کرونا امید به زندگی را به پایین ترین اندازه بعد از جنگ جهانی دوم رسانده است

به گزارش تور تایلند ارزان، دانشگاه آکسفورد گفته است کاهش امید به زندگی در میان کشورهای مختلف می تواند به آمار رسمی مرگ های ناشی از کرونا مرتبط باشد. بنا بر آمار منتشر شده به وسیله رویترز، تا کنون نزدیک به 5 میلیون مرگ ناشی از ویروس کرونا در دنیا گزارش شده است.

کرونا امید به زندگی را به پایین ترین اندازه بعد از جنگ جهانی دوم رسانده است

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرنگاران به نقل از رویترز بر اساس نتایج پژوهش دانشگاه آکسفورد در سال 2020، فراگیری کوید-19 امید به زندگی را به پایین ترین مقدار خود از زمان جنگ دنیای دوم رسانده است.

این تحقیق که بر روی شهروندان 29 کشور دنیا صورت گرفته نشان می دهد در 27 کشور از 29 کشور مورد آنالیز، میانگین امید به زندگی کاهش یافته است. این کاهش برای 22 کشور، بیشتر از شش ماه بوده است. کشورهای اروپایی، آمریکای شمالی و شیلی هم جزو این 22 کشور با کاهش امید به زندگی بیشتر از شش ماه بوده اند. در اغلب کشورها، کاهش امید به زندگی در مردان بیشتر از زنان بوده است.

دانشگاه آکسفورد گفته است کاهش امید به زندگی در میان کشورهای مختلف می تواند به آمار رسمی مرگ های ناشی از کرونا مرتبط باشد. بنا بر آمار منتشر شده به وسیله رویترز، تا کنون نزدیک به 5 میلیون مرگ ناشی از ویروس کرونا در دنیا گزارش شده است.

طبق نتایج این پژوهش، میانگین امید به زندگی مردان آمریکایی نسبت به سال های پیش دو سال کمتر شده است. در این کشور، افزایش مرگ و میر بیشتر در افراد مشغول به کار و زیر 60 سال بوده، در حالی که در اروپا اغلب مرگ و میرها مربوط به افراد بالای 60 سال است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 1961

به "کرونا امید به زندگی را به پایین ترین اندازه بعد از جنگ جهانی دوم رسانده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا امید به زندگی را به پایین ترین اندازه بعد از جنگ جهانی دوم رسانده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید