خبرنگاران ملی پوش ژیمناستیک: رویایم حضور روی سکوی قهرمانی جهان بود

به گزارش تور تایلند ارزان، تهران - خبرنگاران - ملی پوش جوان رشته ژیمناستیک گفت: اگر یک زمانی می خواستم رویاپردازی کنم خود را در سکو کنار بزرگان این رشته می دیدم اما در جام جهانی ملبورن این رویا به واقعیت پیوست.

خبرنگاران ملی پوش ژیمناستیک: رویایم حضور روی سکوی قهرمانی جهان بود

مهدی احمدکهنی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران گفت: به اصرار پدرم به تمرینات رشته ژیمناستیک رفتم اما علاقه چندانی به این رشته نداشتم. در کنار این بی علاقگی تمرینات را تحمل کردم تا اینکه توانستم در مسابقه کشوری مدال کسب کنم. کسب این مدال شیرینی خاصی برای من داشت و علاقمند به این رشته شدم. علاقه ای که تا کنون همراه من است و یکی از دلایل موفقیت من در مسابقات آسیایی و جهانی به شمار می رود.

دارنده مدال برنز قهرمانی آسیا مطرح کرد: سال 2019 برایم یک سال خوش یُمن بود. در این سال با پای شکسته در تمرینات حضور پیدا کردم و در لیست اعزام به مغولستان قرار گرفتم. در آن دوره از بازی ها در حالی که کسی انتظار نداشت توانستم مدال برنز کسب کنم. این نخستین مدال آسیایی من و پنجمین مدال آسیایی تاریخ ژیمناستیک ایران بود. با این مدال و موفقیت هایی که دیگر ملی پوشان در این رشته کسب کردند دیگر کسی منکر ژیمناستیک نیست.

او با اشاره به حضورش در مسابقات گزینشی المپیک 2021 توکیو گفت: چند دوره گزینشی در نظر گرفته شده ببود که مسابقات آلمان را به دلیل صادر نشدن ویزا از دست دادیم. در مسابقات ملبورن توانستم در رقابت با بزرگان این رشته مدال نقره کسب کنم اما در مسابقات باکو در جمهوری آذربایجان نتوانستم جواز حضور در فینال را کسب کنم. شانسم برای حضور در توکیو خیلی کم است اما برنامه اصلیم برای حضور در المپیک 2024 پاریس است.

نایب قهرمان مسابقات جهانی ملبورن در خاتمه یادآور شد: در کودکی و دوره نوجوانی همواره در رویایم روزی را تصور می کردم که در کنار بزرگان این رشته روی سکو باشم. اما این تنها یک رویا بود و با توجه به سطح بالای ژیمناستیک جهان تحقق آن سخت به نظر می رسید. در مسابقات ملبورن استرالیا که نامدارانی از ژیمناستیک جهان حضور داشتند توانستم مدال نقره را از آن خود کنم و این همان تحقق رویایم بود. به دنبال آن هستم تا با افتخارآفرینی بیشتر در میادین بزرگ نام ایران را در این رشته بیش از پیش مطرح کنم.

منبع: ایرنا
انتشار: 12 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 1063

به "خبرنگاران ملی پوش ژیمناستیک: رویایم حضور روی سکوی قهرمانی جهان بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ملی پوش ژیمناستیک: رویایم حضور روی سکوی قهرمانی جهان بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید