روحانی و مکرون دیدار کردند ، انتقاد روحانی از بیانیه مشترک تروئیکای اروپایی

به گزارش تور تایلند ارزان، روسای جمهور ایران و فرانسه در حاشیه هفتاد و چهارمین مجمع عمومی سازمان ملل با یکدیگر دیدار و گفت وگو کردند.

روحانی و مکرون دیدار کردند ، انتقاد روحانی از بیانیه مشترک تروئیکای اروپایی

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگاران، روحانی و امانوئل مکرون در این دیدار در مورد توسعه همکاری های دوجانبه در زمینه های مورد علاقه ایران و فرانسه، شرایط حساس منطقه و ابتکار جدید روحانی برای حفظ امنیت منطقه خلیج فارس موسوم به ابتکار صلح هرمز گفتگو و بر عزم خود برای توسعه روابط و همکاری در عرصه های مختلف دو جانبه و بین المللی تاکید نمودند.

روحانی در این دیدار ضمن تاکید بر وظایف و مسئولیت سایر طرف های برجام از جمله فرانسه برای حفظ این توافق مهم بین المللی بعد از خروج یکجانبه و غیرقانونی آمریکا از آن، بیانیه روز دوشنبه کشورهای فرانسه، انگلیس و آلمان را اتهام زنی بی اساس به جمهوری اسلامی ایران عنوان و از آن انتقاد کرد.

امانوئل مکرون نیز در این دیدار ضمن استقبال از طرح روحانی برای امنیت منطقه، به تشریح کوشش های فرانسه برای یاری به اجرای برجام پرداخت و همکاری اروپا با سایر طرف های این توافق به ویژه روسیه و چین را ضروری دانست.

رئیس جمهوری فرانسه همچنین بر تعامل و گفت وگو با ایران به عنوان کشوری تاثیرگذار در منطقه و نیز تداوم روابط سازنده پاریس - تهران تاکید نمود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 مهر 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 535

به "روحانی و مکرون دیدار کردند ، انتقاد روحانی از بیانیه مشترک تروئیکای اروپایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روحانی و مکرون دیدار کردند ، انتقاد روحانی از بیانیه مشترک تروئیکای اروپایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید