استقبال لیبی از ایجاد پایگاه نظامی آمریکا در طرابلس

به گزارش تور تایلند ارزان، وزیر خارجه لیبی ضمن استقبال از ایجاد پایگاه نظامی آمریکا در این کشور گفت که لیبی از کوشش های هر طرفی برای ارتقای توان نیروهای امنیتی این کشور، استقبال می نماید.

استقبال لیبی از ایجاد پایگاه نظامی آمریکا در طرابلس

به گزارش گروه بین الملل تور تایلند ارزان، محمد طاهر سیاله وزیر خارجه لیبی از کوشش های طرف آمریکایی برای ایجاد پایگاه نظامی در خاک لیبی استقبال کرد.

سیاله در این باره در مصاحبه با خبرگزاری اسپوتنیک گفت: مردم لیبی هرگز به وجود هیچ پایگاه نظامی در لیبی راضی نمی شوند اما بعضی طرف ها هستند که به افزایش توان نیروهای لیبی یاری می نمایند و ما از هر طرفی که به ارتقای شایستگی این نیروها یاری می نماید، استقبال می کنیم.

بعضی کارشناسان امور لیبی بر این باور هستند که توسعه فعالیت نیروهای افریکوم (نیروهای آمریکایی در آفریقا) در لیبی در نهایت به ایجاد پایگاه نظامی آمریکا در خاک لیبی منجر خواهد شد.

این کارشناسان به درخواست فایز السراج رئیس شورای ریاستی دولت وفاق ملی لیبی از فرماندهی نظامی آمریکا در آفریقا در مورد افزایش و توسعه هماهنگی های امنیتی و نظامی با دستگاه های نظامی و امنیتی لیبی اشاره نموده و گفتند که این سخن السراج مبنی بر اینکه همکاری های راهبردی تنها به مبارزه با تروریسم منحصر نگردد بلکه آموزش و ارتقای سطح توانایی را شامل گردد، سوال برانگیز است.

السراج در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ از ژنرال توماس والدهاوسر رئیس فرماندهی نظامی آمریکا در آفریقا درخواست کرد برنامه آموزش میدانی یگان های نظامی تدوین گردد.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 24 خرداد 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 249

به "استقبال لیبی از ایجاد پایگاه نظامی آمریکا در طرابلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال لیبی از ایجاد پایگاه نظامی آمریکا در طرابلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید