تقویم برگزاری آزمون های 1400 وزارت علوم اعلام شد، آزمون کارشناسی ارشد اولین آزمون سال جدید

به گزارش تور تایلند ارزان، بر اساس تقویم اعلام شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، مهم ترین و کلیدی ترین آزمون های وزارت علوم در خرداد و تیر ماه 1400 برگزار می شوند.

تقویم برگزاری آزمون های 1400 وزارت علوم اعلام شد، آزمون کارشناسی ارشد اولین آزمون سال جدید

به گزارش خبرنگاران، اوایل بهمن سال گذشته بود که سازمان سنجش آموزش کشور با انتشار اطلاعیه ای زمان برگزاری آزمون های مهم و کلیدی دانشگاه های کشور اعم از کنکور، کارشناسی ارشد و کاردانی به کارشناسی ناپیوست در سال 1400 را مشخص تکلیف کرد.

کارشناسی ارشد

ثبت نام برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1400 دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی از روز یکشنبه 16 آذر 99 شروعشد و پس از دو مرحله تمدید در نهایت روز چهارشنبه هشتم بهمن ماه 99 به انتها رسید.

آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1400 دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی طی سه روز متوالی در روزهای چهارشنبه 5 خرداد، پنجشنبه 6 خرداد و جمعه 7 خرداد 1400 برگزار می شود.

کنکور سراسری

ثبت نام برای شرکت در رشته های با آزمون کنکور 1400 از روز یکشنبه 12 بهمن 99 از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور شروع شد و پس از چند بار تمدید

، روز شنبه 16 اسفند ماه 99 به انتها رسید و این آزمون طی چهار روز یعنی در روزهای چهارشنبه 9 تیر، پنجشنبه 10 تیر، جمعه 11 تیر و شنبه 12 تیر 1400 برگزار می شود.

بر اساس مصوبات بیست و چهارمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو میزان و نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال 1400 همانند سال 1399 حداکثر 30 درصد با تاثیر مثبت است و مواد و ضرایب دروس امتحانی و دروس مؤثر سوابق تحصیلی آزمون سال 1400 همانند سال 1399 است.

طبق تصمیم سازمان سنجش آموزش کشور و شرایط کشور از نظر شیوع کرونا ویروس، زمان برگزاری آزمون های ارشد و سراسری در سال 1400 افزایش یافت. همچنین به منظور پیش بینی های لازم برای رعایت دستورالعمل های بهداشتی برای برگزاری آزمون های کارشناسی ارشد ناپیوسته و سراسری سال 1400 و برای کاهش هر گونه مخاطرات برای متقاضیان زمان برگزاری این آزمون ها اصلاح شد.

کاردانی به کارشناسی

همچنین ثبت نام برای شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال 1400 به صورت اینترنتی از روز یکشنبه مورخ 23 خرداد 1400 شروع می شود و این مهلت تا روز یکشنبه 30 این ماه ادامه خواهد یافت.

بر این اساس ضرورت دارد که همه متقاضیان در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته وفراهم نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز ثبت نام، به پایگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی: www.sanjesh.org مراجعه و نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

با توجه به اینکه ثبت نام و انتخاب رشته در این آزمون در یک مرحله انجام می شود، متقاضیان باید همزمان با ثبت نام، نسبت به درج رشته محل های تحصیلی خود در فرم تقاضانامه اینترنتی با توجه به رشته های اعلام شده در دفترچه راهنما، اقدام کنند.

جزئیات و همچنین دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته، همزمان با شروع ثبت نام در روز یکشنبه مورخ (23 خرداد 1400) بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار خواهد گرفت. متقاضیان لازم است برای اطلاع از شرایط و ضوابط شرکت در این آزمون و نوع پذیرش رشته های امتحانی با آزمون و یا براساس سوابق تحصیلی بدون آزمون، دفترچه راهنمای مذکور را به دقت مطالعه کنند.

آزمون آن دسته از رشته هایی که پذیرش آنها از طریق برگزاری آزمون انجام می شود نیز در روز جمعه 22 مرداد 1400 برگزار خواهد شد.

بر این اساس، جدول رشته های امتحانی با آزمون و پذیرش براساس سوابق تحصیلی (بدون آزمون) کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال 1400 بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شده است.

دانشگاه آزاد

پذیرش دانشجو در رشته های تحصیلی غیرپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی و رشته های تحصیلی مهندسی بهداشت محیط دانشگاه مذکور، صرفا براساس سوابق تحصیلی (معدل کل دوره کاردانی) متقاضیان و در سایر رشته های گروه پزشکی این دانشگاه شامل (تکنولوژی اتاق عمل، بهداشت عمومی، علوم آزمایشگاهی و مامایی)، براساس آزمون صورت می گیرد که تاریخ، نحوه انتخاب رشته و همچنین کدرشته محل های دانشگاه آزاد اسلامی، متعاقبا از طریق درگاه اطلاع رسانی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به اطلاع متقاضیان علاقه مند خواهد رسید.

دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای

پذیرش در دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی-غیر انتفاعی در سال 1400سامانه ثبت نام و انتخاب رشته به صورت اینترنتی از روز یکشنبه مورخ 30 خرداد 1400 شروع می شود تا روز یکشنبه مورخ 6 تیر 1400 ادامه دارد.

بر این اساس ضرورت دارد که همه متقاضیان در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته و فراهم نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز ثبت نام، به درگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی www.sanjesh.org مراجعه و نسبت به ثبت نام در سامانه اقدام کنند.

با توجه به اینکه ثبت نام و انتخاب رشته همزمان در یک مرحله انجام می شود، متقاضیان باید با توجه به رشته محل های اعلام شده در دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته نسبت به انتخاب و درج رشته محل های مورد علاقه خود در سامانه ثبت نام و انتخاب رشته اقدام کنند.

اطلاعیه تکمیلی و همچنین دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته همزمان با شروع ثبت نام در تاریخ 3 خرداد 1400 در سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود. متقاضیان لازم است برای اطلاع از جزئیات شرایط و ضوابط پذیرش، دفترچه راهنمای مذکور را به دقت مطالعه کنند.

آزمون آن دسته از رشته هایی که پذیرش در آنها به شیوه با آزمون است نیز روز جمعه مورخ 22 مرداد 1400 برگزار خواهد شد.

فهرست مجموعه های ثبت نامی با ذکر مشخصه شیوه پذیرش و دیپلم های مجاز به تحصیل در هر رشته گرایش و منابع و ضرایب دروس 5 مجموعه ثبت نامی پذیرش با آزمون در نهایت جداول نهایی و کد دیپلم های مورد پذیرش در آزمون فنی و حرفه ای سال 1400 در سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1400 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 1715

به "تقویم برگزاری آزمون های 1400 وزارت علوم اعلام شد، آزمون کارشناسی ارشد اولین آزمون سال جدید" امتیاز دهید

1 کاربر به "تقویم برگزاری آزمون های 1400 وزارت علوم اعلام شد، آزمون کارشناسی ارشد اولین آزمون سال جدید" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقویم برگزاری آزمون های 1400 وزارت علوم اعلام شد، آزمون کارشناسی ارشد اولین آزمون سال جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید