جزیره مروارید قطر؛ لوکس ترین جزیره ساخته دست انسان

به گزارش تور تایلند ارزان، در سال 2004 یعنی تقریباً بیست سال پیش در شهر دوحه، مرکز کشور قطر، جزیره ای مصنوعی با مساحت نزدیک به چهار کیلومترمربع ساخته شد. ساخت این جزیره دو سال به طول انجامید و در سال 2006 به انتها رسید.

جزیره مروارید قطر؛ لوکس ترین جزیره ساخته دست انسان

این جزیره ساخته دست بشر یکی از مجذوب نماینده ترین تماشای های قطر محسوب می گردد و با داشتن مراکز تفریحی و فروشگاه های شناخته شده ترین برندهای جهان، یک مقصد محبوب برای گردشگران این کشور است. جزیره مروارید قطر از بالا شبیه به یک زنجیره مروارید دیده می گردد که البته علت نام گذاری این جزیره هم همین است.

در این مقاله شما را با جزیره مروارید قطر و امکانات رفاهی آن آشنا خواهیم کرد؛ با ما همراه باشید!

جزیره مصنوعی مروارید قطر را بشناسیم

جزیره مروارید، جزیره ای ساخته دست بشر در نزدیکی دوحه است و به 12 ناحیه تقسیم شده که هرکدام دارای سبک معماری مجزایی هستند. جزیره مصنوعی قطر دارای 7 برج ازجمله بلندترین ساختمان های برنامه ریزی شده برای توسعه، در 40 طبقه است.

این منطقه با اسکله های تفریحی، قایق های تفریحی، برج های مسکونی، ویلاها و هتل ها به سبک مدیترانه ای، تجربه خریدی مجلل را با بوتیک ها و نمایشگاه های طراحان ممتاز ارائه می دهد. این جزیره بعلاوه به خاطر هتل ها، رستوران های مدرن و کافه های بسیاری که در خود جای داده و به علت مسیرهای پیاده روی همراه با طیف وسیعی از باغ های زیبا متمایز است و به علت ظرافت خود، گردشگران را به سفر به قطر و بازدید از این جزیره مصنوعی جذب می نماید.

جزیره مروارید قطر کجاست؟

جزیره مصنوعی قطر در نزدیکی خلیج فارس، مرکز تجاری دوحه، شهر لوسیل و دهکده فرهنگی کاتارا قرار گرفته است و به وسیله ماشین یا تاکسی قابل دسترسی است. فاصله جزیره مروارید تا فرودگاه بین المللی حمد حدوداً 30 تا 40 دقیقه است.

جزیره مروارید تنها 22 کیلومتر با فرودگاه بین المللی حمد فاصله دارد؛ بنابراین اگر در سفرتان به قطر با اجاره خودرو تردد می کنید یک سواری کوتاه برای رسیدن به این جاذبه باشکوه کافی است. اگر هم از هواداران حمل و نقل عمومی در قطر باشید، نزدیک ترین ایستگاه مترو برای رفتن به این جزیره ایستگاه مترو Legtaifia است که ازآنجا می توانید سوار اتوبوس مترولینک M110 شوید و به جزیره مصنوعی بروید تا از تماشای ها، کافه ها و رستوران های آن تماشا کنید.

البته جزیره مروارید قطر خود نیز شامل تعداد بسیاری هتل و اقامتگاه است که می تواند سفری به یادماندنی را برای شما رقم بزنند؛ در ادامه مطلب اطلاعات کامل تری در خصوص هتل های جزیره مروارید قطر را آورده ایم.

جزیره مصنوعی مروارید چطور ساخته شد؟

جزیره مروارید قطر جزیره ای مصنوعی به مساحت 13.9 کیلومترمربع است که در یکی از منطقه ها بسیار پیشرفته و مجلل قطر قرار گرفته است و حدود 46000 نفر را در خود جای داده است. مرکز خرید معروف Medina Centrale نیز در این جزیره مصنوعی قرار گرفته است. جزیره مصنوعی مروارید بعلاوه دارای کافه ها و فضای بازی، پارک ها و مسیرهای پیاده روی بسیاری است که می توانید در طول تعطیلات خود از محیط پرجنب وجوش آن لذت ببرید.

جزیره مروارید قطر با سبک مدیترانه ای متمایز با جوامع مسکونی با طراحی مجلل، هتل ها و دیگر جاذبه های شهر ساخته شده است. این منطقه پرجنب وجوش که مردم را از هر قشری به خود جذب می نماید، جایی است که می توانید از زندگی شبانه مجذوب نماینده قطر لذت ببرید، از برندهای معروف خرید نموده و یک تعطیلات مجلل را تجربه کنید. به درستی می توان آن را سرزمینی مجذوب نماینده با ویلاهای کلاسیک، مساجد، ساحل، محله قنات مروارید و آسمان خراش ها نامید.

جاهای تماشای جزیره مروارید قطر

جزیره مروارید، یکی از برترین جاهای تماشای دوحه قطر، با امکانات متنوع گردشگری است که در آن، معماری مدرن و سنتی به هم تنیده اند و گردشگران را به یک تجربه چندبعدی تاریخی و معاصر دعوت می نماید. سواحل زیبا، جاذبه های تماشای و ورزش های آبی متنوع، تفریحات خوبی را برای بازدیدنمایندگان ایجاد می نمایند. ازجمله جاهای تماشای جزیره مروارید می توان به موارد زیر اشاره نمود.

پورتو عربیا (Porto Arabia)

پورتو عربیا، واقع در قلب جزیره، ناحیه مدیترانه ای است که بعضی از فروشگاه های برند، مراکز خرید، منطقه ها مسکونی لوکس و همه برندهای بین المللی را در خود جای داده است. پورتو یک ساحل زیبا است که مهم ترین اسکله جزیره را در خود جای داده و دارای امکانات و گذرگاه های آبی زیبایی است که با قایق سواری در آن حس رفتن به ونیز را خواهید داشت.

کاستا مالزا (Costa Malza)

کوستا مالزا یک منطقه گرمسیری کاملاً آرام در محله قنات مروارید و دارای معماری لوکس و مدرن است. زیبایی شگفت انگیز معماری منطقه را می توان با هتل معروف کمپینسکی که در این جاذبه بکر جزیره مروارید واقع شده، تجربه کرد. منظره مسحورنماینده و لذت بخش این منطقه باعث شده که به یکی از جاهای تماشای جزیره مصنوعی قطر که دارای سواحل عمومی و خصوصی است تبدیل گردد.

باغ فلورستا (Floresta Gardens)

منطقه مسکونی ویلایی، چند برج و مرکز خرید، باغ فلورستا را تشکیل داده اند. این جزیره که معماری به سبک مدیترانه ای را به نمایش می گذارد، یکی از باارزش ترین مکان های تماشای در مروارید است. این جزیره فضای وسیعی را ارائه می دهد که به خوبی طراحی شده تا برترین گزینه زندگی را برای جامعه فراهم کند. باغ فلورستا با مساحت حدود 15 هکتار توانسته 5000 نفر را در خود جای دهد.

محله ابرج (Abraj Quartier)

محله ابرج به علت معماری منحصربه فرد و قرارگیری برج های هفتگانه که منجر به یک سبک زندگی مجذوب نماینده شده، مشهور است. ساختمان های بلند و مراکز تجاری، شرکت ها و دیگر فضاهای تجاری در خیابان ابرج وجود دارد که آن را به یکی از مهم ترین جزایر در مروارید قطر تبدیل نموده است. منظره مشرف به ساحل و آرامش آن، محله ابرج را به یکی دیگر از شگفتی های جزیره تبدیل نموده و به علت امکانات کامل و مناسبی که دارد، مکانی عالی برای اقامت تاجران و بازرگانان است.

دهکده جیاردینو (Giardino Village)

دهکده جیاردینو در نزدیکی مدینا سنترال مروارید، در مجاورت منطقه پرجنب وجوش پورتو عربیا محصور شده است. مجموعه ای از گزینه های مسکونی مختلف در اینجا آن را به مکانی متمایز برای اقامت در جزیره موارید قطر در مقایسه با جزایر دیگر تبدیل می نماید. این منطقه شامل ویلا، سالن بدنسازی، زمین تنیس و امکانات تفریحی و رفاهی بسیاری است.

ایزولا دانا (Isola Dana)

اکنون ایزولا دانا به عنوان یکی از بکرترین مکان ها است که در اطراف 9 جزیره مستقل و بعضی از فضای مسکونی خصوصی در مروارید قطر قرار گرفته است. خانه هایی به شکل قصر پادشاهان ویژگی اصلی این منطقه است که نمی توان آن را در هیچ جای دیگری در جزیره مروارید قطر یا کل خاورمیانه پیدا کرد. سواحل خصوصی، اسکله و قایق های تفریحی در ایزولا دانا وجود دارد که باعث محبوبیت آن شده و تورهای کشتی یا کروز در ایزولا دانا انجام می گردد.

باغ پرلیتا (Perlita Gardens)

باغ پرلیتا یکی از باغ های سرسبز است که در جنوب مدینا سنترال واقع شده و ازجمله جاهای سرسبز و آرام جزیره شناخته می گردد. در این منطقه مراکز خرید، فضای وسیع برای ویلاها و سایر ویژگی ها برای ایجاد یک زندگی راحت وجود دارد که مملو از آرامش و زیبایی است.

مدینا سنترال (Medina Centrale)

یکی از معروف ترین و بکرترین منطقه ها مروارید قطر، مدینا سنترال یک شهر مدیترانه ای است و یکی از شلوغ ترین و پررفت وآمدترین منطق این جزیره به شمار می رود. این منطقه شامل تراس و باغ ، رستوران و کافه، 130 فروشگاه بزرگ و کوچک و مراکز خرید است که می توان اوقات فراغت خود را در آن سپری کرد.

محله قنات (Qanat Quartier)

محله قنات یکی از جاهای تماشای جزیره مصنوعی است که شامل معماری اینجا به وسیله کانال های پر آب، ساختمان های رنگارنگ، پل ها و خروجی هایی که مجذوب نمایندهیت ایتالیایی را به رخ می کشند، تعریف می گردد. در کنار گذرگاه های پیاده، بوتیک ها و کافه های شیک تجربه ای مجذوب نماینده را به بازدیدنمایندگان ارائه می دهند.

ویوا بحریا مراکش (VIVA Bahriya)

ویوا بحریا، جزیره مصنوعی قطر که دارای برج های به سبک مراکشی با امکانات رفاهی و تفریحی بسیار، ازجمله جاذبه های تماشای دوحه قطر و جزیره مروارید است که می توانید برای بازدید یا اقامت در مروارید قطر انتخاب کنید. این منطقه شامل 28 برج مسکونی به سبک عربی و مراکشی است و برج های دو قلو المتحده هم در ویوا بحریا قرار گرفته است که شامل 24 طبقه و 480 واحد مسکونی است.

جزیره مصنوعی مروارید چه تفریحاتی دارد؟

جزیره مروارید قطر با تنوع زیادی از تفریحات خود بازدیدنمایندگان را جلب می نماید. از سواحل آرام و زیبا برای لذت بردن از آفتاب و ورزش های آبی گرفته تا پارک های سبز و فضاهای تفریحی مدرن، این جزیره ارائه دهنده تجربه های گردشگری استثنایی است که می توانید با تور دوحه به این جزیره رفته و از امکانات آن نهایت لذت را ببرید.

سالن یخی سابزیرو Subzero Ice Lounge

قدم زدن در میان مجسمه های بزرگ یخی در Subzero Ice Lounge یک تجربه منحصربه فرد است. در این سالن یخی دمای هوا به -9 درجه سانتی گراد می رسد؛ به همین علت به مهمانان دستکش، ژاکت های پتو مانند و نوعی کت عربی معروف به فروا داده می گردد. این سالن یخی در اصل یک فریزر غول پیکر با مجسمه های یخی زیبا ازجمله یک شتر، یک توپ، یک قایق سنتی عربی و یک تخت پادشاهی است.

کیوریوسیتی Curio City

کیوریوسیتی یک فضای بازی مخصوص بچه ها زیر 12 سال در حزیره مروارید قطر است. بچه ها می توانند در این زمین بازی در اتاق های مجهز با شخصیت های محبوب بچه ها، از مرد عنکبوتی گرفته تا پرنسس السا بازی نمایند یا در کافه هایی با گل های مصنوعی و شیرینی، همراه با میز و صندلی برای مشتریان نقش بازی نمایند. بعلاوه یک اتاق هنری و صنایع دستی مجهز و یک خانه درختی، یک گودال شنی، ماشین های پدالی و اتاقی پر از اسباب بازی از دیگر امکانات کیوریوسیتی هستند که می توانید چندین ساعت بچه ها شما را سرگرم کند و سفری تکرارنشدنی برای آن ها بسازند.

پله های پیانویی Piano Stairs

یکی از راه پله های محله قنات که در بین گردشگران بسیار محبوب هستند و به شکل پیانو طراحی شده اند پله های پیانویی است. این پله ها شامل 30 پله است که با کلیدهای پیانویی که دارند افراد با هر قدمی که برمی دارند با چراغ های چشمک زن می توانند آهنگ های ملودیک فراوری نمایند و از طرفی با پریدن روی پله ها، افراد را مجبور به تحرک و جنب وجوش می نماید و باعث فراوری آهنگ های کلاسیک و مجذوب نماینده می گردد.

کیدی زون Kiddy Zone

کیدی زون به عنوان پیروز ترین فروشگاه اسباب بازی قطر با داشتن خدمات عالی، محیط دلپذیر و مجموعه متنوعی از اسباب بازی های باکیفیت برای مشتریان معروفیت بسیار زیادی پیدا نموده است. کیدی زون انواع بی شماری از وسایل بازی برای پسران، دختران، نوزادان، دانش آموزان پیش دبستانی و دبستانی و اسباب بازی های خلاقیتی و هنری، بازی های الکترونیکی، لباس های مارک دار، خوراکی های خوشمزه، لوازم آرایشی و جواهرات بچه ها و کوپن های هدیه را در خود جای داده است.

سینماهای نوو Novo Cinemas

اگر علاقه مند به تماشای فیلم های روز هستید، پیشنهاد می کنیم به نوو سینما در مدینا سنترال بروید. این مجموعه از 12 سالن سینما تشکیل شده که مجموعاً گنجایش بیش از 1500 نفر را دارند. در سینماهای نوو برترین انیمیشن ها و فیلم های جهان پخش می شوند و می توانید در محیطی مجذوب نماینده و مدرن به تماشای فیلم بنشینید.

مگاپلیس megapolis

مگاپولیس یکی از برترین مکان های برای یک تفریح خانوادگی است؛ این مجموعه تفریح سرپوشیده در مدینا سنترال واقع شده و شامل بازی هایی مانند بولینگ، اتاق های فرار، واقعیت مجازی، دارت، بیلیارد، اتاق های کارائوکه (خوانندگی)، در کنار فودکورتی با تعداد زیادی کافه و رستوران می گردد.

برترین مراکز خرید جزیره مصنوعی قطر

بوتیک های لباس و جواهرات و وجود فروشگاه های لوکس و به روز، تجربه خریدی بی نظیر را برایتان رقم خواهند زد. مراکز خرید جزیره مروارید بسیار مجلل و تماشای هستند و برترین و به روزترین اجناس و لباس های جهان را به فروش می رسانند. ازجمله مراکز خرید این جزیره می توان به بازار Giardino Mall و Floresta Galleria Mall و مراکز خرید Villaggio، Lagoona Mall و Mall Doha اشاره نمود.

اقامتگاه ها و هتل های جزیره مروارید قطر

اقامتگاه ها و هتل های جزیره مروارید در قطر، با برخورداری از امکانات لوکس و خدمات بی نظیر، تجربه ای راحت و لذت بخش برای مهمانان فراهم می نمایند. ازجمله هتل های معروف این منطقه می توان به موارد زیر اشاره نمود:

هتل 5 ستاره Marsa Malaz Kempinski

از برترین هتل های پنج ستاره در جزیره مروارید قطر، Marsa Malaz Kempinski است که به عنوان یکی از مجلل ترین هتل های جزیره شناخته می گردد. این هتل پنج ستاره معماری اروپایی و عربی دارد و منظره پانوراما خلیج عربی از پنجره های این هتل قابل مشاهده است.

هتل مروارید هیلتون (Hilton Doha The Pearl Residences)

هتل مروارید هیلتون دوحه که نزدیک به جاذبه های اصلی جزیره مانند پورتو عربیا، مدینا سنترال و مرکز خرید لاگونا قرار گرفته است، تجربه ای مجلل از اقامت در این مقصد باشکوه را ارائه می دهد. این هتل با داشتن امکاناتی مانند پارکینگ، رستوران ها و سالن های استراحت، باشگاه بچه ها و استخر یکی از برترین هتل های لوکس قطر برای اقامتی تکرارنشدنی است. این هتل دارای اتاق های جادار و امکاناتی برای یک اقامت راحت مانند تلویزیون، حمام اختصاصی، کتری، کمد لباس و موارد دیگر است.

هتل سدرا ارجان (Sedra Arjaan By Rotana)

این هتل اتاق های جادار و مبله را برای اقامتی راحت ارائه می دهد و تمام امکانات رفاهی را برای گردشگران فراهم نموده است. پنت هاوس سدرا ارجان دارای امکاناتی مانند آشپزخانه، سالن نشیمن و استخر است تا مهمانان تعطیلاتی راحت و مجلل داشته باشند. این هتل دارای 250 اتاق با معماری زیبا و فضای داخلی به علاوه مبلمان لوکس، استخرهای روباز، جکوزی و مرکز تناسب اندام است.

برترین کافه ها و رستوران های جزیره مصنوعی مروارید قطر

جزیره مصنوعی مروارید به عنوان یک مقصد مناسب برای لذت خوردن طعم های متنوع شناخته می گردد و برترین کافه ها و رستوران هایی که تجربه غذاهای لذیذ و منحصربه فرد را ارائه می دهند در این جزیره قرار گرفته است. این منطقه با مجموعه ای از رستوران های بین المللی با مناظری مجذوب نماینده و آشپزی های متنوع، گردشگران را به خود جذب نموده است.

در ادامه برترین رستوران های جزیره مروارید را آورده ایم که لذت غذا خوردن در آن ها را هرگر فراموش نخواهید کرد:

رستوران حسن کولچو اغلو (A Turkish Culinary Experience At Hasan Kolcuoglu)

یکی از برترین رستوران های مروارید قطر که برترین تجربه آشپزی را به بازدیدنمایندگان ارائه می دهد، حسن کولچو اوغلو، غذاخوری است که در غذاهای لذیذ ترکی تخصص دارد و آن ها را با اصیل ترین طعم سرو می نماید. حسن کولچو اوغلو که به خاطر کباب ها و سایر غذاهای لذیذش مشهور شده، منویی دارد که با هر ذائقه ای سازگار است.

در این رستوران کباب یک متری سرو می گردد که با دنده بره کبابی، فلفل سبز کبابی، تکه های مرغ، کباب آدانا، گوجه فرنگی کبابی و ادویه های متنوع تهیه می گردد. در این رستوران نه تنها می توانید طعم برترین کباب ها را بچشید، بلکه می توانید از غذاهای لذیذی مانند چای ترکی و باقلوای معروف در جزیره مروارید قطر هم لذت ببرید.

رستوران Jwala

رستوران جوالا برای هندی ها، فهرستی عالی از منوها دارد که طعمی متفاوت و مجذوب نماینده را ارائه می دهد و Jwala برترین رستوران خانوادگی در مروارید برای چشیدن طعم اصیل هند است. این رستوران به زیبایی با استفاده از هنر و نقوش هندی طراحی شده که فضای داخلی را خیره نماینده جلوه می دهد.

رستوران آرابسک Arabesque

آرابسک یک رستوران خاورمیانه ای است که غذاهای سنتی عربی را که به وسیله سرآشپزهای حرفه ای درست می شوند ارائه می دهد. کسانی که در این رستوران غذا می خورند، برای دسر می توانند شاورما، سالاد تبوله، مناکیش، گوشت کفتا و کیک عسلی را سفارش دهند؛ کیک عسلی یکی از برترین دسرهایی است که هر گردشگری باید حداقل یک بار بخورد.

تورو تورو (Toro Toro)

رستوران تورو تورو یکی دیگر از رستوران های معروف جزیره مصنوعی قطر است که سنت ها را حفظ نموده و به اشتراک گذاشته است. این رستوران ترکیبی از سبک و طعم پان لاتین است. محبوب ترین غذاهای این رستوران ماهی سالمون کبابی، گوشت بره، میگوی ترد، استیک کاملاً پخته و سالاد الهام گرفته از لاتین است.

برترین زمان سفر و بازدید از جزیره مروارید قطر

اگر قصد رفتن به جزیره مروارید قطر را دارید به علت هوای گرم و شرجی این منطقه، بهتر است فصل بهار و تابستان را برای سفر انتخاب نکنید. می توان گفت برترین زمان برای سفر به قطر و جزیره مروارید فصل پاییز، زمستان و اوایل بهار است، چون در این زمان هوا معتدل و خنک شده و از گرمای هوا کلافه و خسته نخواهید شد.

البته با خریداری تور قطر می توانید در هر زمانی از سال به جزیره مروارید سفر کنید؛ چرا که در هنگام تردد در سطح شهر از خودروهایی با سیستم خنک نماینده استفاده می گردد و تمام مراکز تفریحی، مراکز خرید و هتل ها با سیستم های تهویه هوا مجهز هستند؛ پس اصلا گرمای هوا را احساس نخواهید کرد.

منبع: گردشبان
انتشار: 10 دی 1402 بروزرسانی: 10 دی 1402 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 2447

به "جزیره مروارید قطر؛ لوکس ترین جزیره ساخته دست انسان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزیره مروارید قطر؛ لوکس ترین جزیره ساخته دست انسان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید