دعا کنید سر و کله این مارهای شمالی پیدا نشود!، عکس

به گزارش تور تایلند ارزان، جنگل های مازندران مکانی برای پرورش گونه های متنوعی از مارهای سمی و غیر سمی در ایران است؛ در این گزارش به سمی ترین مارهایی که در این نقطه از ایران ساکن هستند پرداخته شده است.

دعا کنید سر و کله این مارهای شمالی پیدا نشود!، عکس

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، در جنگل های مازندران می توان شاهد گونه های متنوعی از مارهای سمی بود؛ یکی از سمی ترین این گونه ها مار کبرای خزری است. کبرای خزری (Naja oxiana) که به آن مار کبرا آسیای میانه، مار ملاقه، کبرا Oxus یا کبرای ایرانی نیز گفته می گردد، گونه ای از مارهای سمی از خانواده Elapidae است.

بنابر داده های وزارت جهاد کشاورزی زهر مارها عمدتاً از پروتئین ها و پپتیدهای مختلفی تشکیل شده است که بسته به منابع جغرافیایی آنها دارای اثرات سمی و دارویی هستند. ناجا ناجا اکسیانا یکی از مهم ترین مارهای سمی در ایران و آسیای میانه است. نیش این نوع مار می تواند باعث درد و تورم شدید و بعلاوه مسمومیت عصبی گردد. بدون درمان پزشکی، علائم به سرعت بدتر می گردد و مرگ می تواند به زودی رخ دهد.

مار چلیپر، دیگر مار سمی شمال است که گونه ای از مار آبی است که در بیشتر جاهای کره زمین زندگی می نماید. این مار جزء مارهای بزاق سمی یا دهان سمی قرار می گیرد، یعنی این مار نیش ندارد ولی بزاق این مار سمی است اما زهر این مار در صورت دندان گرفتن انسان معمولاً آسیب جدی به انسان نمی رساند.

متن کامل این گزارش اینجا است.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 4 فروردین 1402 بروزرسانی: 4 فروردین 1402 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 2367

به "دعا کنید سر و کله این مارهای شمالی پیدا نشود!، عکس" امتیاز دهید

3 کاربر به "دعا کنید سر و کله این مارهای شمالی پیدا نشود!، عکس" امتیاز داده اند | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دعا کنید سر و کله این مارهای شمالی پیدا نشود!، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید