موثرترین اسپری ضدویروس کرونا ساخته شد

به گزارش تور تایلند ارزان، شرکت نانوتیرا مدعی است اسپری ساخته که می تواند ویروس کرونا را از بین ببرد و در صورت قرار دریافت روی سطح تا 5 سال از آن در برابر کرونا محافظت می نماید.

موثرترین اسپری ضدویروس کرونا ساخته شد

به گزارش گروه فناوری تور تایلند ارزان، یک شرکت ژاپنی اسپری با کارایی بالا برای مقابله با ویروس کرونا فراوری نموده است. شرکت نانوتیرا (NanoTera) ادعا نموده که یکی از موثرترین اسپری های ضدویروس کرونا را ساخته است.

گسترش ویروس کرونا در دنیا تداوم دارد و نرخ افراد مبتلا به این ویروس به صورت صعودی در حال افزایش است. به همین ترتیب موارد منجر به فوت نیز سیر صعودی دارد. در چنین شرایطی احتیاج به محصولات مناسب برای مقابله با این ویروس ضروری است.

شرکت نانوتیرا مدعی است که اسپری فراوریی آن ها می تواند سطوح را تا 5 سال در برابر ویروس کرونا استریل کند. این در حالی است که ویروس کرونا قابلیت ماندگاری در حد حداقل یک هفته روی سطح را دارد؛ بنابراین، در صورتی که عملکرد این اسپری با ادعای شرکت متناسب باشد می توان گفت که این محصول، نویدبخش جلوگیری از شیوع کرونا خواهد بود.

اسپری آنتی باکتریال MVX Protex از فناوری نانو برای محافظت استفاده می نماید، در نتیجه این فناوری را می توان برای استریل کردن خانه و محیط های بیمارستانی در برابر تهدید رو به رشد ویروس کرونا استفاده کرد. این اسپری که توسط شرکت نانویی نانوتیرا در ژاپن توسعه یافته، در بریتانیا لیسانس شده است.

صبا یوسف، مدیرگروه نانوتیرا درباره سازوکار این اسپری توضیحاتی ارائه کرد. وی می گوید: این اسپری قابل استفاده روی سطوح سخت و نرم است و می تواند باکتری و قارچ ها را از روی سطح از بین ببرد. البته این اسپری برای پوست انسان قابل استفاده نیست. بعد از این که محلول روی سطح اسپری شد، باید یک ساعت صبر کرد تا خشک گردد. پس از آن، هر ویروس، قارچ یا باکتری که روی این سطح قرار بگیرد، از بین می رود و قابلیت انتشار نخواهد داشت.

وی می افزاید: ما برای از بین بردن ویروس و باکتری، وارد سلول آن نمی شویم چرا که فرآیند پیچیده ای است. آنچه که ما انجام می دهیم در واقع این است که توانایی ویروس و باکتری را برای اتصال به سلول میزبان از بین می بریم و به این ترتیب پاتوژن ها امکان گسترش نخواهند داشت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 1027

به "موثرترین اسپری ضدویروس کرونا ساخته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موثرترین اسپری ضدویروس کرونا ساخته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید