خبر خوش برای مجردان متقاضی مسکن ملی

به گزارش تور تایلند ارزان، به گزارش خبرنگاران، در ابتدا بین مجردان تنها خانم های 35 سال به بالا و نخبگان علمی و معلولان جسمی حرکتی امکان ثبت نام در طرح مسکن را داشتند تا اینکه چندی پیش معاون مسکن و ساختمان وزیر راه اعلام نمود: با مصوبه اخیری که تایید شده مردان مجرد 45 سال و بیماران خاص هم می توانند برای داشتن مسکن در سامانه ثمن ثبت نام نمایند.

خبر خوش برای مجردان متقاضی مسکن ملی

بعد از این مصوبه امکان دیگری برای ثبت نام باقی مجردان در شرایط و سنین متاوت به وجود نیامده است؟

آنگونه که ایسنا نوشته محمود محمودزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی در اینباره اظهار کرد: درخصوص امکان ثبت نام افراد مجرد باید مطالعات و آنالیز های حقوقی صورت گیرد که این مطالعات انجام شد. از طرفی ضروری است کسانی که این واحدها به آنها اختصاص می یابد موقع تحویل، متاهل شده باشند.

وی اضافه نمود: آنالیز جوانب موضوع ثبت نام مجردها در نهضت ملی مسکن از نظر بار حقوقی زمان بُرد که به نتیجه رسیده و اخیرا پیشنهاد را به مهندس قاسمی ـ وزیر راه و شهرسازی ـ ارایه کردیم. منتظر تایید آقای وزیر هستیم که احتمالا در هفته جاری نتیجه به ما اعلام خواهد شد و اقدامات لازم برای بارگذاری و ایجاد امکان ثبت نام افراد مجرد انجام می گردد.

پرداخت مابه التفاوت قیمت واحدها در صورت عدم تاهل

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در طرح اولیه پیشنهاد شده تمامی افراد مجرد بالای 25 سال بتوانند در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام نمایند، گفت: این افراد باید تا زمان تحویل واحدها متاهل شده باشند. در غیر این صورت بر اساس قیمت روز، مابه التفاوت را پرداخت خواهند کرد و واحدها را تحویل می گیرند.

محمودزاده تاکید نمود: البته این پیشنهاد منوط به تایید آقای وزیر است و ممکن است تغییراتی پیدا کند. درخصوص مشخص حداقل سن 25 سال، این موضوع را مدنظر قرار دادیم که شرایط زندگی و ازدواج فراهم باشد؛ چرا که ما باید جامعه مخماطب را ببینیم. اگر در آینده شرایط متفاوت گردد ممکن است با توجه به حجم تقاضا شرط سنی به طور کلی برداشته گردد. فعلا ترجیح می دهیم از این مقطع سنی شروع کنیم.

مهلت ثبت نام 15 دی ماه تمام می گردد و تمدید نخواهد شد

وی در پاسخ به این سوال که آیا احتمال تمدید زمان ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن وجود دارد، گفت: مهلت ثبت نام تا روز 15 دی ماه مشخص شده و احتمالا تمدید نخواهد شد اما درخصوص مجردها یک فرآیند تازه ثبت نام شروع می گردد.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: با توجه به ثبت نام بیش از 2 میلیون و 270 هزار نفر در مرحله اول ثبت نام طرح جهش فراوری و تامین مسکن، باید مقطعی را برای جمع بندی شرایط متقاضیان در نظر بگیریم تا بتوانیم واجدین شرایط نهایی را مشخص و به پروژه ها معرفی کنیم. این بدان مفهوم نیست که در آینده سامانه باز نخواهد شد بلکه همچون طرح اقدام ملی که چندین مرحله ثبت نام داشتیم در طرح نهضت ملی مسکن نیز اگر تقاضا وجود داشته باشد سعی می کنیم با تامین زمین در شهرهایی که تقاضا هست مراحل بعدی ثبت نام را انجام دهیم.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 27 بهمن 1400 بروزرسانی: 27 بهمن 1400 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 2104

به "خبر خوش برای مجردان متقاضی مسکن ملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبر خوش برای مجردان متقاضی مسکن ملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید