ایستگاه قطار پرسرعت در منطقه جمکران ساخته می گردد

به گزارش تور تایلند ارزان، قطار پرسرعت تهران - قم - اصفهان از جمکران عبور خواهد نمود.

ایستگاه قطار پرسرعت در منطقه جمکران ساخته می گردد

محسن بهشتی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قم گفت:

ایستگاه قطار پرسرعت برای ایجاد همپوشانی قطار پرسرعت و خطوط متروی قم، در منطقه جمکران ساخته می گردد.

محسن بهشتی در حضور مدیران راه آهن جمهوری اسلامی در خصوص تصمیم گیری نهایی برای ساخت ایستگاه قطار پرسرعت در جمکران اعلام کرد که برای دسترسی شهروندان قم و هم زائران حرم حضرت معصومه (س) و مسجد مقدس جمکران و با توجه به عبور این قطار در حد فاصل بلوار خلیج فارس و بلوار پیامبر اعظم(ص) و نقطه تبادل با خطوط A و B مترو، ایستگاهی در نزدیکی جمکران ساخته می گردد

وی خاطر نشان کرد که در طرح توسعه این پروژه، ساخت یک خط فرعی به منظور دسترسی آسان تر مردم، از این ایستگاه پیش بینی شده تا ایستگاه مرکزی راه آهن داخل شهر قم به ایستگاه قطار پرسرعت متصل گردد.

به گفته بهشتی با عبور 137 کیلومتر از راستا 410 کیلومتری قطار پرسرعت تهران - قم - اصفهان از جغرافیایی سیاسی استان قم عبور 5 کیلومتر آن از زیر کوه دو برادران مهم ترین بخش این راستا است که در جلسه امروز مقرر شده است برای افزایش سرعت پیشرفت طرح، زمین هایی در دو طرف این کوه در اختیار پیمانکار قرار گیرد.

عبدالمحمدی مدیر کل ساختمان و تاسیسات راه آهن جمهوری اسلامی ایران در خصوص تامین اعتبارات برای ساخت این طرح اعلام کرد که به اندازه دو میلیارد دلار از سوی پیمانکار چینی برای تأمین اقتصادی این پروژه پرداخت شده و 12 کارگاه در راستا این قطار با برطرف مسائل اقتصادی، با سرعت بیشتری به فعالیت خود ادامه می دهند.

عبدالمحمدی در ادامه اضافه کرد عملیات زیرسازی این طرح که شامل ساخت بدنه های خاکریز و پل ها است، نسبت به کل عملیات اجرایی 11 درصد پیشرفت داشته است.

ایشان با اشاره به این که با پیمانکار چینی قرارداد مرحله دوم این طرح نیز منعقد شده، گفت طبق جدول زمان بندی، این طرح باید تا سال 1400 به اتمام برسد.

بر اساس اظهارات مدیر کل ساختمان و تاسیسات راه آهن جمهوری اسلامی ایران مسائل سیستم ها و تکنولوژی برعهده پیمانکار چینی و عملیات اجرایی طرح بر عهده پیمانکار داخلی است.

صبوری مدیرکل راه و شهرسازی استان قم ضمن ارائه گزارش از آخرین شرایط اجرایی پروژه قطار پرسرعت در محدوده استان قم گفت:

اولویت اجرای پروژه، احداث تونل در محدوده کوه دوبرادران است و برای پرهیز از مسائل اجرایی و انشعابات، در صورت امکان سایت متمرکز برای تجهیز کارگاه ها آماده گردد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم با اشاره به اهمیت این پروژه در توسعه حمل و نقل استان، یادآور شد که طرح پروژه قطار سریع السیر تهران- قم- اصفهان برای اخذ تصمیمات بهتر و هماهنگی بیشتر، برای همه مدیران اجرایی دستگاه های استان تبیین و تشریح گردد.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 اسفند 1400 بروزرسانی: 14 اسفند 1400 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 2122

به "ایستگاه قطار پرسرعت در منطقه جمکران ساخته می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایستگاه قطار پرسرعت در منطقه جمکران ساخته می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید