خبرنگاران سود نقدی به سهامداران پدیده اختصاص یافت

به گزارش تور تایلند ارزان، مشهد- خبرنگاران- مجمع عمومی عادی شرکت توسعه بین المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز روز یکشنبه بطور فوق العاده با حضور سهامداران برگزار گردید و برای نخستین بار این شرکت، سود نقدی بین سهامداران تقسیم کرد.

خبرنگاران سود نقدی به سهامداران پدیده اختصاص یافت

به گزارش عصر یکشنبه روابط عمومی و بین الملل گروه شرکت های پدیده، مجمع عمومی عادی شرکت توسعه بین المللی صنعت گردشگری پدیده با موضوع تصمیم گیری در مورد تصویب صورتهای اقتصادی و توزیع سود نقدی و سایر مواردی که در صلاحیت مجمع باشد بطور فوق العاده برگزار گردید.

مدیر عامل شرکت توسعه بین المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز با اعلام گزارش فعالیت هیات مدیره در این جلسه گفت: امروز این شرکت با پشت سر گذاشتن شرایط بحرانی خود و حمایت و صبوری سهامداران، به سودآوری رسیده است.

نیما ملایی اضافه نمود: این شرکت در سال 98 به 595 میلیارد تومان سود خالص دست یافت و این در شرایطی بود که در سال قبل از آن، این شرکت 121 میلیارد تومان زیان خالص داشته است.

وی ادامه داد: با توجه به مصوبه ستاد کشوری مقابله با ویروس کرونا، این مجمع با اجرای تمامی پرتکل های بهداشتی برگزار و بیش از 34 درصد از سهامداران نیز به صورت زنده نظاره گر مجمع بوده و در رای گیری مشارکت داشتند.

مدیر عامل شرکت توسعه بین المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز گفت: در مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده این شرکت که نماینده رسمی سازمان بورس و اوراق بهادار و نماینده قوه قضائیه حضور داشتند، تقسیم 10 درصد سود خالص معادل 59.5 میلیارد تومان به تصویب مجمع عمومی رسید.

وی اضافه نمود: به هر سهم هزار و 141 ریال سود تعلق گرفت که به صورت نقدی و در موعد قانونی به سهامداران پرداخت خواهد شد.

پس از ختم این جلسه و بر اساس مفاد قانون تجارت هیات رییسه مجمع عمومی شرکت با موضوع افزایش سرمایه انتخاب و جلسه مجمع عمومی فوق العاده رسمیت یافت. در این جلسه و با توجه به مجوز صادره از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار افزایش سرمایه 185 درصدی شرکت توسعه بین المللی صنعت گردشگری پدیده شاندیز از محل سود انباشته نیز به تصویب مجمع عمومی رسید. بر اساس این مصوبه افزایش سرمایه که از محل سود انباشته شرکت اجرایی می گردد، به هر سهم 1.85 سهم به عنوان سهام جایزه تعلق گرفته و در واقع هر سهم فعلی به 2.85 سهم تبدیل خواهد شد.

چهار سال پیش و قبل از تحولات راهگشای اخیر، فعالیت شرکت پدیده شاندیز که 130 هزار سهامدار دارد در پی مطرح شدن تخلفات گسترده در فروش سهام، تغییر غیرمجاز کاربری زمینهای کشاورزی، پرداخت نکردن حقوق دستگاههای ذیربط، دریافت نکردن گواهی پایانکار و دیگر تخلفات مدیران این شرکت، با دستور مراجع قضایی متوقف شد.

مراجع قضایی در مرحله نخست، دفاتر فروش و عرضه سهام شرکت را با حکم دادستانی خراسان رضوی بستند و بعد از مدتی فعالیتهای کل این طرح نیز متوقف شد.

حل مشکل سهامداران و فعال کردن مجدد پروژه پدیده شاندیز ظرف چهار سال اخیر از دغدغه های جدی و سنگین مسوولان بود به طوری که سه سال پیش با تشکیل ستاد تدبیر در خراسان رضوی اقداماتی برای راه اندازی دوباره و سر و سامان دادن به شرایط شرکت پدیده شاندیز صورت گرفت.

پرونده 120 جلدی شرکت پدیده از 22 اردیبهشت ماه 1398 با برپایی 16 جلسه دادگاه در مشهد مورد رسیدگی نهاده شد و در شانزدهمین روز تیر ماه پارسال ختم رسیدگی آن اعلام و روز 22 تیر ماه 1398 رای 509 برگی این پرونده صادر شد.

بر اساس رای قطعی قاضی دادگاه رسیدگی به پرونده پدیده که روز پنجم مرداد ماه 1398 اعلام شد محسن پهلوان مقدم متهم ردیف نخست به تحمل حبس ابد محکوم و 21 متهم دیگر این پرونده علاوه بر الزام به استرداد مال تحصیل شده از فعالیت هایشان در شرکت پدیده شاندیز، به مجازات هایی از تحمل 2 تا 20 سال حبس محکوم شدند.

در همین مدت تلاشهای همزمان مسوولان در سطح استان و کشور برای برطرف مسائل شرکت پدیده و خروج سرمایه هنگفت آن از رکود، منجر به گشایش کار با عقد مجموعه قراردادهایی با 45 شرکت پیمانکاری و مشاور جزء و کل برای ساخت و تکمیل پروژه های شرکت پدیده از مهر ماه پارسال شد.

هم اینک گروه شرکتهای پدیده در قالب 6 شرکت اصلی و دو مؤسسه وابسته در حال فعالیت است. این شرکت دو سایت اصلی اداری و پروژه گردشگری در شهر شاندیز خراسان رضوی و جزیره کیش استان هرمزگان دارد و به طور میانگین دو هزار نفر در بخشهای مختلف پروژه های شرکت پدیده در شهر شاندیز واقع در 40 کیلومتری شمال غرب مشهد مشغول کار هستند.

نماد معاملاتی شرکت بین المللی پدیده شاندیز نیز هم اینک در فهرست اوراق بهادار بازار پایه فرابورس ایران نهاده شده و از روز بیستم اردیبهشت ماه 1399 بازگشایی شده است.

شرکتهای تابعه پدیده شاندیز شامل شرکت ابنیه و ساختمان پدیده، شرکت بین المللی تجارت الکترونیک پدیده کیش (سهامی خاص)، شرکت بین المللی پدیده شاندیز کیش (سهامی خاص)،شرکت پدیده پارسیان توس (سهامی خاص) و موسسه پشتیبانی سهام پدیده شاندیز می باشند.

منبع: ایرنا
انتشار: 3 آذر 1399 بروزرسانی: 3 آذر 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 1416

به "خبرنگاران سود نقدی به سهامداران پدیده اختصاص یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سود نقدی به سهامداران پدیده اختصاص یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید