زور بازیکنان جوان والیبال ایران به برزیل نرسید ، سومین شکست در پنجمین مسابقه در جام جهانی

به گزارش تور تایلند ارزان، تیم ملی والیبال ایران در پنجمین مسابقه خود در جام جهانی، با نتیجه سه بر یک باخت.

زور بازیکنان جوان والیبال ایران به برزیل نرسید ، سومین شکست در پنجمین مسابقه در جام جهانی

با تور برزیل از کشور زیبای فوتبالیست ها دیدن کنید و شهرهای زیبای ریو و برازیلیا را ببینید.

تیم ملی ایران از ساعت 8:30 امروز در پنجمین بازی خود در جام دنیای والیبال به مصاف برزیل رفت. ست اول این بازی با امتیاز 27 بر 25 به سود ایران رقم خورد اما برزیل در دو ست بعدی با امتیازات 25 بر 21 و 27 بر 25 به رجحان رسید.

ایگور کولاکوویچ در این بازی تیم خود را با ترکیب جواد کریمی، پوریا یلی، مسعود غلامی، امیرحسین اسفندیار، پوریا فیاضی، علی شفیعی و محمدرضا حضرت پور به میدان فرستاد.

در سوی دیگر میدان، برزیل همه ستاره هایش را در اختیار داشت. رنال دال زاتو سرمربی این تیم، لئال هیدالگو، آلان سوزا، لوکاس ساتکمپ، ریکاردو لوکارلی، مائوریسیو دسوزا، برونو رزنده و تالس هوس را در ترکیب اصلی قرار داد.

کریمی پاسور ایران در این بازی عملکرد بسیار خوبی داشت و نشان داد که می تواند در سال های آینده جانشین مناسبی برای سعید معروف باشد.

برزیل که تمام چهار بازی قبلی خود را با پیروزی پشت سر گذاشته بود و فقط یک ست به حریفان واگذار نموده بود، با این پیروزی با 5 برد و 15 امتیاز، مقتدرانه در صدر جدول رده بندی باقی ماند. ایران هم یک پله پایین تر رفت و در رده هشتم نهاده شد.

ست اول (ایران 27 - برزیل 25)

پرافتخارترین تیم دنیا در 20 سال اخیر، به وضوح اسیر انگیزه بازیکنان جوان ایران شده بود. دفاع روی تور ایران در این ست عملکرد خوبی داشت و چهار امتیاز هم به دست آورد. البته کم تجربگی شاگردان کولاکوویچ باعث شد تعداد اشتباهات آنها بیشتر از حریف گردد و امتیازات زیادی را به برزیل تقدیم نمایند. در اواخر ست، ایران 24 بر 23 پیش بود ولی دو اشتباه در زدن اسپک باعث شد برزیل پیش بیفتد. اگرچه در نهایت انگیزه و شور جوانان ایران و البته کمی هم شانس در امتیاز سرانجامی، بر تجربه و اعتبار برزیل چربید و ست اول با رجحان ایران به سرانجام رسید.

ست دوم (ایران 21 - برزیل 25)

تعداد اشتباهات بازیکنان ایران در حمله بالاتر رفت. در سوی دیگر میدان بازیکنان برزیل هم با زدن سرویس های قدرتی، دریافت تیم ایران را به شدت دچار مشکل نموده بودند. سرویس های لوکارلی که دو مرتبه آن به صورت مستقیم به امتیاز تبدیل شد، فاصله امتیاز را زیاد کرد تا جایی که وقت استراحت فنی دوم در امتیاز 16 بر 8 به سود برزیل اعلام شد. پس از این وقت استراحت، شرایط بازی به سود ایران تغییر کرد. کریمی عملکرد خوبی داشت و برنامه های متنوعی در خط حمله به کار می گرفت اما فاصله دو تیم زیاد بود و جبران آن مشکل.

ست سوم (ایران 25 - برزیل 27)

بازیکنان ایران با سرویس های هدفمند خود، دریافت حریف را دچار مشکل کردند. تعداد اشتباهات برزیلی ها در حمله هم بسیار بیشتر از دو ست قبل شد. البته در تیم ایران هم دریافت توپ به شدت دچار مشکل بود و به همین دلیل بار اصلی حملات بر دوش اسفندیار و یلی قرار داشت که دو بازیکن بلندزن تیم ملی هستند. در مقابل کریمی به ندرت توپ مناسبی را در اختیار می گرفت تا بتواند از غلامی و شفیعی با پاس های سرعتی یاری بگیرد. در ست های اول و سوم این مسابقه، کولاکوویچ تعویض جالبی انجام داد. نام محمدرضا موذن لیبروی دوم تیم، به عنوان یکی از بازیکنان معمولی رد شده بود و به این دلیل می توانست به عنوان یار جانشین وارد بازی گردد. در زمان هایی که اسفندیار در منطقه عقب زمین قرار می گرفت، موذن به جای او وارد زمین می شد تا مشکل دریافت تیم حل گردد و پس از رسیدن به مناطق جلوی زمین، دوباره از زمین بیرون می رفت تا اسفندیار در جای خود قرار بگیرد. همین تعویض در ست سوم باعث شد فرایند بازی در امتیازات سرانجامی به سود ایران تغییر کند. اما درحالی که نتیجه بازی 24 بر 22 به سود ایران بود، درخواست یک وقت استراحت از سوی دال زاتو، دوباره شرایط را عوض کرد. برزیل در چند امتیاز سرانجامی درخشان بازی کرد و لئال که اصالت کوبایی دارد، برگ برنده این تیم بود.

ست چهارم (ایران 22 - برزیل 25)

ست چهارم با بازی بهتر ایران آغاز شد اما در نهایت این تجربه بازیکنان پرافتخار برزیل بود که آنها را به امتیاز رساند. هرچه به امتیازات سرانجامی ست نزدیک می شدیم، تعداد اشتباهات ایران بیشتر می شد و برزیل فاصله امتیازات را بیشتر و بیشتر می کرد.

نتایج و برنامه مسابقات تیم ملی ایران در جام دنیای 2019 والیبال

سه شنبه 9 مهر ساعت 8:30، ایران 1 - روسیه 3

چهارشنبه 10 مهر ساعت 5:30، ایران 1 - مصر 3

آدینه 12 مهر ساعت 5:30، ایران 3 - کانادا 1

شنبه 13 مهر ساعت 11:30، ایران 3 - استرالیا 1

یکشنبه 14 مهر ساعت 8:30، ایران 1 - برزیل 3

چهارشنبه 17 مهر ساعت 12:30، ایران - آمریکا

پنجشنبه 18 مهر ساعت 8:30، ایران - تونس

آدینه 19 مهر ساعت 5:30، ایران - آرژانتین

یکشنبه 21 مهر ساعت 13:50، ایران - ژاپن

دوشنبه 22 مهر ساعت 9:30، ایران - ایتالیا

سه شنبه 23 مهر ساعت 7، ایران - لهستان

چهاردهمین دوره جام دنیای والیبال از 9 تا 23 مهر در سه شهر فوکوکا، ناگانو و هیروشیما ژاپن برگزار می گردد. 12 تیم حاضر در این مسابقات به صورت دوره ای به مصاف هم می فرایند.

میزبانی جام دنیای والیبال به غیر از دو دوره اول که در لهستان و آلمان شرقی برگزار گردید، به صورت دائمی به عهده ژاپن واقع شده است. روسیه با 6 طلا، 2 نقره و 2 برنز پرافتخارترین تیم تاریخ این مسابقات محسوب می گردد.

ایران تا کنون سه بار در جام دنیای والیبال شرکت نموده است. تیم ملی والیبال ایران در سال 1991 یازدهم، در جام دنیای 2011 نهم و در سال 2015 هشتم شد.

منبع: انتخاب
انتشار: 11 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 945

به "زور بازیکنان جوان والیبال ایران به برزیل نرسید ، سومین شکست در پنجمین مسابقه در جام جهانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زور بازیکنان جوان والیبال ایران به برزیل نرسید ، سومین شکست در پنجمین مسابقه در جام جهانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید