دیدار جداگانه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعضای هیات مدیره همراه اول و ایرانسل، اپراتورها پای کار نیایند شبکه ملی اطلاعات تکمیل نخواهد شد

به گزارش تور تایلند ارزان، خبرنگاران- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه برنامه محوری وزارت ارتباطات در دوره نو تکمیل شبکه ملی اطلاعات است، گفت: برای تحقق این برنامه نقش اپراتورها برجسته است و اگر اپراتورها پای کار نیایند این برنامه، محقق نخواهد شد.

دیدار جداگانه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعضای هیات مدیره همراه اول و ایرانسل، اپراتورها پای کار نیایند شبکه ملی اطلاعات تکمیل نخواهد شد

به گزارش روز شنبه خبرنگاران از روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در دیدار جداگانه با اعضای هیات مدیره همراه اول و ایرانسل، اضافه نمود: به اعتقاد من خیلی از مسائل در فضای همدلی و همراهی چه در سطح وزارتخانه و چه در سطح دولت قابل حل است.

زارع پور اضافه نمود: وفاقی در سطح ملی شکل گرفته است تا این صنعت رشد کند و با این وفاق و همدلی می توان امیدوار بود که بسیاری از مسائل پیش روی اپراتورها برطرف شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه با اشاره به درخواست هایی که برای بازنگری در تعرفه ها متناسب با نرخ تورم مطرح است، گفت: اطمینان می دهیم که همه ظرفیت های لازم برای حل مسائل اپراتورها را پای کار بیاوریم، اما پشتیبانی و حمایت وزارت ارتباطات از اپراتورها یک بخش از کار است و راه حل بخشی از مسائل در درون خود اپراتورهاست و ضروری است که اپراتورها در ساختارهای بهره وری، سرمایه گذاری و سیاست های کلان خود بازنگری کنند.

زارع پور به منظور حل مسائل پیش روی اپراتورها دستور داد تا کارگروهی ویژه برای بررسی موانع و ارائه راه حلهای لازم برای توسعه زیرساخت های اپراتورها تشکیل شود.

وزیر ارتباطات شرح داد: عدم افزایش تعرفه ها در سالیان گذشته باعث ایجاد مسائل زیادی برای اپراتورها شده است اما نه می شود و نه می توانیم یک باره در تعرفه ها بازنگری کنیم بلکه اگر ضرورت پیدا کرد می بایست پیوست اقناعی و رسانه ای مناسب تهیه شود تا مردم با این موضوع همراهی کنند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بخشی دیگر از سخنان خود به جایگاه راهبردی فناوری اطلاعات در دولت سیزدهم اشاره کرد و گفت خوشبختانه دولت و شخص رئیس جمهوری، عنایت ویژه ای به ارتباطات و فناوری اطلاعات دارند و یکی از بندهای میثاق نامه دولت سیزدهم که در ابتدای تشکیل دولت به امضای وزرا رسید، توسعه فناوری اطلاعات و به کارگیری آن در حوزه کاری وزارتخانه ها است. روح حاکم بر سند فسادستیزی هم که دولت قرائت شد استفاده از فناوری اطلاعات است.

وی با اشاره به تجربه پیروز ایرانسل در جذب سرمایه گذار خارجی گفت: از این تجربه می توانیم در بخش های دیگر هم استفاده و با همکاری اپراتورها زمینه ورود سرمایه گذار خارجی را فراهم کنیم.

زارع پور در ادامه در پاسخ به طرح برخی گلایه ها نسبت به نحوه برخورد شهرداری ها با سایت های BTS اپراتورها دستور داد تا گزارشی از تخریب سایت های مخابراتی اپراتورها تهیه تا این مسئله از راه های مقتضی پیگیری شود.

وزیر ارتباطات در خاتمه با اشاره به شروع سال تحصیلی و نقش اپراتورها، به ویژه همراه اول، در آموزش مجازی دانش آموزان گفت: در حال حاضر پلتفرم شاد به نام بخشی از آموزش الکترونیک رسمی در کشور پذیرفته شده است و در این حوزه زحمات زیادی از طریق همراه اول کشیده شده است.

وی اضافه نمود: با توجه به شروع مدارس، اپراتورها می بایست برای پایداری و افزایش ظرفیت شبکه ارتباطی کشور و هم برطرف کردن مسائل و توسعه قابلیت های سامانه های آموزش الکترونیک به سرعت اقدام کنند تا در ابتدای سال تحصیلی مردم و به ویژه اولیای دانش آموزان احساس اطمینان و آرامش داشته باشند.

در ابتدای این دو نشست مجزا، مدیران عامل اپراتورهای همراه، معاونین و اعضای هیئت مدیره آنان به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 31 شهریور 1400 بروزرسانی: 31 شهریور 1400 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 1943

به "دیدار جداگانه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعضای هیات مدیره همراه اول و ایرانسل، اپراتورها پای کار نیایند شبکه ملی اطلاعات تکمیل نخواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار جداگانه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعضای هیات مدیره همراه اول و ایرانسل، اپراتورها پای کار نیایند شبکه ملی اطلاعات تکمیل نخواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید