سرنوشت جابجایی کسبه پارکینگ پروانه به یک بازارچه هفتگی جدید

به گزارش تور تایلند ارزان، شهردار منطقه 12 تهران به ابهامات موجود درباره سرنوشت کسبه پارکینگ پروانه پاسخ داد.

سرنوشت جابجایی کسبه پارکینگ پروانه به یک بازارچه هفتگی جدید

به گزارش تور تایلند ارزان به نقل از ایلنا، علی محمد سعادتی شهردار منطقه 12 تهران در مورد زمان شروع به کار کسبه پارکینگ پروانه گفت: با توجه به اینکه قرار بود در پارکینگ پروانه تعمیرات انجام گردد، صندلی دیگری برای آنها در نظر گرفتیم و به محض اینکه اجازه ایجاد یک کلونی جمعیتی مانند یک بازارچه هفتگی توسط ستاد استانی کرونا داده گردد، حوزه جایگزین را آماده می کنیم.

شهردار منطقه 12 تهران گفت: قبل از شیوع کرونا دو گزینه را در نظر گرفته بودیم و با شرایط پیش آمده جابجایی متوقف شد.

او در پاسخ به این سوال که چرا در این مدت برای کسبه پاساژ پروانه فضای فروش اینترنتی فراهم نشد، گفت: تا کنون به ما چنین پیشنهادی را نداده اند اما اگر احتیاج باشد و ما بتوانیم اقدام موثری را انجام دهیم این کار را حتما خواهیم کرد.

سعادتی ادامه داد: فضای فروش اینترنتی، دامنه بازی دارد و بسیاری از سایت ها و شبکه های مجازی وجود دارد که در آن کالا خرید و فروش می گردد و قاعدتا ما نه می توانیم خیلی مانع شویم و نه می توانیم خیلی یاری شایانی کنیم، مگر اینکه دستفروش ها یاری خاصی از ما بخواهند و در اختیارات ما باشد و بتوانیم انجام دهیم و حتما از آن استقبال می کنیم.

شهردار منطقه 12 تهران اضافه کرد: فروش مجازی اساسا مسئله ای ندارد و خود فروشنده ها تشکل دارند و در فضای مجازی نیز فعال هستند. اگر خودشان در تشکل صنفی بستر فروش مجازی را فراهم نمایند، در اطلاع رسانی، معرفی و تبلیغات می توانیم به آنها یاری کنیم.

سعادتی در مورد توزیع بسته های معیشتی که با اعتراض کسبه پارکینگ پروانه روبرو شد، گفت: از تعدادی از این افراد طی سال ها به دلیل سطح مالی پایینی که داشتند، هیچ اجاره ای بابت حضور در پارکینگ گرفته نمی شد و محصولات خود رایگان را می فروختند و از این تعداد به حدود بیش از دویست نفر یاری معیشتی اهدا شد.

سعادتی تاکید نمود: یاری های معیشتی به افرادی که به لحاظ سطح مالی در سطح پایین تری قرار داشتند و واجب دریافت یاری بودند، اهدا شد. طبیعتا میزان ارقام محدود بود و از طرفی منطقه به دلیل همجواری با بازار تهران از نظر حضور دستفروشان پرشمار است و ممکن است کسانی وجود داشته باشند که واجد شرایط دریافت یاری بوده اند، اما آن را دریافت نکرده باشند، چراکه شناسایی همه آنها امکان پذیر نبود.

سعادتی در واکنش به اینکه هنوز هم افرادی هستند که از سطح معیشتی پایین تری برخوردارند و به آنها یاری های معیشتی تعلق نگرفته است، گفت: بعضی همواره اعتراض دارند، البته نمی گوییم اعتراض آنها به حق نیست و ممکن است به حق هم باشد و خطایی نیز اتفاق افتاده باشد، اما با توجه به مقدوراتی که داشتیم، یاری ها توزیع شد.

او ادامه داد: در طی دو مرحله ای که یاری ها توزیع شد؛ بخشی از اعتباراتی که در اختیار ما نهاده شد بین کسانی که سالیان سال بدون اجاره در آنجا فعالیت می کردند، توزیع شد اما منابع در اختیار ما محدود بود.

سعادتی گفت: در مرحله دوم، یاری ها به صورت ویژه به کسانی که به لحاظ مالی در طی این سال ها بر ما روشن بود سطح معیشتی پایین تری دارند و حتی اجاره ای هم نمی دادند، پرداخت شد.

او در پاسخ به این سوال که آیا توزیع یاری های معیشتی ادامه خواهد داشت یا خیر، گفت: ما توزیع نماینده هستیم و اگر یاریی در اختیار ما قرار گیرد، بین افراد توزیع خواهیم کرد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 10 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 1170

به "سرنوشت جابجایی کسبه پارکینگ پروانه به یک بازارچه هفتگی جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرنوشت جابجایی کسبه پارکینگ پروانه به یک بازارچه هفتگی جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید