توصیه های کرونایی؛ بازکردن پنجره های مقابل هم در ساختمان ها لازم است

به گزارش تور تایلند ارزان، تهران (پانا) - رعایت نکات بهداشتی مهم ترین عوامل در پیشگیری از بیماری کرونا به شمار می رود و رعایت دستورالعمل ها می تواند منجر به قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا گردد.

توصیه های کرونایی؛ بازکردن پنجره های مقابل هم در ساختمان ها لازم است

جهت دریافت خدمات پتینه کاری سقف با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

طبق اعلام ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا سه عامل رعایت فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و شستشوی دست ها مهم ترین عوامل در قطع زنجیره کرونا به شمار می رود اما جریانات هوا می تواند قطرات را جابجا کند که گاهی رعایت فاصله، پیشگیری کامل از انتقال بیماری را تامین نمی کند که توصیه می گردد از ماسک نیز استفاده گردد.

براساس شیوه نامه های بهداشتی وزارت بهداشت، استراتژی هایی که جهت کاهش انتقال ویروس به وسیله تماس دست ها با محیط و سطوح آلوده به ویروس استفاده می گردد، شامل گندزدایی سطوح با احتمال آلودگی و ضد عفونی کردن و شستن دست ها با آب و صابون پس از تماس با هر فرد یا اشیای مشکوک و در صورت دردسترس نبودن آب و صابون، ضد عفونی کردن دست ها است. همچنین، راهکارهایی که به منظور قطع زنجیره انتقال و مدیریت بیماری به وسیله انتقال با قطرات تنفسی ارائه شده است، شامل رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک است.

طبق اعلام وزارت بهداشت، براساس آخرین اطلاعات و با توجه به شواهد موجود و نتایج مطالعات مشاهده ای، مدلسازی و شبیه سازی های اجرا شده درخصوص نحوه انتشار ویروس کووید 19 گزارش شده است که ویروس کووید 19علاوه بر تماس با سطوح آلوده و قطرات تنفسی می توانند به وسیله آلاینده های هوا از قبیل آئروسل ها (ذرات معلق در هوا) که به شکل هوابرد هستند، انتقال یابند.

قطرات تنفسی دارای قطر بالاتر از 5 میکرون هستند که در طی فاصله 2 متر ته نشین می شوند که با رعایت فاصله می توان از شدت مواجهه کاست. از طرف دیگر جریانات هوا می تواند قطرات را جابجا کند که رعایت فاصله، پیشگیری کامل از انتقال بیماری را تامین نمی کند که توصیه می گردد از ماسک نیز استفاده گردد.

- تهویه هوا و تهویه مطبوع به خصوص در فضاهای شلوغ، نقش مهمی در کیفیت هوای داخل و کاهش انتشار ویروس کووید 19 را دارند.

- در منازل باید ترجیحا تهویه طبیعی با استفاده از پنجره ها و درب ها فراهم گردد.

- باید هوای منزل و فضاهای بسته 2.5 تا 6 بار در ساعت تعویض گردد.

- بازگذاشتن پنجره های مقابل هم در ساختمان ها لازم است.

- در صورت باز بودن پنجره های مقابل هم در ساختمان ظرف مدت زمان 5 دقیقه ،90 درصد آلودگی کاهش می یابد.

- فن های مکشی در سرویس های بهداشتی و توالت باید در هر شرایط ممکن استفاده شوند. حتی المقدور، باید به طور مداوم فعال و درب توالت ها بسته باشند.

- اگر سیستم های تهویه مکانیکی (فن های مکشی) در منزل وجود نداشته باشد، بازکردن چند پنجره و دریچه قابل قبول است.

- سیستم های تهویه مطبوع باید تا حد امکان به طور مداوم فعال باشند.

- سامانه تلفنی 4030 جوابگوی سوالات درباره کرونا است.

برای اعلام و گزارش عدم رعایت نکات بهداشتی با شماره تلفن 190 سامانه جوابگویی شکایات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تماس بگیرید.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 1 فروردین 1400 بروزرسانی: 1 فروردین 1400 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 1650

به "توصیه های کرونایی؛ بازکردن پنجره های مقابل هم در ساختمان ها لازم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه های کرونایی؛ بازکردن پنجره های مقابل هم در ساختمان ها لازم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید