تعداد کد های بورسی به 57 میلیون رسید، حمایت تمام قد وزیر اقتصاد از بازار سرمایه

به گزارش تور تایلند ارزان، رئیس سابق سازمان بورس و اوراق بهادار، صحنه بازار سرمایه در امسال را متفاوت از سال های گذشته ارزیابی کرد و گفت: پیش از این سالانه تا 300 هزار کد صادر شد، در حالی که تعداد کد های بورسی هم اکنون با احتساب کد های سهامداران عدالت به 57 میلیون رسیده است.

تعداد کد های بورسی به 57 میلیون رسید، حمایت تمام قد وزیر اقتصاد از بازار سرمایه

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، حسن قالیباف اصل در مراسم معارفه رئیس جدید سازمان بورس اضافه کرد: آزادسازی سهام عدالت بعد از 14 سال رخ داد که کار بسیار عظیمی را می طلبید و همکاران ما در شرکت سپرده گذاری مرکزی اقدامات لازم را در این رابطه انجام دادند.

وی گفت: امسال همکاران فناوری کوشش کردند تا سامانه معاملات را در ترید تقویت نمایند، به طوری که امسال 4میلیون نفر به صورت الکترونیکی احراز هویت شدند.

قالیباف با بیان اینکه شورای عالی بورس در دو مرحله به صندوق های بازار سرمایه یاری کرد، گفت: هم اکنون ارزش دارایی های صندوق ها از 200هزار میلیارد تومان در انتهای سال گذشته، به 412هزار میلیارد تومان رسیده است.

به گفته رئیس سابق سازمان بورس و اوراق بهادار، سقف صندوق ها نیز 10هزار میلیارد تومان بود که با آخرین تصمیمی که در شورای عالی بورس گرفته شد، این سقف به 50هزار میلیارد تومان افزایش یافت.

قالیباف گفت: از سوی دیگر نقدینگی زیادی وارد این بازار شد و از ابتدای سال تا مرداد امسال، 120هزار میلیارد تومان نقدینگی جدید به بازار سرمایه آمد.

رییس سابق سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه ارزش بورس و فرابورس از ابتدای امسال تا 30دی ماه 152درصد رشد داشته است، گفت: شاخص کل بورس با 120درصد رشد از 512 هزار واحد در فروردین به یک میلیون و 150هزار واحد در 30دی ماه رسید. همچنین تعداد نماد ها در بورس و فرابورس در مدت زمان مذکور از 629کد به 679کد رسید.

وی درمورد ارزش معاملات هم شرح داد: ارزش معاملات در سال گذشته هزار هزار میلیارد تومان بود که تا 30دی ماه به چهار هزار هزار میلیارد تومان رسید.

رییس سابق سازمان بورس و اوراق بهادار با تاکید بر اینکه امسال شاهد انتشار اوراق در سطح وسیع بودیم، گفت: در امسال بحث واگذاری امور اجرایی به بورس ها مطرح و این اتفاق اجرایی شد. کل پذیرش در سال گذشته 5هزار میلیارد تومان بود که تا 30دی ماه به 28هزار میلیارد تومان رسید.

وی با اشاره به حمایت وزیر امور مالی و دارایی از بازار سرمایه اظهار کرد: دل آقای دژپسند بیشتر از اهالی بازار سرمایه برای این بازار می تپد و ابیشان همیشه از این بازار تمام قد حمایت نموده است.

قالیباف در ادامه با اشاره به بعضی اقدامات در زمینه آموزش و فرهنگ سازی در بازار سرمایه گفت: از این به بعد قرار است اگر کسی می خواهد وارد بازار سرمایه گردد یک دوره شش ماهه را طی کند و در صورت موفقیت در آزمون وارد این بازار تخصصی گردد که شرکت سپرده گذاری مرکزی اقدامات لازم را انجام داده است.

وی همچنین احیای EPS، برگزاری مجامع الکترونیکی، تقویت صندوق توسعه بازار، پرداخت سود مجامع به وسیله سجام و تشکیل بازار هدف را از دیگر اقداماتی دانست که در امسال اجرا و تقویت شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 اسفند 1399 بروزرسانی: 14 اسفند 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 1613

به "تعداد کد های بورسی به 57 میلیون رسید، حمایت تمام قد وزیر اقتصاد از بازار سرمایه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعداد کد های بورسی به 57 میلیون رسید، حمایت تمام قد وزیر اقتصاد از بازار سرمایه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید