مرغ همسایه قطعا غاز است...

به گزارش تور تایلند ارزان، قدیمی ها یک چیزی حتما می دانستند که گفته اند مرغ همسایه غاز است. توی نشانه های آخرالزمان می خوانی که مردم کافی است به کف دستشان نگاه نمایند تا جهان را ببینند.

مرغ همسایه قطعا غاز است...

این جوری نیست که برای یک مکه رفتن و یک کربلا رفتن یکسال طول بکشد قبل از رفتنش از همه آبادی خداحافظی کند .

شرح واضحات است که کسی آن ور دنیا آب بخورد به اندازه لود شدن عکس و ویدئو و دانلود شدنش در هرکجای دنیا زمان می برد تا دنیا آگاه گردد و این به نسبت سرعت قدیم یعنی یک بشکن زدن فقط . عکسها و ویدئوها می رسد . کانادا ایتالیا فرانسه سوئد و... این کشورها معروفند به باکلاس بودن شهروندانش . معروفند به رفاه اجتماعی و وفور نعمت . نه می دانند تحریم چیست نه تورم .

نه متوجهند که الان دلار بخرم یا طلا یعنی چی ؟ سود وام و قسط هم برایشان همانقدر غریب است که زبان آنگولایی برای ما . همواره نظم و ترتیب و انسانیت شان را چماق نموده و توی سرمان زده اند . از انصاق نگذریم در خیلی از جاها هم از ما جلوترند. تعارف هم نداریم و البته همه شان هم بدنیستند و نمی گردد همه را به یک چوب راند و قضاوت کرد ولی خب چیزهایی که این روزها از سرزمین شان به این ور کره زمین جایی که به قول خودشان کشورهای دنیا سومی هستند چیزهایی مخابره می گردد که خوشایند نیست . حالا همین شهروندان باکلاس و رفاهمند بعد از خبر شیوع کرونا ریخته اند توی فروشگاه ها و تقریبا همه چیز را درو نموده اند و در برخی جاها کار به کف گرگی و نزاع هم کشیده است .

فرقی هم ندارد چی بوده و به چه قیمتی . خلاصه که هرکسی دنبال این بوده که دستش را بگذارد روی کلاه خودش که باد نبرد . این رسانه است که گاهی چیزی را که دوست دارد برای ما انتخاب می نماید که ببینیم . این کرونا یک روز آمده یک روز هم می رود .

این وسط روسیاهی اش می ماند به آنها که در هنگام نواختن شیپور جنگ با این دشمن ریزه میزه دستی زیر سنگ بردند و از این نمد آلوده خواستند کلاهی بدوزند . منی که به خاطر ترس از کرونا می روم و اندازه شش ماه مایحتاج منزلم را می خرم، شاید بتوانم بگویم پولش را داده و دزدی ننموده ام . حالا یک کم بیشتر خریده ام ایرادش چیست . ایرادی ندارد نوش جانت اما رفیق که رفتگر محلتان وقت خالی کردن صندوق عقب پر از خرید . پیک موتوری ای که خریدت را می آورد .

همسایه ات که توی آسانسور چشم توی چشم شدید . اگر دید و جیبت تپل نبود و توی دلش خالی شد و شب قبل از خواب آه کشید چی ؟ به این هم فکر نموده ای؟

حامد عسکری - شاعر و نویسنده / روزنامه جام جم

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 13 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 996

به "مرغ همسایه قطعا غاز است..." امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرغ همسایه قطعا غاز است..."

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید