دستور روحانی به وزیر بهداشت

به گزارش تور تایلند ارزان، رئیس جمهور با تاکید بر ضرورت رعایت کامل پروتکل های بهداشتی از سوی مردم تا زمان رسیدن به مرحله کنترل و مهار کامل بیماری کووید 19، به وزیر بهداشت دستور داد در کمیته سلامت ستاد ملی مقابله با کرونا و با همکاری کمیته اجتماعی و امنیتی ستاد به ریاست وزیر کشور، همچنان کنترل و نظارت دقیق بر اجرای پروتکل های بهداشتی در سراسر کشور به ویژه در استان ها و شهر هایی که شاهد رشد ابتلا به بیماری هستند را در دستور کار داشته باشند.

دستور روحانی به وزیر بهداشت

به گزارش ایسنا، حجت اسلام والمسلمین حسن روحانی، روز آدینه در مصاحبه با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: کمیته های سلامت و امنیتی اجتماعی ستاد ملی کرونا برای کنترل و مهار ویروس کرونا، تصمیمات لازم جهت طرح در ستاد را اتخاد نمایید.

روحانی پس از دریافت گزارش وزیر بهداشت از شرایط بیماری در کشور و همچنین اقدامات صورت گرفته برای کنترل و مهار رشد تعداد مبتلایان در بعضی از استان ها و شهر های کشور، تاکید نمود: ستاد های استانی مقابله با کرونا به همکاری استانداران و مسئولان شهری و همچنین مشارکت صداوسیما و رسانه ها برای اطلاع رسانی به موقع، همچنان مردم را به رعایت پروتکل های بهداشتی تا مهار کامل ویروس دعوت نمایند.

رئیس جمهور در پاسخ به نگرانی وزیر بهداشت درخصوص افزایش رشد تعداد مبتلایان بعد از انجام سفر های بین شهری در تعطیلات عید فطر و نگرانی از این بابت، باتوجه به در پیش بودن تعطیلات تابستانی، تاکید نمود: وزارت بهداشت با همکاری وزارت کشور و صداوسیما برای اطلاع رسانی مردم و دادن هشدار های لازم درخصوص پرهیز از سفر های غیرضرور که منجر به انتقال ویروس می گردد، اقدامات لازم را انجام دهند.

روحانی با قدردانی از کادر بیمارستانی و درمانی کشور که از شروع شیوع ویروس کرونا در کشور تا امروز با اقدامات و کوشش های شبانه روزی خود به درمان بیماران و مقابله با شیوع بیماری پرداخته اند، گفت: با افزایش تعداد مبتلایان در بعضی استان ها و شهرها، شاهد حضور به موقع کادر درمان در این مناطق برای کنترل سریع شیوع ویروس بوده ایم که موجب قدردانی است.

روحانی در ادامه با بیان اینکه در شرایط فعلی همچنان ناگزیر به زندگی و همزیستی همراه با کرونا هستیم، از همه مردم کشور خواست همچنان رعایت کامل و با دقت پروتکل های بهداشتی را در دستور کار قرار دهند تا احیاناً با اوج گیری دوباره بیماری بخاطر عدم اصول بهداشتی، ناچار به بازگرداندن بعضی محدودیت ها نشویم که آثار و تبعات زیان باری برای زندگی اجتماعی و اقتصاد به همراه خواهد داشت.

سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مصاحبه با رئیس جمهور ضمن ارائه گزارشی کاملی از فرایند مقابله با بیماری در کشور و همچنین اقدامات صورت گرفته برای مهار رشد تعداد مبتلایان در بعضی استان ها و شهرها، نسبت به افزایش انتقال ویروس به خاطر انجام سفر های بین شهری از سوی مردم ابراز نگرانی کرد.

وزیر بهداشت تاکید نمود: اگر فرایند سفر های غیرضروری مردم در ایام تعطیلات خاتمه هفته ها و همچنین تعطیلات تابستانی، به همین صورت ادامه داشته باشد و پروتکل های بهداشتی به صورت کامل رعایت نگردد بار دیگر با اوج گیری ویروس کرونا در کشور روبرو خواهیم بود و ناچار می شویم بعضی محدودیت ها را دوباره اعمال کنیم.

منبع: فرارو
انتشار: 11 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 1179

به "دستور روحانی به وزیر بهداشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستور روحانی به وزیر بهداشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید