آمریکا برگزاری جلسه شورای امنیت در خصوص ونزوئلا را خواهان شد

منابع آگاه می گویند آمریکا در ادامه کوشش برای فشار به کاراکاس از شورای امنیت سازمان ملل متحد خواسته در خصوص وضعیت ونزوئلا تشکیل جلسه دهد.

آمریکا برگزاری جلسه شورای امنیت در خصوص ونزوئلا را خواهان شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یکی از دیپلمات های یک کشور عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد روز دوشنبه به پایگاه بلومبرگ گفته است که دولت آمریکا در ادامه کوشش برای تغییر دولت ونزوئلا، از شورای امنیت سازمان ملل متحد خواسته روز سه شنبه برای آنالیز وضعیت این کشور تشکیل جلسه دهد.

دولت آمریکا سه هفته پیش هم پیش نویس قطعنامه ای را میان اعضای شورای امنیت توزیع کرد که شروع فوری یک روند سیاسی منتهی به انتخابات ریاست جمهوری آزاد، منصفانه و معتبر در ونزوئلا را خواهان شده است.

تحرکات تازه آمریکا در سازمان ملل علیه ونزوئلا در حالی در جریان است که مایک پنس معاون رئیس جمهور ایالات متحده دیروز در شهر بوگوتا پایتخت کلمبیا با خوان گوایدو دیدار و گفت وگو کرد. گوایدو که رئیس شورای ملی ونزوئلا را در اختیار دارد، ماه گذشته با حمایت آمریکا و متحدانش نیکلاس مادورو رئیس جمهور قانونی ونزوئلا را نامشروع خواند و رأسا خود را رئیس جمهور بیان کرد.

گوایدو هفته گذشته از احتمال حمله نظامی آمریکا به ونزوئلا حمایت کرد و گفت واشنگتن باید از هر گزینه ممکنی برای خاتمه دادن به ریاست جمهوری مادورو استفاده کند.

دولت ونزوئلا همزمان با شروع ناآرامی های مورد حمایت آمریکا، طرح گفت وگوی مستقیم با مخالفان را ارائه نموده، اما گوایدو و حامیانش با رد این طرح برگزاری فوری انتخابات ریاست جمهوری مجدد را خواهان شده اند.

اردیبهشت ماه سال جاری در جریان انتخابات ریاست جمهوری ونزوئلا، مادورو در رقابت با دو نامزد دیگر نزدیک به 68 درصد آرا را کسب کرد و برای دومین دوره 6 ساله به ریاست جمهوری برگزیده شد. آمریکا از همان زمان نتیجه انتخابات را غیرقبول خوانده و مخالفان مادورو را به اعتراض عمومی تشویق کرد.

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: بروزرسانی: 29 خرداد 1398 شناسه مطلب: 255

به "آمریکا برگزاری جلسه شورای امنیت در خصوص ونزوئلا را خواهان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا برگزاری جلسه شورای امنیت در خصوص ونزوئلا را خواهان شد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید