ملاقات سفیر ایران با وزیر دادگستری عراق

به گزارش تور تایلند ارزان، سفیر ایران روز سه شنبه در ملاقات با وزیر دادگستری عراق درباره موضوعات دوجانبه از جمله مبادله محکومان میان دو کشور گفت وگو کرد.

ملاقات سفیر ایران با وزیر دادگستری عراق

به گزارش گروه بین الملل تور تایلند ارزان، ایرج مسجدی سفیر ایران در عراق روز سه شنبه در دیدار با فاروق امین شوانی وزیر دادگستری عراق درباره مبادله زندانیان و همچنین موضوعات مشترک میان دو کشور بحث و گفت وگو کرد.

بر اساس بیانیه وزارت دادگستری عراق، فاروق امین شوانی روز سه شنبه در دفتر خود از ایرج مسجدی و هیئت همراه وی استقبال نموده و در این دیدار درباره تعدادی از موضوعات مشترک مهم از جمله مبادله محکومان میان دو کشور بحث شد.

شوانی گفت با توجه به شرایطی که عراق به دلیل شیوع کرونا با آن روبرو است، این وزارت از همان روز نخست اقدامات پیشگیرانه بهداشتی از جمه ضد عفونی کردن و حمایت از زندانیان را با هدف جلوگیری از شیوع این ویروس انجام داده است.

وی اضافه نمود: در شرایط کنونی دیدار با زندانیان متوقف شده و برای حفظ سلامتی آنها، ارسال نامه های الکترونیکی به جای آن قرار داده شده است.

وزیر دادگستری عراق گفت که محکومان ایرانی بر اساس توافق نامه های بین المللی درباره حقوق بشر در سلامتی کامل به سر می برند و این وزارت در حال ادامه همکاری فی مابین درباره مبادله محکومان بر اساس معیارهای بین المللی است.

سفیر ایران نیز در این دیدار از کوشش های وزارت دادگستری عراق برای اجرای اقدامات بهداشتی و رعایت جنبه های انسانی در اجرای اصول حقوق بشر قدردانی کرد.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 5 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 1112

به "ملاقات سفیر ایران با وزیر دادگستری عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملاقات سفیر ایران با وزیر دادگستری عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید