درسی که باروز به کشتی ایران داد

به گزارش تور تایلند ارزان، کشتی دو نابغه کشتی دنیا در دیدار رده بندی وزن 74 کیلوگرم کشتی آزاد قهرمانی دنیا مانند بسیاری دیگر از مبارزات این دوره از رقابت ها که نشان دهنده کوشش و مبارزه تا ثانیه پایانی بود باید مورد توجه کشتی گیران ایرانی قرار گیرد، موضوعی که غفلت از آن ضربات زیادی را به تیم ملی وارد کرد.

درسی که باروز به کشتی ایران داد

به گزارش تور تایلند ارزان، در جریان رقابت رده بندی وزن 74 کیلوگرم کشتی آزاد قهرمانی دنیا2018 در مجارستان،جردن باروز از آمریکا و فرانک چامیزو از ایتالیا به عنوان 2 نامدار کشتی دنیا و المپیک که پیش از شروع این رقابت ها به عنوان بخت های اصلی کسب مدال طلای دنیا بودند، در دیدار رده بندی و برای کسب مدال برنز به مصاف هم رفتند؛ دو کشتی گیری که هر چند برای مدال برنز به مجارستان نیامده بودند اما هیچگاه دست از کوشش بر نداشتند و تا سرانجام جنگیدند.

جردن باروز دارنده 5 طلای دنیا و المپیک در این مبارزه حساس، زیبا و پر فراز و نشیب برابر فرانک چامیزو کشتی گیر کوبایی الاصل ایتالیا و دارنده 2 مدال طلای دنیا و برنز المپیک که کری خوانی زیادی نیز با هم دارند در حالیکه تا ثانیه های سرانجامی 4 بر 3 عقب بود دست از حملات دامنه دار خود و زیرگیری های مداوم با حمله به پاهای حریف قدرتمند خود بر نداشت و در نهایت با نتیجه 4 بر 4 پیروز شد و به مدال برنز دنیا رسید.

اما از نکات بسیار جالب و آموزنده این رقابت جنگندگی هر دو کشتی گیر تا ثانیه سرانجامی با اتکا به آمادگی جسمانی بالا و میل به پیروزی بود، موضوعی که متاسفانه در مبارزات کشتی گیران ایرانی به چشم نمی خورد و همین امر باعث شکست تعدادی از کشتی گیران ما در ثانیه های سرانجامی شد. بدون شک یکی از عوامل بسیار مهم شکست کشتی گیران ایرانی حتی حسن یزدانی برابر دیوید تیلور آمریکایی آمادگی نامناسب بدنی و کم آوردن در لحظات سرانجامی و سرنوشت ساز مبارزاتشان بود که همین امر باعث شکست های تلخی برای کشتی گیران ما همچون رضا اطری، محمد باقر یخکشی، عزت الله اکبری و مصطفی حسین خانی شد شد.

مقاومت باروز در ثانیه های سرانجامی مقابل چامیزو و یا حتی ایستادگی بی نظیر بونه رودریگز کوبایی برابر رقیب روس در فینال 61 کیلوگرم می تواند درسهای بزرگی به کشتی گیران ایرانی بدهد.

حسین خانی در 10 ثانیه آخر به جردن باروز باخت، اطری در 2 ثانیه آخر مغلوب آندریتسف از بلاروس شد، یخکشی درست در ثانیه سرانجامی به رودریگز کوبایی باخت و عزت الله اکبری در حالی که تا فینال 15 ثانیه فاصله داشت براحتی پای خود را در اختیار جبرئیل حسن اف آذربایجانی گذاشت تا این نفرات در ثانیه های سرانجامی برد را با باخت عوض نمایند.

در بسیاری از مبارزه های این دوره از مسابقات که بسیار زیبا و تماشاگر پسند بود و سطح کیفی بالایی نیز داشت، بسیاری از کشتی گیران شاخص و نه چندان مطرح خارجی تا ثانیه سرانجامی دست از کوشش و مبارزه بر نداشتند و توانستند با کوشش زیاد شکست را با پیروزی عوض نمایند، اما کشتی گیران ما درست در ثانیه های سرانجامی برد را تقدیم حریفان کردند و شکست را پذیرا شدند.

قطعا این نقص بزرگ و نحوه تمرینات آماده سازی و جنگندگی کشتی گیران ایران تا لحظه آخر باید مورد تجدید نظر جدی قرار گیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 اسفند 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 163

به "درسی که باروز به کشتی ایران داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درسی که باروز به کشتی ایران داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید