کنترل سرطان های خطرناک با یاری رژیم کتوژنیک

به گزارش تور تایلند ارزان، گروهی از پژوهشگران که در حوزه سرطان فعالیت می نمایند دریافته اند که این بیماری را می توان تا حد زیادی به وسیله رژیم کتوژنیک کنترل کرد.

کنترل سرطان های خطرناک با یاری رژیم کتوژنیک

به گزارش سرویس خواندنی های انتخاب گروهی از پژوهشگران حوزه سرطان با آنالیز بیمارانی که طی 6 سال گذشته تحت درمان با یاری رژیم کتوژنیک بودند، دریافتند که این نوع رژیم می تواند در کنترل سرطان و حتی یاری به درمان نقشی موثر ایفا نماید.

رژیم های کتوژنیک دارای چربی زیاد هستند و اساسا قند و شکر را به صفر می رسانند. این روزها، رژیم کتوژنیک در حال تبدیل شدن به یک راه محبوب برای کاهش وزن است.برنامه غذای با چربی بالا برای یاری به مدیریت دیابت نوع 2 و تشنجهای صرعی ایجاد شده و بعضی از دانشمندان بر این باورند که می تواند به درمان بعضی از سرطان ها یاری کند.

دیوید هارپر، استاد انستیتو و فیزیولوژی کانادا معتقد است گاهی مصرف چربی اشباع شده بد نیست و شاید این کربوهیدراتها هستند که به بدن اضافه وزن و التهاب وارد می نمایند.

او متقاعد شده است که رژیم های غذایی با کربوهیدرات سنگین و کم چربی دلیل اصلی افزایش نرخ دیابت، فشار خون بالا، چاقی و سرطان است. این به این دلیل است که رژیم غذایی با قند می تواند به سرعت میزان انسولین را در بدن افزایش دهد. با گذشت زمان، این یرینیجات می توانند منجر به مقاومت به انسولین و در نهایت دیابت نوع 2، التهاب و چاقی شوند.

دلیل اینکه رژیم کتو برای کاهش وزن و کنترل بعضی بیماری ها موثر است، این است که اساسا بدن ما را تغییر می دهد.وقتی کربوهیدرات ها در دسترس نیستند، بدن ما آغاز به سوختن چربی به عنوان منبع اولیه سوخت و فراوری کتون ها در کبد می نماید که این وضعیت متابولیک، به نام کتوز، چیزی است که وقتی فرد گرسنه است، اتفاق می افتد.

فراموش نکنیم که این نوع رژیم منتقدان سرسختی هم دارد که معتقدند این رژیم در بلند مدت عوارضی جدی برای کلیه ها، قلب و کبد دار. اما به نظر می رسد این روش جدید در بعضی بیماران مبتلا به سرطان موثر بوده، نظر شما چیست؟

منبع: انتخاب
انتشار: 7 دی 1398 بروزرسانی: 7 دی 1398 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 712

به "کنترل سرطان های خطرناک با یاری رژیم کتوژنیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنترل سرطان های خطرناک با یاری رژیم کتوژنیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید