لاوروف: آمریکا راه را برای استقرار موشک های میان برد و کوتاه برد در اروپا و آسیا هموار می نماید

به گزارش تور تایلند ارزان، وزیر امور خارجه روسیه تاکید نمود، آمریکا زمینه را برای استقرار موشک هایی در اروپا، آسیا و جزایر اقیانوس آرام آماده می سازد؛ موشک هایی که پیش تر بر اساس پیمان منع موشک های هسته ای میان برد ممنوع اعلام شده بودند.

لاوروف: آمریکا راه را برای استقرار موشک های میان برد و کوتاه برد در اروپا و آسیا هموار می نماید

از سفر با تور مسافرتی پاتایا ارزان قیمت لذت ببرید و سواحل شگفت انگیز تایلند و مراکز خرید بسیار ارزان پاتایا را از دست ندهید.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، پس از آنکه آمریکا از پیمان منع موشک های هسته ای میان برد (INF) خارج شد، مسکو از واشنگتن خواست تا از استقرار این موشک ها در نزدیکی مرز روسیه اجتناب کند و تاکید نمود که این اقدام منجر به افول و تنزل سیستم جهانی کنترل تسلیحات می گردد.

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه پس از شرکت در کنفرانس امنیتی مونیخ گفت: بدون شک ما درباره این مساله با فرانسه مذاکره خواهیم کرد اما به منظور دستیابی به یک توافق مفصل باید مذاکرات و رای زنی های چندجانبه ای با حضور آمریکا داشته باشیم؛ آمریکایی که پیمان منع موشک های هسته ای میان برد را نابود کرد و در حال حاضر راه را برای استقرار موشک هایی که زمانی ممنوع بودند در اروپا و آسیا هموار می سازد و این مساله را نیز پنهان نمی نماید.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا دوم فوریه سال 2019 میلادی تصمیم خود برای خروج از پیمان منع موشک های هسته ای میان برد را اظهار داشت. واشنگتن مدعی شد که این پیمان را به خاطر نقض ها و تخطی های ادعا شده مسکو ترک می نماید اگرچه روسیه علی رغم داشتن نگرانی های مشابه نسبت به آمریکا، از این پیمان تبعیت می کرد.

پس از آنکه آمریکا در اوت همان سال از پیمان منع موشک های هسته ای میان برد خارج شد، پنتاگون فورا موشک جدیدی را با بردی که قبلا منع شده بود، آزمایش کرد.

به گفته آمریکا، مسکو با استقرار سیستم موشکی 9M729 پیمان منع موشک های هسته ای میان برد را نقض کرد. این در حالی است که روسیه این ادعاها را رد نموده و تاکید نمود که سلاح مذکور با بردهایی که پیمان منع موشک های هسته ای میان برد اجازه داده، آزمایش شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 844

به "لاوروف: آمریکا راه را برای استقرار موشک های میان برد و کوتاه برد در اروپا و آسیا هموار می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لاوروف: آمریکا راه را برای استقرار موشک های میان برد و کوتاه برد در اروپا و آسیا هموار می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید