سازمان همکاری اسلامی از شارلی ابدو شکایت می نماید

به گزارش تور تایلند ارزان، به گزارش خبرنگاران، به نقل از روزنامه الوطن چاپ عربستان، ایاد مدنی دبیرکل سازمان همکاری اسلامی تأکید کرد: این سازمان در حال آنالیز قوانین مربوط به آزادی بیان و ضوابط و چارچوب های فرانسوی واروپایی آن است تا مقدمه ای برای اتخاذ گام بعدی مبنی بر پیگرد قضایی مجله شارلی ابدو باشد.

سازمان همکاری اسلامی از شارلی ابدو شکایت می نماید

مدنی اضافه کرد: بر اساس قوانین فرانسه بعضی مسایل که به بافت کلی جامعه آسیب می زند، ممنوع است. این موضوع مورد آنالیز قرار خواهد گرفت و در صورت مشاهده امکان پیگرد قضایی این مجله حتما اقدام خواهیم کرد. تحرکات ما در این راستا فقط سیاسی نیست بلکه قانونی است.

وی با انتقاد از بازنشر کاریکاتورهای توهین آمیز به ساحت پیامبر اسلام(ص) گفت: اقدام مجله فرانسوی شارلی ابدو در چاپ تصاویر توهین آمیز به رسول اکرم(ص) نوعی حماقت و نادانی است و مستلزم محاکمه این مجله در فرانسه و اروپا است.

هیات علمای برجسته عربستان ادامه چاپ کاریکاتورهای توهین آمیز به رسول اکرم(ص) توسط این مجله فرانسوی را محکوم نموده و تأکید کرد: این تصاویرهیچگونه ارتباطی با آزادی ابتکار و اندیشه ندارند.

پس از حمله تروریستی هفته گذشته به دفتر مجله فرانسوی شارلی ابدو، این مجله در اقدامی تحریک آمیز به توهین به مقدسات مسلمانان ادامه داد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 31 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 1103

به "سازمان همکاری اسلامی از شارلی ابدو شکایت می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان همکاری اسلامی از شارلی ابدو شکایت می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید