سفر 8 روزه به تایلند

به گزارش تور تایلند ارزان، تایلند از مهم ترین مقاصد گردشگری جنوب شرق آسیا است که با جنگل های زیبا، سواحل آرام، غذاهای بی نظیر و قیمت های نسبتا ارزان پذیرای گردشگران بسیاری است. همراه برنامه سفر به تایلند در خبرنگاران باشید.

سفر 8 روزه به تایلند

با سفر ارزان به تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

تایلند یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری جنوب شرق آسیا است که مقصدی نسبتا ارزان محسوب می شود. همینطور در ایام نوروز یکی از بهترین مقاصد گردشگری برای هموطنانمان خواهد بود.

اگر قصد سفر به تایلند را دارید، خبرنگاران در انتخاب بهترین و ارزان ترین تور به شما یاری می نماید. ما با همکاری آژانس های معتبر گردشگری فهرستی متنوع از ده ها تور تایلند را به شما ارائه می کنیم تا بتوانید به راحتی تور مورد نظر خود را انتخاب نموده و آن را با پایین ترین قیمت خریداری کنید.

اگر زمان کافی برای بازدید از هر سه شهر را ندارید، می توانید انواع تور بانکوک، تور پاتایا و تور پوکت را در خبرنگاران ببینید و سفرتان را مطابق میل خود تنظیم کنید.

این برنامه سفر 8 روزه را از بانکوک شروع می کنیم و بعد از آن به پاتایا و پوکت می رویم. دیدنی های بسیار زیادی در این سه شهر قرار دارند که قطعا بازدید از همه آن ها در فرصت کوتاه سفر به تایلند ممکن نیست. در این برنامه سفر کوشش نموده ایم برای هر یک از روزهای اقامت شما در تایلند، برنامه ای شامل بازدید از دیدنی های این سه شهر که نزدیک به یکدیگر هستند را به شما معرفی کنیم.

روز اول

سر و صدای زیاد، جمعیت بالا، جنب و جوش، هیجان، مکان های تاریخی، سنت و مدرنیته را می توان از ویژگی های بانکوک دانست. برنامه روز اول در بانکوک را با گشتی در بخش تاریخی و قدیمی بانکوک شروع کنید.

معبد وات ساکت (Wat Saket)

اولین توقف شما برای بازدید از معبد وات ساکت خواهد بود. این معبد طلایی رنگ روی تپه ای واقع شده است که برای رسیدن به آن ضروری است 300 پله را طی کنید.

موزه ملی بانکوک (National Museam)

 • ساعات بازدید: همه روزه از 9 صبح تا 4 بعد از ظهر

بعد از بازدید از معبد وات ساکت، می توانید به موزه ملی تایلند برودی. فاصله این موزه از عبد، 2/7 کیلومتر است. می توانید از راستا phra sumen با تاکسی و در ترافیک معمول، 9 دقیقه ای به این موزه برسید. یا از اتوبوس های نزدیک به معبد بهره ببرید و بعد از 15 دقیقه به این موزه برسید. در این موزه می توانید تاریخ شهر تایلند را نظاره کنید.

کاخ پادشاهی بانکوک (The Grand Palace)

 • ساعات بازدید: همه روزه از 8:30 صبح تا 3:30 بعد از ظهر

کاخ پادشاهی بانکوک در سال 1782 ساخته شده و اکنون این مجموعه با یک موزه پذیرای گردشگران است. برای بازدید از این کاخ، می توانید با حدود 15 دقیقه پیاده روی از موزه ملی به اینجا برسید.

بازار امولت (Amulet Market)

 • ساعات بازدید: همه روزه (به جز یکشنبه ها) از 8 صبح تا 6 بعد از ظهر، یکشنبه ها تعطیل است

بازار امولت در فاصله کوتاهی از کاخ پادشاهی واقع شده است و پیاده می توانید این راستا را در کمتر از 10 دقیقه طی کنید. احتمالا گشت و گذار در این بازار زمان زیادی از شما خواهد گرفت. اگر برنامه سفر خود را از صبح زود شروع نموده باشید، بهتر است در یکی از رستوران های موجود در این بازار ناهار میل کنید و سپس گشت و گذار خود را ادامه دهید.

معبد وات آرون (Wat Arun)

از بازار امولت می توانید با 22 دقیقه پیاده روی یا 11 دقیقه با تاکسی، به معبد وات آرون برسید. وات آرون یکی از معروف ترین معبد های بانکوک است. در این شهر بیش از 400 وات یا معبد وجود دارد.

روز دوم

در روز دوم سفر به بانکوک، از بخش شهر قدیمی و معابد آن دور شده و گشتی در دیگر بخش های بانکوک بزنید. برنامه روز دوم را از کاخ سوان پاکاد شروع کنید.

کاخ سوان پاکاد (Suan Pakkad Palace)

 • ساعات بازدید: همه روزه از 9 صبح تا 4 بعد از ظهر

کاخ سوان پاکاد قبلا اقامتگاه خانواده سلطنتی بوده و اکنون دارای 8 خانه، باغ، استخر و بخش هنری و نفیس است. برای بازدید از این کاخ از پیش برنامه ریزی کنید تا در هنگام باز شدن کاخ بتوانید از آن بازدید کنید و از خلوتی صبح بهره ببرید.

خانه جیم تامپسون

 • ساعات بازدید: همه روزه از 9 صبح تا 4 بعد از ظهر

مقصد بعدی شما در روز دوم، خانه چوبی است که در ساخت آن از هیچ میخی استفاده نشده است. خانه جیم تامپسون اکنون به موزه تبدیل شده است. با استفاده از تاکسی می توانید در 10 دقیقه از کاخ سوان پاکاد به این خانه برسید. همچنین پیاده طی کردن این راستا 23 دقیقه طول می کشد.

موزه مردم شناسی بانکوک

 • ساعات بازدید: چهارشنبه تا یکشنبه از 8 صبح تا 4 بعد از ظهر

موزه مردم شناسی بانکوک به دوران جنگ جهانی دوم برمی شود. این موزه نماهایی از سبک زندگی طبقات متوسط مردم ببانکوک در آن دوران را نشان می دهد. بعد از بازدید از خانه جیم تمپسون، می توانید با استفاده از تاکسی و در 15 دقیقه به این موزه برسید. این راستا با اتوبوس نیز 26 دقیقه طول می کشد.

بنای یادبود شاه راما ششم (King Rama VI Monument)

 • ساعات بازدید: به صورت 24 ساعته و تمام روزهای هفته

در نزدیکی موزه می توانید اتوبوس سوار شوید و 15 دقیقه بعد به این بنای یادبود و پارک کنار آن برسید. همچنین در نزدیکی موزه، تاکسی های هستند که 12 دقیقه ای شما را به بنای یادبود شاه راما می رسانند.

زیارتگاه اراوان (Erawan Shrine بانکوک)

زیارتگاه اراوان به نسبت باقی زیارتگاه های تایلند چندان قدیمی نیست، اما یکی از فعال ترین ها در این گروه است. افراد زیادی از این مکان مقدس بازدید می نمایند. در این مکان رقصنده ها و ارکسترهای سنتی همواره مشغول اجرا هستند. با استفاده از تاکسی 5 دقیقه، با اتوبوس 9 دقیقه و پیاده می توانید در 21 دقیقه، راستا بنای یادبود راما تا زیارتگاه اراوان را طی کنید. ای زیارتگاه اخرین مقصد در برنامه روز دوم سفر به بانکوک است.

روز سوم

سومین روز از سفر به بانکوک را به گشتی در مراکز خرید این شهر و خرید سوغاتی اختصاص دهید. بازارهای تایلند حقیقتا دیدنی هستند و می توانید سوغاتی های بسیار خوبی نیز از این مراکز خرید تهیه کنید. حتی اگر قصد خرید هم نداشته باشید، گشت و گذار و تماشای فروشگاه های مختلف بانکوک بسیار لذت بخش است.

بازار شناور تالینگ چان (Taling Chan Floating Market)

 • ساعات بازدید: شنبه و یکشنبه از 8 صبح تا 17
 • متوسط زمان بازدید: 30 دقیقه

بازار تالینگ چان، بازار شناور کوچکی در بانکوک است که محصولات و غذاهای دریایی و غذاهای آماده می فروشد. حتی اگر قصد خرید از این بازار را ندارید، ساعتی را به گشت و گذار در این بازار اختصاص دهید. بازارهای شناور تایلند، از مشهورترین جاذبه های این کشور هستند.

بازار چاتوچاک

 • ساعات بازدید: چهارشنبه و پنج شنبه از 7:00 تا 18:00، آدینه از 18:00 تا 00:00، شنبه و یکشنبه از 9:00 تا 18:00
 • متوسط زمان بازدید: 2 ساعت

چاتوچاک، بزرگ ترین بازار آخر هفته در تایلند است. این بازار مشهور حدود 15,000 غرفه دارد و روزانه حدود 200 هزار نفر از آن بازدید می نمایند. چاتوچاک یکی از مشهورترین بازارهای خیابانی جهان است و یکی از پربازدید ترین جاذبه های توریستی بانکوک به شمار می رود.

از تالینگ چان تا بازار چاتوچاک با تاکسی، 29 دقیقه طول می کشد.

بازار پراتونام

 • ساعات بازدید: به صورت 24 ساعته و هروز
 • متوسط زمان بازدید: 1 ساعت

بازار پراتونام یکی از بهترین مراکز خرید باکوک است که از اصلی ترین بازارهای شهر به شمار می آید. بیشتر این بازار را پوشاک تشکیل داده و خیلی از گردشگران، از این بازار دیدن و خرید می نمایند.

بازار پراتونام بزرگ ترین بازار عمده فروشی لباس با قیمت های رقابتی در شهر بانکوک است و همه نوع پوشاکی در آن وجود دارد.

از بازار چاتوچاک تا بازار پراتونام 23 دقیقه با ماشین طول می کشد.

بازار شبانه پات پونگ

 • ساعات بازدید: شنبه تا پنج شنبه از 18:00 تا 1:00، یکشنبه ها تا ساعت 00:00
 • متوسط زمان بازدید: 1 ساعت

بازار شبانه پات پونگ بانکوک از جالب ترین مراکز خرید در بانکوک است که انواع کالاها و مارک های تقلبی مانند ساعت، پوشاک، کیف و لوازم آرایش، سوغاتی و غیره در آن فروخته می شود. قیمت ها در این بازار بسیار بالا است؛ پیش از خرید تا می توانید چانه بزنید.

فاصله بازار پات پونگ از بازار پراتونام 11 دقیقه با ماشین است.

فهرست کامل جاهای دیدنی بانکوک را در خبرنگاران ببینید و اطلاعات مورد احتیاج درباره هر جاذبه گردشگری را بدست آورید.

بخشی از زمان شما در روز سوم صرف سفر از بانکوک به پاتایا خواهد شد. فاصله بانکوک تا پاتایا 148 کیلومتر است که حدود 2 ساعت طول می کشد.

روز چهارم (پاتایا)

اولین روز حضور در پاتایا را با گردش در یک باغ استوایی شروع کنید.

باغ استوایی نانگ نوچ پاتایا

 • ساعات بازدید: همه روزه از 08:00 تا 18:00
 • متوسط زمان بازدید: 1 ساعت و سی دقیقه

باغ زیبای نانگ نوچ در 18 کیلومتری جنوب پاتایا، باغی زیبا با گل های ارکیده، نخل های زیبا، گیاهان تزئین شده و گل های مختلف و رنگارنگ از نقاط مختلف جهان است. در این باغ خانه های سنتی تایلندی به صورت گروهی هم وجود دارند و هر روز در این مکان، نمایش های فرهنگی و شوی فیل ها اجرا می شود.

ساحل جامتین پاتایا

ساحل جامتین از مکان های دیدنی پاتایا است که در 3 کیلومتری جنوب این شهر واقع شده است. در حاشیه این ساحل، اقامتگاه های لوکس، هتل های ساحلی، رستوران و مغازه های مختلفی وجود دارد. شهرت ساحل جامتین به دلیل داشتن تفریحات و ورزش های آبی مهیجی مانند جت اسکی، قایقرانی و غواصی است.

از باغ استوایی نانگ نوچ تا این ساحل زیبا حدود 30 دقیقه با ماشین طول می کشد.

معبد وات فرا یایی

معبد وات فرا یایی (Wat Phra Yai) یکی از نمادهای مهم و مشهور شهر پاتایا است. این معبد سال 1972 ساخته شده و یک مجسمه بزرگ و طلایی از بودا در آن واقع شده است که 12 متر ارتفاع داشته و رو به دریا قرار گرفته است. در اطراف این مجسمه، بتکده های کوچکی قرار گرفته است که برای رسیدن به آن ها ضروری است راستا نسبتا زیادی را پیاده طی کنید. البته این میر واقعا زیبا است و ارزش پیاده روی را دارد.

فاصله ساحل جامتین تا معبد پات فرا یایی با ماشین 13 دقیقه است.

خانه مقدس حقیقت

 • ساعت بازدید: همه روزه از 08:00 تا 18:00
 • متوسط زمان بازدید: 1 ساعت و نیم

خانه مقدس حقیقت یا Sanctuary of Truth، ساختمانی چوبی و شگفت انگیز است که درست در کنار ساحل شمالی ترین نقطه پاتایا واقع شده است. ساخت این بنا از سال 1981 شروع شده و پیش بینی می شود تا سال 2050 ادامه داشته باشد.

این خانه به طور کامل از چوب ساخته شده است و کنده کاری های ظریف آن با دست اجرا شده است. ارتفاع این ساختمان بیش از 100 متر است.

از معبد وات فرا یایی تا این خانه مقدس با ماشین 31 دقیقه طول خواهد کشید.

روز پنجم

جهانی زیر آب پاتایا (Underwater World Patayya )

 • ساعات بازدید: همه روزه از ساعت 09:00 صبح تا 17:30
 • متوسط زمان بازدید: یک ساعت و نیم

جهانی زیر آب پاتایا یا آکواریوم پاتایا از بزرگ ترین آکواریوم های جهان است که جهانیی متفاوت را به گردشگران عرضه نموده است. 5 هزار جانور آبزی در 200 گونه مختلف در این آکواریوم زندگی می نمایند. در بخشی از این کواریوم می توانید پوست جانوران مختلفی را لمس کنید که تجربه ای خاص خواهد بود.

گالری هنر در بهشت (Art in Paradise)

 • متوسط زمان بازدید: یک ساعت و 15 دقیقه
 • فاصله از آکواریوم زیر آب 19 دقیقه با ماشین

گالری هنر در بهشت در تایلند، یک گالری هنری جذاب و زیبا است که با نمایش نقاشی های سه بعدی، فاصله مخاطب را با هنر از بین برده است. هنرمندان این آثار، با استفاده از تکنیک های نقاشی، باعث ایجاد خطای دید شده و این تصور را به وجود می آورند که حیوانات داخل تصاویر، دیوار را شکیته و از آن بیرون آمده اند؛ یا چند نفر از در حال سقوط از آبشار هستند. این گالری بیشتر از 100 اثر خاص در ده موضوع مختلف دارد.

مینی سیام (Mini Siam)

 • ساعات بازدید: همه روزه از 07:00 تا 22:00
 • متوسط زمان بازدید: 2 ساعت و 15 دقیقه

مینی سیام، شهر کوچ مینیاتوری در پاتایا است که در یک فضای باز بسیار بزرگ ساخته شده و تعداد زیادی ماکت از ساختمان های تاریخی جهان در این فضا ساخته و به نمایش در آمده است. در کنار هر ماکت، یک تابلو وجود دارد که جزئیات بنا را روی آن نوشته اند.

فهرست کامل جاهای دیدنی پاتایا را در خبرنگاران ببینید و اطلاعات مورد احتیاج درباره هر جاذبه گردشگری را بدست آورید.

روز ششم

فاصله پاتایا تا بانکوک 971 کیلومتر است و با ماشین بیشتر از 12 ساعت طول می کشد. بنابراین بیشتر زمان شما در روز ششم سفرتان به تایلند، در این راستا خواهد گذشت.

روز هفتم (پوکت)

روز هفتم این سفر 8 روزه به تایلند، اولین روز حضور شما در پوکت است. بهتر است بدانید پوکت گران ترین بخش تایلند است. البته بدون شک گزینه های مقرون به صرفه ای هم وجود دارد. سفر به پوکت را با بازدید از معبد بودای بزرگ شروع کنید.

بودای بزرگ پوکت

 • متوسط زمان بازدید: بین 1 تا 2 ساعت

اولین روز سفرتان را در اول صبح شروع کنید و برای تماشای مناظری زیبا به سمت بودای بزرگ حرکت کنید. در سمت شرق این تندیس خلیج چالونگ (Chalong Bay)، شهر پوکت و دماغه پانوا (Panwa) و همچنین در طرف غرب آن، امتداد زیبای سواحل کارون (Karon) و کاتا (Kata) قرار دارند. خود مجسمه هم با 45 متر ارتفاع ارزش بازدید بالایی دارد.

بودای بزرگ روی تپه ای بین خلیج چالونگ و ساحل کاتا در ارتفاع 400 متری از سطح دریا واقع شده است، به هیچ وجه بازدید از آن را از دست ندهید.

ساحل کاتا

 • متوسط زمان بازدید: 2 تا 3 ساعت

ساحل کاتا یکی از مناطق دیدنی و تفریحی در پوکت است که از دو ساحل بزرگ و کوچک تشکیل شده که با دماغه ای کوچک از هم جدا شده اند. این ساحل معمولا شلوغ اما بسیار زیبا است. آفتاب درخشان و ماسه های سفید همراه با دریای آرام و تمیز، جلوه بیشتری به این ساحل زیبا داده اند. انواع اقامتگاه، رستوران، فروشگاه و امکانات مختلف ورزش های آبی در این مکان وجود دارد.

از مجسمه بودای بزرگ تا ساحل کاتا،با ماشین 28 دقیقه راه است.

پارک آبی جنگلی اسپلش

 • ساعت بازدید: 10:00 تا 18:00
 • متوسط زمان بازدید: 2 تا 3 ساعت

وقتی وارد این پارک می شوید، در نمای اول شبیه به پارک جنگلی بسیار زیبایی است. این پارک آبی یکی از دیدنی ترین جاذبه های پوکت است که می توانید 2 یا 3 ساعت را در این پارک بگذرانید. پارک آبی جنگلی اسپلش 6 استخر بزرگ برای بزرگسالان و یک استخر برای بچه ها دارد. رودخانه ای به طول 335 متر نیز در این مجموعه وجود دارد. استخر آب گرم جوشان معدنی، 3 رستوران و کافی شاپ از دیگر امکانات این مجموعه هستند.

فاصله این پارک آبی از ساحل کاتا یک ساعت و نیم رانندگی است.

جزیره فانگ انگا

 • متوسط زمان بازدید: بیش از 3 ساعت

جزیره فانگ انگا که بیشتر به عنوان جزیره جیمز باند شناخته می شود (به دلیل حضور یافتن در یکی از فیلم های این سری)، مقصد خوبی برای سفری ماجراجویانه است. جاذبه های اصلی این جزیره، ساختارهای سنگ آهکی سربرافراشته از دریا هستند. این جزیره همچنین میزبان دهکده ماهیگیری چوب پا شکل Koh Panyee است.

چندین شرکت مختلف ارائه دهنده تور، امکان گشت و گذاری راحت را در این جزیره فراهم آورده اند که می توانید در یکی از آن ها شرکت کنید. در اینجا می توانید به غواصی، قایق سواری در میان غارهای آهکی و ماهیگیری بپردازید. این جزیره و محیط اطرافش را باید در بالای لیستتان قرار دهید. اگر دنبال تجربه ای به یاد ماندنی هستید، به هچ وجه بازدید از جزیره فانگ انگا را از دست ندهید.

روز هشتم

کافه صبحانه سیام پوکت

 • متوسط زمان بازدید: 1 ساعت

صبح روز هشتم را با نوشیدن یک فنجان قهوه بسیار خوب در محیط صمیمی و گرم کافه سیام شروع کنید. این کافه در قلب پاتونگ واقع شده است و با میز و جایگاه های چوبی پر شده است. در تمام طول روز صبحانه با املت و نان برشته فرانسوی، صبحانه کامل و موسلی سرو می شود. قهوه ایتالیایی و میلک شیک های این کافه هم بسیار خوشمزه هستند.

پارک موضوعی پوکت فانتاسی آ (Phuket FantaSea)

 • متوسط زمان بازدید: 2 تا 3 ساعت

پارک فانتاسی آ مکانی عالی برای تفریح کل خانواده است. این پارک با جاذبه های متنوع، فروشگاه ها، رویدادها و نمایش های فرهنگی بزرگ و همچنین سیرک های جذاب علاوه بر مفرح بودن، نمایانگر فرهنگ، تاریخ و هنر تایلند است. این مجموعه در زمینی به وسعت 140 هکتار واقع شده است. البته بازدید از این پارک در شب بسیار جذاب تر و زیباتر است.

فاصله این پارک از کافه سیام 22 دقیقه با ماشین است.

فهرست کامل جاهای دیدنی پوکت را در خبرنگاران ببینید و اطلاعات مورد احتیاج درباره هر جاذبه گردشگری را بدست آورید.

منبع: کجارو
انتشار: 6 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 562

به "سفر 8 روزه به تایلند" امتیاز دهید

1 کاربر به "سفر 8 روزه به تایلند" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر 8 روزه به تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید