بازگشایی بزرگترین گنبد آجری دنیا در زنجان

به گزارش تور تایلند ارزان، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان از بازگشایی مراکز تاریخی و گردشگری این استان با رعایت دستورهای بهداشتی اطلاع داد.

بازگشایی بزرگترین گنبد آجری دنیا در زنجان

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان، امیر ارجمند امروز آدینه 9 خرداد با اشاره به اینکه فعالیت بناهای تاریخی و مراکز گردشگری استان زنجان از اواخر اسفند سال گذشته به دلیل شیوع بیماری کرونا، متوقف شده بود، گفت: بناهای تاریخی و میراثی و مراکز گردشگری استان با توجه به مصوبه ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا و هماهنگی اجرا شده با وزارت میراث فرهنگی بازگشایی شد.

او با بیان اینکه این مراکز و بناها موظف به رعایت همه دستورهای بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و ضدعفونی کردن محیط با رعایت استانداردها و ضوابط هستند، گفت: در این اماکن باید از تجمع افراد در مقابل باجه های فروش بلیت و در ورودی و داخل بناها بویژه مکان های سربسته جلوگیری گردد.

ارجمند توضیح داد: متناسب با فضای کالبدی در گنبد سلطانیه و اماکن تاریخی و موزه ها در سطح استان، ظرفیتی برای بازدید گردشگران معین شده و بیشتر از این ظرفیت پذیرش نخواهد شد. گردشگران با تجهیزات بهداشتی و رعایت فاصله فیزیکی می توانند از بناهای تاریخی و موزه های زنجان بازدید نمایند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان اظهار داشت: فعالیت هتل ها و مراکز اقامتی زنجان نیز با 50 درصد ظرفیت از سر گرفته شد.

مهم ترین آثار تاریخی و باستانی استان زنجان شامل گنبد باشکوه سلطانیه، بازار زنجان، مجموعه رختشویخانه، مسجد جامع زنجان، مقبره قیدار نبی در خدابنده، آرامگاه احمد زهرنوش و امامزاده زیدالکبیر در ابهر است.

منبع: میراث آریا
انتشار: 10 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 1175

به "بازگشایی بزرگترین گنبد آجری دنیا در زنجان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشایی بزرگترین گنبد آجری دنیا در زنجان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید