بیانیه وزارت خارجه درباره فرایند عضویت ایران در شانگهای

به گزارش تور تایلند ارزان، وزارت امور خارجه در خصوص فرایند عضویت جمهوری اسلامی ایران در سازمان همکاری شانگهای بیانیه ای را منتشر کرد.

بیانیه وزارت خارجه درباره فرایند عضویت ایران در شانگهای

به گزارش خبرنگاران، متن این بیانیه بدین شرح است:

در نتیجه پیگیری های مستمر وزارت امور خارجه جهت عضویت دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان همکاری شانگهای، این اقدامات از آغاز دولت سیزدهم فرایند مضاعف به خود گرفت و نهایتا همزمان با مشارکت جناب آقای رئیسی، رئیس جمهور محترم در 21 مین نشست سران کشورهای عضو شانگهای در شهر دوشنبه تاجیکستان، تمام 8 کشور عضو اصلی شانگهای بصورت اجماع موافقت خود را با درخواست عضویت دائمی کشورمان در این سازمان اعلام داشته و مراحل حقوقی، فنی و اداری این عضویت آغاز شد.

وزارت امور خارجه ضمن ابراز مسرت از این دستاورد مثبت برای کشور، متعهد است تمامی ظرفیت های تخصصی خود را برای انجام هماهنگی های لازم با سایر دستگاه های ذیربط و دبیرخانه سازمان شانگهای بکار بسته تا فرایند حقوقی و اداری عضویت در کوتاه ترین زمان ممکن به پایان رسد.

پذیرش درخواست جمهوری اسلامی ایران برای عضویت در سازمان همکاری شانگهای، گام مهمی است و نقش مثبتی در توسعه همکاری ها و مناسبت کشورمان با اعضای این سازمان در کلیه ابعاد دوجانبه، منطقه ای و بین المللی خواهد داشت.

وزارت امور خارجه مراتب قدردانی خود را از همه اعضای سازمان همکاری شانگهای برای موافقت خود با عضویت جمهوری اسلامی ایران اعلام داشته و دیپلماسی فعالی را برای تقویت مناسبات با دستگاه های دیپلماسی کشورهای عضو در چارچوب این سازمان بکار خواهد گرفت.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 30 شهریور 1400 بروزرسانی: 30 شهریور 1400 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 1942

به "بیانیه وزارت خارجه درباره فرایند عضویت ایران در شانگهای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه وزارت خارجه درباره فرایند عضویت ایران در شانگهای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید