روش جدید تولید برق اختراع شد

به گزارش تور تایلند ارزان، محققان یکی از دانشگاه های آمریکا با ابداع دستگاهی مجهز به تعدادی نانولوله پیروز شده اند روش جدیدی برای تولید برق اختراع کنند.

روش جدید تولید برق اختراع شد

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، محققان دانشگاه ام آی تی با ابداع دستگاهی مجهز به تعدادی نانولوله دارای ذرات خاص پیروز شده اند روش جدیدی برای تولید برق اختراع کنند. ذرات موجود در این نانولوله ها از جنس کربن هستند و غوطه ور شدن آن ها در یک حلال آلی باعث شکل گیری جریانی برای ایجاد واکنش های شیمیایی و تولید برق می شود.

این نانولوله های کربنی هادی الکتریسیته هستند و برای افزایش کارآیی آن ها از پلیمر های تفلنی استفاده می شود. وقتی این مجموعه در یک حلال آلی غوطه ور می شود، مایع مذکور شروع به بیرون کشیدن الکترون ها از قسمت بدون پوشش این نانولوله ها می کند و در نهایت الکترون ها از قسمت دارای پوشش تفلونی منتقل شده و در نتیجه جریان برق ایجاد می شود.

این دستگاه متشکل از یک ورق از نانولوله های کربنی، پوشش پلیمری و ذرات کربنی 250 میکرومتری است. هر یک از این ذرات قادر به تولید 0.7 ولت الکتریسیته هستند. کوچک بودن این ذرات نیاز به استفاده از هرگونه سیم را از بین می برد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 تیر 1400 بروزرسانی: 18 تیر 1400 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 1838

به "روش جدید تولید برق اختراع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش جدید تولید برق اختراع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید