تصاویر ، تخریب خانه پدری استاد پرویز مشکاتیان ، مالکان کنونی خانه تحت پیگرد قانونی هستند

به گزارش تور تایلند ارزان، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیشابور گفت: پس از تخریب خانه پدری استاد پرویز مشکاتیان بلافاصله به مراجع قضایی شکایت کردیم و اکنون لودر توقیف، راننده بازداشت و مالکان حال حاضر نیز تحت پیگرد قانونی قرار گرفتند.

تصاویر ، تخریب خانه پدری استاد پرویز مشکاتیان ، مالکان کنونی خانه تحت پیگرد قانونی هستند

جهت دریافت خدمات رنگ پتینه چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش تور تایلند ارزان به نقل از ایسنا، محمد اسماعیل اعتمادی گفت: منزلی که امروز به طور غیر مجاز تخریب شده، خانه مسکونی پدر پرویز مشکاتیان بوده است و چون استاد پرویز مشکاتیان دوران کودکی و نوجوانی خود را در این خانه سپری نموده بودند به همین علت این خانه اهمیت خاصی داشت؛ این منزل مسکونی حدود دو تا سه سال قبل توسط ورثه به دو نفر فروخته شد.

وی ادامه داد: اگر چه پیگیری کردیم که این اتفاق نیفتد اما متاسفانه این خانه به فروش رسید، البته با مالک وارد مذاکره شدیم که تخریب صورت نگیرد و تا پیش از این نیز مالکان همکاری خوبی داشتند، اما متاسفانه امروز این رخ داد و خانه پدری استاد مشکاتیان تخریب شد.

اعتمادی اظهار کرد: با توجه به اینکه خانه پدری استاد پرویز مشکاتیان به دلیل حضور استاد در آن، اخیرا به عنوان اثر واجد ارزش ثبت آثار ملی شده بود، مالکان نمی توانستند این اثر را تخریب کنند و اکنون تخلف انجام شده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیشابور اضافه نمود: پس از تخریب منزل بلافاصله به مراجع قضایی شکایت کردیم و اکنون لودر توقیف و راننده نیز بازداشت شد؛ همچنین مالکان تحت پیگرد قانونی قرار دارند، روز شنبه نیز به وسیله دادگاه مجدد پیگیر این تخلف خواهیم نمود.

وی بیان نمود: پیش از این، خانه استاد معمار باشی در خیابان رازی و خانه رئیس التجار در خیابان اسدآبادی شمالی این شهرستان نیز تخریب شده اند.

اعتمادی گفت: اگر چه دو اثر دیگر ثبت آثار ملی نبودند، ولی با ثبت اسناد و شهرداری مکاتبه کردیم که حداقل منزل رئیس التجار که ارزش بیشتری دارد، تفکیک نگردد و مجوز برج سازی برای آن صادر نگردد.

وی بیان نمود: باید فرهنگ سازی گردد تا مردم خودشان به اهمیت این خانه ها پی ببرند، می شد این خانه تبدیل به بوم گردی و یا موزه موسیقی گردد و بهره مالی خوبی از آن برده گردد، قطعا زمان می برد تا بعضی از مردم که به دنبال تخریب این منازل و برج سازی هستند به اهمیت آن ها پی ببرند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیشابور اضافه نمود: تا کنون حدود 20 تا 30 منزل تاریخی و یا مکان هایی که در آن ها شخصیت های برجسته و خاصی زندگی می کردند و همچنین بعضی باغات قدیمی شناسایی شده و کوشش می گردد تا جلوی تخریب آن ها گرفته گردد.

وی عنوان نمود: قطعا در این خصوص یک سازمان به تنهایی نمی تواند کاری انجام دهد، در توان میراث فرهنگی نیست که همه این مکان ها را تملک کنند، درخواست داریم یا مردم به حفظ آن ها یاری کنند و یا سرمایه گذاران این خانه های با ارزش را تملک نموده و به واحدهای گردشگری تبدیل کنند.

تخریب خانه پدری استاد پرویز مشکاتیانتخریب خانه پدری استاد پرویز مشکاتیانتخریب خانه پدری استاد پرویز مشکاتیانتخریب خانه پدری استاد پرویز مشکاتیان

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 19 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 1141

به "تصاویر ، تخریب خانه پدری استاد پرویز مشکاتیان ، مالکان کنونی خانه تحت پیگرد قانونی هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر ، تخریب خانه پدری استاد پرویز مشکاتیان ، مالکان کنونی خانه تحت پیگرد قانونی هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید