کنید. البته تنوع غذایی در چیانگ رای فقط به همین جا محدود نمی گردد و انتخاب های بی شماری دارید.

لوانگ پرابانگ، لائوس

لوانگ پرابانگ مرکز سابق لائوس، بسیار زیبا و چشم نواز است. خانه معبدهای رنگارنگ و زیبا و میزبان منظره های طبیعی رویایی است. سخت است که به لوانگ پرابانگ سفر کنید و عاشق زیبای های بی نظیر آن نشوید. این شهر با کوهستان احاطه شده است و یکی از آثار تاریخی ثبت شده در فهرست میرث دنیای یونسکو است.

در لوانگ پرابانگ با رودخانه های مقدس و معبدهای طلایی احاطه می شوید. راهبانی که لباس مخصوص پوشیده اند و سکوت و آرامشی که مرقبه کنندگان دارند باعث شده اینجا مقصد خوبی برای کسانی باشد که دوست دارند از زندگی مادی و شلوغ همیشگی فاصله بگیرند و کمی معنویت و آرامش را تجربه کنند.

از دیگر مجذوب کنندهیت های این شهر برای گردشگران می توان به غذا اشاره کرد. آشپزی مشهور لائوسی را می توانید در این شهر امتحان کنید. غذاهایی تازه و لذیذ که همگی با تازه ترین و بهترین مواد غذایی محلی و محصولات بومی تهیه می شوند. از محبوب ترین غذاهای این شهر می توان به سالاد گوشت پرادویه اشاره کرد. انواع ساندویچ های محلی شبیه بان می، گوشت اردک پرادویه و سرخ شده، انواع سوسیس های لذیذ از جمله خوراکی های لذیذی است که در سفر به این شهر می توانید از خوردن آن ها لذت ببرید.

کاتماندو، نپال

کاتماندو نقطه شروعی برای ماجراجویی در نپال است. هزار توی خیابان ها و کوچه های باریک، بازارهای رنگارنگ، ریکشاهایی که با سرعت از بین ماشین ها می گذرند و بوی ادویه هایی که در کوچه و خیابان پیچیده است، تنها گوشه ای از زیبایی های کاتماندو برای گردشگران است. در کاتماندو تجربه هایی خاص و متفاوت خواهید دشت که با هیچ مقصد دیگری در دنیا شباهت ندارد.

میدان دوربار، میدان مرکزی شهر است که در فهرست میراث دنیای یونسکو به ثبت رسیده است. این مجموعه تاریخی قلب منطقه قدیمی شهر را نشان می دهد و یکی از بهترین نمونه های معماری سنتی نپالی است. گذشته از همه اینها، تصاویری از هیمالیای باشکوه را می توانید از دور تماشا کنید.

اگر کاتماندو را به عنوان مبدا خود انتخاب کنید می توانید جهتهای متعددی را طی کنید و سفرهای کوتاه یک روزه به اطراف برنامه ریزی کنید. مصلا یک جهت پیاده روی که لز بین جنگل های کاج می گذرد؛ یا پارک ها و منطقه های که در آن ها چشم مقدارای فوق العاده ای از هیمالیا قابل مشاهده است. بعضی از این جهتهای پیاده گردی، یک روزه نیستند و طی کردن آن ها چند روز طول می کشد.

یوگیاکارتا، اندونزی

در حالی که بالی، یکی از مقصدهای برتر اندونزی برای دوستداران سرگرمیات ساحلی است، یوگیاکارتا از نظر تاریخی و فرهنگی بسیار مجذوب کننده است و گردشگران مشتاق تاریخ و فرهنگ را از سراسر دنیا به سوی خود می کشد. این شهر در جزیره جاوه قرار گرفته است. شهری باستانی که به عنوان مرکز فرهنگی اندونزی شناخته می گردد. این انتخاب بیشتر از هر چیز به خاطر هنر پویا و مجذوب کننده، بوتیک های فروش محصولات بومی و صنایع دستی، آداب و رسوم سنتی که ریشه در تاریخچه ای طولانی دارد و اماکن مذهبی متعدد است.

دو مورد از مهم ترین جاذبه های اندونزی که در فهرست میراث دنیای یونسکو به ثبت رسیده اند در یوگیاکارتا قرار دارند. از جمله معبد بروبودور که یکی از تماشای ترین و بزرگ ترین اماکن مذهبی کل دنیا است.

بروبودور زیبا و باشکوه در قرن نهم میلادی ساخته شده است و می گویند که بزرگ ترین معبد بودایی دنیا است. این معبد به خصوص هنگام طلوع آفتاب بسیار تماشای و باشکوه است. در دیگر معابد یوگیاکارتا می توانید معماری بی نظیر هندو و مناره های مخروطی مزین کننده آن ها را ببینید.

در این معبدها مراسم و آیین های سنتی اجرا می گردد که ریشه عمیقی در فرهنگ منطقه جاوه دارند. تماشا این آیین های سنتی بدون شک مهم ترین تجربه شما در سفر به اندونزی خواهد بود.

کیوتو، ژاپن

توکیو مرکز تجاری ژاپن است، ولی اگر می خواهید فرهنگ و تاریخ ژاپن را ببینید به کیوتو سفر کنید. این شهر میزبان بیش از 1600 معبد و 17 اثر ثبت شده در یونسکو است. از منظره های زیبا و چشم نوازی که در همه جای شهر دیده می گردد، ساده نگذرید. در محله های سنتی و قدیمی شهر می توانید زنانی که کیمونو پوشیده اند ببینید. در حالی که آشپزها غذاهای خاص سنتی تهیه می کنند و در غرفه ها و رستوران های محلی آماده پذیرایی از مهمانان این شهر هستند. مناظری که می بینید صحنه هایی از یک فیلم سینمایی نیستند بلکه دنیای واقعی است که جلوی چشمان شما، زیباتر از فیلم ها، به نمایش در می آید.

گشت و گذار در معابد متعدد این شهر ممکن است هفته ها، ماه ها و سال ها طول بکشد. به همین دلیل باید تعدادی از آن ها را که مهم تر و مشهورتر از بقیه هستند ببینید. برای نمونه، معبد فوشیمی ایناری یا سایر معابد قدیمی که همه آن ها دارای معماری زیبا و باغ های تماشای هستند. معبد فوشیمی ایناری یک معبد قرن هشتمی است که بالای کوه ایناری قرار گرفته است. این معبد را به خاطر دروازه نارنجی رنگ و مشهورش می شناسند که حتما تصاویر آن را دیده اید.

سری لانکا

سری لانکا جزیره ای است که شبیه قطره اشک در نزدیکی سواحل جنوب شرقی هند قرار گرفته است. با وجود اینکه توسعه شهری قابل توجهی داشته است ولی کلمبو مرکز این کشور، سبک زندگی نسبتا آرامی دارد. به خاطر معماری استعماری موجود در شهر، خیابان های وسیع و معبدهای بودایی آرام و دنج، یکی از محبوب ترین مقصدهای آسیایی برای علاقه مندان به سفر و گردشگری است. در سری لانکا می توانید دیوارهای دفاعی و قلعه های اطراف شهر را ببینید. در سواحل جنوبی آن، فرصت تماشای وال ها برای گردشگران وجود دارد.

سواحل شنی شفید از دیگر مجذوب کنندهیت های سفر به سری لانکا است. فیل سواری در پارک های ملی یکی دیگر از سرگرمیاتی است که ورد توجه گردشگران قرار گرفته است. اگر سرگرمیات متنوع تری را دوست دارید، راهی ارتفاعات شوید. جایی که جاده های پرپیچ وخم از میان مزارع سرسبز چای می گذرد. هر آنچه که از جاذبه های طبیعی، تاریخی و فرهنگی در نظر داشته باشید در سری لانکا پیدا می گردد. به همین دلیل، این کشور زیبا و تماشای از همه لحاظ برای همه گردشگران با سلیقه های مختلف، مناسب است.

مالدیو

مالدیو دورافتاده و رمانتیک است. اگر برای سفر ماه عسل خود دنبال یک مقصد عالی هستید، بدون شک و تردید مالدیو را انتخاب کنید. این کشور کوچک در اقیانوس هند قرار گرفته است. مالدیو در واقع مجمع الجزایری متشکل از از 1929 جزیره مرجانی است که آب و هوای استوایی دارند و دمای آن ها به طور میانگین در تمام طول سال 30 درجه سلسیوس است. برای سفر به مالدیو بهتر است که فصل بارندگی یا مانسون را انتخاب نکنید که از ژوئن تا اوت ادامه دارد.

در مالدیو می توانید از آرامش ساحل لذت ببرید و هر چقدر که می خواهید از دنیا فاصله بگیرید. یا اینکه می توانید غواصی و موج سواری را تجربه کنید که ماجراجویی های مجذوب کنندهی در سفر به این بهشت ساحلی است. انتخاب نوع سرگرمیات در مالدیو کاملا به میل و اشتیاق خودتان بستگی دارد.

ولی اگر زندگی دریایی متنوع و بی نظیر مالدیو را از دست بدهید، خجالت آور است. به خصوص منطقه های مثل خلیج هانیفارو و گودال آبی به خاطر آب های زلال و زندگی دریایی رنگارنگ شان معروفیت دارند. انواع ماهیان زیبا، لاک پشت های دریایی، نهنگ ها و سفره ماهی ها را می توانید در این منطقه ببینید و لذت برید.

منبع: کجارو / edition.cnn.com
انتشار: 16 اسفند 1400 بروزرسانی: 16 اسفند 1400 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 2125

به "بهترین مقصدها برای تجربه سفری بی نظیر در آسیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین مقصدها برای تجربه سفری بی نظیر در آسیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید