پول و اقتصاد

سهام شرکت ملی نفت ایران در بی پی و شل

جداول و پیوست های لایحه بودجه 98 که از سوی دولت تقدیم مجلس شده است نشان می دهد شرکت ملی نفت ایران سهم یک درصدی در شرکت بی پی انگلستان دارد.

4 بهمن 1398

دعوت از 16 تیم خارجی برای حضور در کشتی جام باشگاه های جهان

به گزارش خبرنگاران، رقابت های کشتی آزاد و فرنگی جام باشگاه های جهان طبق تقویم اتحادیه جهانی در روزهای 26 تا 29 آذرماه به میزبانی بجنورد برگزار می شود. پیکارهایی که با حضور سه تیم ایرانی و سه تیم خارجی در هر دو رشته پیگیری خواهد شد و فدراسیون کشتی در تلاش...

3 بهمن 1398

انصراف گردشگران از سفر به فرانسه در تعطیلات کریسمس، دلیل: اعتصابات سراسری

هتل های مستقل نیز حدود 30 تا 40 درصد رزروهای خود در تعطیلات کریسمس را از دست دادند. درآمد رستوران ها نیز حدود 50 درصد کاهش یافته است.

30 دی 1398

ترامپ: کیم عاشق پرتاب موشک است

ایسنا نوشت: اگرچه رئیس جمهور آمریکا اعلام نموده همچنان به رهبر کره شمالی اعتماد دارد اما اذعان داشت که رهبر کره شمالی عاشق پرتاب راکت به هوا است.

30 دی 1398

یپامد بزرگ جهش کشوری قیمت ملک در بهار 98 بر تیراژ عرضه مسکن

خبرنگاران: رکود فروش مسکن در استان ها طی بهار سال جاری باعث عقبگرد ساخت وسازهای مسکونی شد. اطلاعات جدید مرکز آمار نشان می دهد در اولین فصل از سال 98 تیراژ ساخت مسکن در کشور 16 درصد نسبت به زمستان سال قبل کاهش یافت و در عین حال از میزان رشد مثبت...

24 دی 1398

افزایش زیبایی ساختمان با چوب

برای همه ما خانه محلی است که برای فرار از هیایوی زندگی شهری به آن پناه می بریم. هرچقدر بتوانیم طراحی و ظاهر خانه را به محل دلخواه خود نزدیکتر کنیم، حس خوب و بهتری نصیب ما می گردد. یکی از راهکارهای افزایش زیبایی خانه، آپارتمان و یا محل کار شما استفاده از...

24 دی 1398

سفر رئیس جمهور چین و استقبال پاکستانی ها در قاب تصویر

خبرنگاران: شی جین پنگ نخستین رئیس جمهور چین است که در اجلاس مشترک مجلس و سنای پاکستان سخنرانی کرد و بهترین افتخار غیر نظامی این کشور با نام نشان پاکستان را دریافت کرد.

23 دی 1398

خودتان آنالیز کنید ؛ اگر این شرایط را دارید مشمول بسته حمایتی دولت نمی شوید

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به تبیین آخرین شرایط اجرای طرح حمایت معیشتی و شناسایی مشمولان پرداخت.

21 دی 1398

بهترین مقاصد گردشگری سال 2016 به انتخاب CNN

با آغاز سال جدید میلادی بسیاری از سایت های معتبر مقاصد محبوب گردشگری در سال 2016 را اعلام کردند. ما هم در این مقاله تصمیم داریم لیستی را که CNN در خصوص این مقاصد منتشر نموده است، در اختیارتان قرار دهیم. با خبرنگاران همراه باشید.

16 دی 1398

60 میلیون نفر مشمول دریافت حمایت های اجتماعی معیشتی هستند

سخنگوی دولت اعلام کرد: شاید تعداد مجموع افرادی که مشمول دریافت حمایت های اجتماعی معیشتی قرار می گیرند به 60 میلیون نفر برسند. طبق آخرین اخبار مرکز آمار، جمعیت ایران حدود 83 میلیون نفر است.

16 دی 1398

این زباله را دور نریزید، ارزش دارد

خبرنگاران/آذربایجان شرقی سلول بنیادی، سلولی است که دو ویژگی نوزایی و تخصصی بودن و قابلیت تبدیل به سلول دیگر را دارد و به سلول های جنینی بالغین و خون بند ناف تقسیم می گردد، خون بند ناف، خون و جفت مجرای ارتباطی مادر و جنین است که مملو از خون دارای سلول های...

15 دی 1398

صادرات 2.5 میلیون دلاری کیسه نانویی زیست تخریب پذیر

به گزارش خبرنگاران به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، یک شرکت داش بنیان با توجه به افزایش تقاضا در بازار داخل و خارج، به دنبال افزایش ظرفیت تولید است. این شرکت به عنوان یکی از نخستین شرکت های تولیدکننده گونی و کیسه های آرد، سیمان و گچ زیست تخریب پذیر نانویی...

13 دی 1398

4 عامل معین کننده چشم انداز مالی دنیا در سال های آینده

خبرنگاران: فارین پالیسی طی گزارشی سیاست های فدرال رزرو آمریکا، بحران منطقه یورو، سیاست های مالی ژاپن، و شرایط چین را به عنوان 4 عامل مشخص کننده چشم انداز اقتصاد دنیا در سال های آینده برشمرد.

12 دی 1398

دادگاه ترامپ را 2 میلیون دلار جریمه کرد ، سوء استفاده از بنیاد خیریه

دادگاهی در آمریکا ترامپ به به پرداخت 2 میلیون دلار جریمه به دلیل سوء استفاده از بنیاد خیریه خود محکوم کرد.

8 دی 1398

کنترل سرطان های خطرناک با یاری رژیم کتوژنیک

گروهی از پژوهشگران که در حوزه سرطان فعالیت می نمایند دریافته اند که این بیماری را می توان تا حد زیادی به وسیله رژیم کتوژنیک کنترل کرد.

7 دی 1398

عاشقان زیبایی، این دیدنی سرزمین عرب نشین آسیا را از دست ندهند!

در سال های اخیر، مقصد گردشگری بسیاری از ایرانی ها دبی بود. این شهر مدرن و زیبا دارای جاذبه های بسیاری بوده و به همین دلیل، افراد بسیاری را از سرتاسر جهان به خود جذب می نماید. یکی از این جاذبه ها، باغ میراکل دبی است. در ادامه به معرفی باغ گل دبی یا باغ گل...

7 دی 1398

واکنش های بین المللی به اعلام گام چهارم هسته ای ایران

خبرنگاران - گروه بین الملل: تصمیم هسته ای ایران در ارتباط با کاهش سطح تعهدات مرتبط با برجام با واکنش های گسترده جهانی روبرو شده است.

5 دی 1398

جامعه اسلامی علوم پزشکی زابل هزینه کرد نمایندگان در انتخابات را زیر ذره بین قرار می دهد

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان علوم پزشکی زابل گفت: جریان دانشجویی به نوع هزینه کرد نمایندگان در راستای انتخابات توجه کرده و با احدی در راه اسراف و خرج های نامتعارف تعارف نخواهد داشت.

2 دی 1398

رونق محله های قدیمی با احیای خانه های مشاهیر

برزین ضرغامی -رئیس اداره زیباسازی شهرداری تهران:خریداری و بازگشایی خانه های جلال آل احمد، نیما یوشیج و عزت الله انتظامی و تبدیل آنها به موزه در شمال تهران فرصتی شد تا اهالی با بخشی از هویت محله هایشان بیشتر انس بگیرند.

2 دی 1398

تولید محصولات پروتئینی و درآمد روستائیان با توسعه دامپروری نوین افزایش می یابد

وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به توسعه علم ژنتیک در حوزه دامپروری و اقدامات انجام شده در زمینه پرورش دام و طیور برتر به عنوان یک تولید موثر اقتصادی، از صادرات مواد ژنتیکی و دام های اصلاح نژادی به خارج از کشور خبر داد.

26 آذر 1398
تعداد: (118)