جنجال رژه سربازان زن ارتش اوکراین با کفش پاشنه بلند

به گزارش تور تایلند ارزان، انتشار تصاویر تمرین رژه نظامی سربازان زن ارتش اوکراین با کفش های پاشنه بلند بعضی از نمایندگان مجلس این کشور را خشمگین نموده و به جنجالی عظیم دامن زده است.

جنجال رژه سربازان زن ارتش اوکراین با کفش پاشنه بلند

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ای اف پی، اوکراین ماه آینده میلادی سی امین سالگرد استقلال خود را پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی جشن می گیرد و رژه نیرو های مسلح این کشور هم بخشی از برنامه های جشن است. روز گذشته وزارت دفاع اوکراین تصاویری از تمرین رژه سربازان و درجه داران را منتشر کرد که چند تصویر آن مربوط به رژه سربازان زن بود.

نکته مهم در این میان، رژه رفتن و تمرین کردن زنان با کفش های پاشنه بلند بود. یکی از سربازان درباره تجربه رژه رفتن با کفش پاشنه بلند گفت: امروز ما برای اولین بار با کفش های زنانه تمرین کردیم. هر چند رژه رفتن با پاشنه بلند کمی سخت تر از تمرین کردن با پوتین های نظامی است، اما ما داریم کوشش خودمان را می کنیم.

پس از انتشار گسترده تصاویر این رژه در رسانه ها و شبکه های اجتماعی، گروهی از زنان عضو مجلس اوکراین چند جفت کفش پاشنه بلند با خودشان به صحن مجلس بردند و از وزیر دفاع این کشور خواستند او هم برای رژه رفتن کفش پاشنه بلند بپوشد. اینا سووسون با انتقاد از آنچه در تمرین رژه نیرو های مسلح اتفاق افتاده، گفت: سربازان زن هم بسان مردان جان خود را به خطر می اندازند و نباید تحقیرشان کرد.

بیش از 31000 سرباز زن در ارتش اواکراین خدمت می نمایند که حدود 4000 نفر آن ها زن هستند. اوکراین سال هاست با جدایی طلبان وابسته به روسیه در مرز های شرقی درگیر است و از سال 2014 دست کم 13 هزار نفر در این درگیری های جان خود را از دست داده اند. یکی از سخنگویان مجلس اوکراین با اشاره به حضور 13500 سرباز زن در جنگ های اخیر، خواهان عذرخواهی رسمی مقام های ارشد وزارت دفاع و ارتش اوکراین شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 29 تیر 1400 بروزرسانی: 29 تیر 1400 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 1859

به "جنجال رژه سربازان زن ارتش اوکراین با کفش پاشنه بلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنجال رژه سربازان زن ارتش اوکراین با کفش پاشنه بلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید