اخبار اقتصادی

فروش بلیت تک سفره در ایستگاه های خط یک بی.آر.تی

طرح فروش بلیت تک سفره با استقرار دستگاه (QR) برای نخستین بار در ایستگاه های خط یک بی.آر.تی اجرا می گردد.

7 بهمن 1398

امنیت پژوهی رزمایش سه جانبه ایران، روسیه و چین

خبرنگاران، گروه بین الملل -جواد حیران نیا: سیاست امنیتی کشورها برآمده از فهم نخبگان حاکم هر کشور از تهدید و موضوعات امنیتی و چگونگی مواجهه با تهدید است.

5 بهمن 1398

آیا شهرخودرو از جاده شکست خارج می شود؟

دو باخت پیاپی در یک هفته زنگ خطر را برای تیم لیگ رجحان فوتبال شهر خودرو و هواداران خراسانی اش به صدا درآورده است و اکنون این پرسش مطرح شده که آیا باخت های این تیم ادامه خواهد داشت؟

4 بهمن 1398

سهام شرکت ملی نفت ایران در بی پی و شل

جداول و پیوست های لایحه بودجه 98 که از سوی دولت تقدیم مجلس شده است نشان می دهد شرکت ملی نفت ایران سهم یک درصدی در شرکت بی پی انگلستان دارد.

4 بهمن 1398

اظهارات عجیب جونیور: خودم خواستم قراردادم لغو گردد، همه چیز غیرطبیعی بود

مهاجم برزیلی سابق پرسپولیس درباره حضور کوتاه مدت خود در ایران با یک رسانه کشورش به صحبت پرداخت.

1 بهمن 1398

انصراف گردشگران از سفر به فرانسه در تعطیلات کریسمس، دلیل: اعتصابات سراسری

هتل های مستقل نیز حدود 30 تا 40 درصد رزروهای خود در تعطیلات کریسمس را از دست دادند. درآمد رستوران ها نیز حدود 50 درصد کاهش یافته است.

30 دی 1398

آیا علی لاریجانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری 1400 می گردد؟

با کنار کشیدن علی لاریجانی از نامزدی انتخابات مجلس، گمانی زنی ها برای حضور او در انتخابات ریاست جمهوری 1400 قوت گرفته است.

30 دی 1398

یپامد بزرگ جهش کشوری قیمت ملک در بهار 98 بر تیراژ عرضه مسکن

خبرنگاران: رکود فروش مسکن در استان ها طی بهار سال جاری باعث عقبگرد ساخت وسازهای مسکونی شد. اطلاعات جدید مرکز آمار نشان می دهد در اولین فصل از سال 98 تیراژ ساخت مسکن در کشور 16 درصد نسبت به زمستان سال قبل کاهش یافت و در عین حال از میزان رشد مثبت...

24 دی 1398

سفر رئیس جمهور چین و استقبال پاکستانی ها در قاب تصویر

خبرنگاران: شی جین پنگ نخستین رئیس جمهور چین است که در اجلاس مشترک مجلس و سنای پاکستان سخنرانی کرد و بهترین افتخار غیر نظامی این کشور با نام نشان پاکستان را دریافت کرد.

23 دی 1398

سفر فتحی به دبی برای حل مشکل خارجی ها

سفر فتحی به امارات از آن جهت بوده که بتواند قسمتی از طلب استقلال بابت حق ترنسفر مامه تیام را بگیرد و با همان پول طلب سرمربی و 2 بازیکن خارجی اش را بدهد.

23 دی 1398

خودتان آنالیز کنید ؛ اگر این شرایط را دارید مشمول بسته حمایتی دولت نمی شوید

معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به تبیین آخرین شرایط اجرای طرح حمایت معیشتی و شناسایی مشمولان پرداخت.

21 دی 1398

بهترین مقاصد گردشگری سال 2016 به انتخاب CNN

با آغاز سال جدید میلادی بسیاری از سایت های معتبر مقاصد محبوب گردشگری در سال 2016 را اعلام کردند. ما هم در این مقاله تصمیم داریم لیستی را که CNN در خصوص این مقاصد منتشر نموده است، در اختیارتان قرار دهیم. با خبرنگاران همراه باشید.

16 دی 1398

60 میلیون نفر مشمول دریافت حمایت های اجتماعی معیشتی هستند

سخنگوی دولت اعلام کرد: شاید تعداد مجموع افرادی که مشمول دریافت حمایت های اجتماعی معیشتی قرار می گیرند به 60 میلیون نفر برسند. طبق آخرین اخبار مرکز آمار، جمعیت ایران حدود 83 میلیون نفر است.

16 دی 1398

این زباله را دور نریزید، ارزش دارد

خبرنگاران/آذربایجان شرقی سلول بنیادی، سلولی است که دو ویژگی نوزایی و تخصصی بودن و قابلیت تبدیل به سلول دیگر را دارد و به سلول های جنینی بالغین و خون بند ناف تقسیم می گردد، خون بند ناف، خون و جفت مجرای ارتباطی مادر و جنین است که مملو از خون دارای سلول های...

15 دی 1398

صادرات 2.5 میلیون دلاری کیسه نانویی زیست تخریب پذیر

به گزارش خبرنگاران به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، یک شرکت داش بنیان با توجه به افزایش تقاضا در بازار داخل و خارج، به دنبال افزایش ظرفیت تولید است. این شرکت به عنوان یکی از نخستین شرکت های تولیدکننده گونی و کیسه های آرد، سیمان و گچ زیست تخریب پذیر نانویی...

13 دی 1398

4 عامل معین کننده چشم انداز مالی دنیا در سال های آینده

خبرنگاران: فارین پالیسی طی گزارشی سیاست های فدرال رزرو آمریکا، بحران منطقه یورو، سیاست های مالی ژاپن، و شرایط چین را به عنوان 4 عامل مشخص کننده چشم انداز اقتصاد دنیا در سال های آینده برشمرد.

12 دی 1398

نئولیبرالیسم و ضعف آن در تحلیل

به گزارش خبرنگاران، نظام بهرامی کمیل، جامعه شناس و منتقد فرهنگی و نویسنده کتاب هایی چون گونه شناسی روشنفکران ایرانی، نام باوری و… در تازه ترین یادداشت خود به بحث درباره مفهوم نئولیبرالیسم پرداخته است. این یادداشت را در ذیل بخوانید:

8 دی 1398

کنترل سرطان های خطرناک با یاری رژیم کتوژنیک

گروهی از پژوهشگران که در حوزه سرطان فعالیت می نمایند دریافته اند که این بیماری را می توان تا حد زیادی به وسیله رژیم کتوژنیک کنترل کرد.

7 دی 1398

واکنش های بین المللی به اعلام گام چهارم هسته ای ایران

خبرنگاران - گروه بین الملل: تصمیم هسته ای ایران در ارتباط با کاهش سطح تعهدات مرتبط با برجام با واکنش های گسترده جهانی روبرو شده است.

5 دی 1398

برپایی نمایشگاه صنایع دستی در اداره کل امور اقتصادی و دارایی قزوین

نمایشگاه عرضه و فروش محصولات صنایع دستی به همت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قزوین با همکاری اداره کل امور اقتصادی و دارایی قزوین برپا شده است.

1 دی 1398
تعداد: (172)