انحصار مخابرات در ارائه VDSL شکسته شد

به گزارش تور تایلند ارزان، فروردین ماه امسال و به دلیل بروز مسائل کیفی در شبکه اینترنت خانگی، وزیر ارتباطات از اجرای طرح ارتقاء اینترنت خانگی از فناوری ADSL به VDSL خبر داد که سرعت اینترنت کاربران را به 4 برابر افزایش می دهد.

انحصار مخابرات در ارائه VDSL شکسته شد

محمدجواد آذری جهرمی یکی از موانع ارتقاء سرعت اینترنت خانگی را کابل های مسی دانسته که اکنون برای ارتباط ADSL از سوی مخابرات و شرکت های ارائه دهنده این خدمات به مشترکان استفاده می شود.

به همین دلیل وعده داده شده که با اجرای طرح ارتقای فناوری اینترنت خانگی و بدون تحمیل هزینه به مشترکان، تا خاتمه سال 5 میلیون پورت VDSL در 8 کلان شهر کشور راه اندازی شود.

این پروژه در ابتدا به شرکت مخابرات ایران واگذار شد و پایلوت آن نیز در تهران و قم به مرحله اجرا رسید.

هم اکنون حسین فلاح جوشقانی معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از رفع این انحصار خبر داده است.

وی در توئیتر نوشت: امروز با عقد قرارداد میان شرکت مخابرات ایران و یکی از شرکت های ارائه دهنده خدمات اینترنت و بر اساس مصوبه شماره 260 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، انحصار شرکت مخابرات ایران در ارائه خدمات اینترنت خانگی فیبرنوری و VDSL شکسته شد.

معاون وزیر ارتباطات از همکاری سهامداران و هیئت مدیره شرکت مخابرات ایران برای بازکردن فضای رقابت برای اپراتورهای FCP تشکر کرد.

به گزارش تور تایلند ارزان، VDSL نسل جدیدی از فناوری DSL محسوب می شود که قرار است سرعت دانلود را حداکثر به 70 مگابیت و سرعت آپلود را نیز حدود 10 برابر اینترنت ADSL و تا 16 مگابیت برثانیه افزایش دهد.

البته برای بهره مندی از تمام پتانسیل آن، کاربر باید فاصله نزدیکی با مرکز مخابرات داشته باشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 مرداد 1399 بروزرسانی: 24 مرداد 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 1206

به "انحصار مخابرات در ارائه VDSL شکسته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انحصار مخابرات در ارائه VDSL شکسته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید