الون ماسک از داخل فضاپیمای استارشیپ رونمایی کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از یونیورس تودی، ویدئوی یادشده که در حساب کاربری توئیتر الون ماسک منتشر شده نحوه حمل مسافر و بار توسط استارشیپ را با دقت و جزئیات بیشتری تعیین می نماید.

الون ماسک از داخل فضاپیمای استارشیپ رونمایی کرد

این ویدئو در ساعات پایانی روز اول اکتبر منتشر شده و نشان می دهد مخازن سوخت استارشیپ در قسمت فوقانی آن نصب شده تا تعادلی میان وزن سنگین نوک استارشیپ و موتورهای غول پیکر این فضاپیما ایجاد گردد. این مخازن انرژی مورد احتیاج پیشرانه استارشیپ را تامین می نمایند.

بر اساس آنچه در این ویدئو دیده می گردد، مخزن بار استارشیپ هم بسیار جادار است و این فضاپیما بدنه و پوسته ای صاف و نقره ای رنگ ولی مستحکم و زبر دارد. البته الون ماسک قبلا اعلام نموده بود که بدنه استارشیپ در آینده بیشتر از انچه در نمونه اولیه دیده می گردد، جلا داده خواهد شد تا جلوه ای بهتر به آن داده گردد.

قرار است استارشیپ ام کی 1 و ام کی 2 (که دومی هنوز در مرکز فضایی کیپ کاناورال فلوریدا در حال مونتاژ است)، آزمایش های پروازی را ظرف یک تا دو ماه آینده پشت سر بگذارند.طی این آزمایش ها این دو فضاپیما حداکثر 20 کیلومتر به سمت آسمان حرکت می نمایند. الون ماسک امیدوار است این فضاپیماها که مجهز به سه موتور هستند، بتوانند تا سال 2020 اولین مسافران خود را به فضا ببرند.

الون ماسک ایده جاه طلبانه تسخیر ماه و مریخ را تعقیب نموده و میخواهد آنها را به مستعمراتی جدید برای زمین بدل کند. البته منتقدان ماسک می گویند بعید است وی بتواند سال آینده ایده های خود را عملیاتی کند و هنوز به فرصت بیشتری برای این کار احتیاج است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 آبان 1398 بروزرسانی: 15 آبان 1398 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 583

به "الون ماسک از داخل فضاپیمای استارشیپ رونمایی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الون ماسک از داخل فضاپیمای استارشیپ رونمایی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید