ناو هواپیمابر 13 میلیارد دلاری آمریکا با مشکل سرویس بهداشتی!

به گزارش تور تایلند ارزان، مسائل گرفتگی مرتبط با سیستم سرویس های بهداشتی جدید حتی بسیار پیش تر از ساخت و ساز نهایی یواس اس فورد نیز آشکار شده بود.

ناو هواپیمابر 13 میلیارد دلاری آمریکا با مشکل سرویس بهداشتی!

تور تایلند ارزان؛ مجله تصویری سلاح- دو ناو هواپیمابر جدید آمریکا که در اوج فناوری طراحی شده و هزینه سنگینی نیز به دنبال داشته اند، گرفتار یک مشکل بسیار ابتدایی هستند! سیستم سرویس بهداشتی این دو ناو به طور مکرر دچار گرفتگی شده و منجر به چالش های متفاوتی در سطح کشتی می شوند.

این کشتی ها از مدل سرویس های بهداشتی خطوط هوایی در مقیاس بزرگتر استفاده می کنند که به وسیله فشار خلاء تخلیه فضولات انسانی را امکان پذیر می سازند. در نتیجه چنین مکانیسمی، سیستم مذکور می بایست به وسیله یک محلول اسیدی گران قیمت (400 هزار دلار به ازای هر بار مصرف) به طور منظم پاکسازی شود.

طبق گزارشات متعدد، دو ناو هواپیمابر جدید آمریکا به نام های یواس اس جورج اچ. دبلیو. بوش و یواس اس جرالد آر. فورد با مسائل گرفتگی سرویس های بهداشتی خود رو به رو هستند و تنها راه مقابله با این شرایط نیز استفاده از محلول 400 هزار دلاری است!

یواس اس جورج اچ. دبلیو. بوش

یواس اس جرالد آر. فورد

با وجود آن که این ناوها در شمار پیشرفته ترین کشتی های نیروی دریایی آمریکا دسته بندی می شوند، چالش هایی به سادگی گرفتگی سرویس های بهداشتی آنها را ناتوان ساخته است. این مشکل برای نخستین بار توسط بلومبرگ گزارش شد و تور تایلند ارزان آن را یک هزینه اضافه جدی برای نیروی دریایی به شمار آورده بودند.

طبق گفته نیروی دریایی امکان پیشبینی هزینه کلی مورد نیاز برای تامین محلول های 400 هزار دلاری وجود ندارد زیرا به طور دقیق تعیین نیست که سیستم تخلیه سرویس های بهداشتی چند مرتبه طی عمر 50 ساله هر ناو هواپیمابر دچار گرفتگی خواهد شد!

مسائل گرفتگی مرتبط با سیستم سرویس های بهداشتی جدید حتی بسیار پیش تر از ساخت و ساز نهایی یواس اس فورد نیز آشکار شده بود. در سال 2011، Navy Times گزارشات مختلفی را مبنی بر درگیری نیروی دریایی با سرویس های بهداشتی یواس اس بوش منتشر کرد. این کشتی اولین ناو هواپیمابری بود که از سیستم تخلیه تخت فشار خلاء بهره می برد. با این حال از زمان راه اندازی اولیه کشتی در سال 2009، به طور میانگین هر هفته 25 تماس به منظور تعمیر سرویس های بهداشتی اجرا شده است. این موضوع حتی باعث شده بود که بسیاری از خدمه کشتی ها دچار عفونت های ادراری شوند!

در واکنش به این افشاگری، نیروی دریایی ادعا کرد که بوش همچنان به 94 درصد ظرفیت آزاد و بدون هیچ گونه ایراد سرویس های بهداشتی در حال خدمت است و مسائل اشاره شده نیز تنها ظرف مدت زمان چند دقیقه رفع شده اند. مقامات همچنین ملوانان و دیگر خدمه کشتی ها را به خاطر انداختن مواد مختلف به داخل سرویس های بهداشتی مانند دستمال کاغذی، غذا و یا لباس مسئول گرفتگی های گزارش شده معرفی کردند.

اما به طور کلی هدف نیروی دریایی از طراحی و توسعه 11 ناو هواپیمابر کلاس فورد، جایگزین ساختن تدریجی آنها با کشتی های قدیمی کلاس نیمیتز بوده است. کشتی های بعدی این کلاس نیز یواس اس جان اف کندی، یواس اس انترپرایز و یواس اس دوریس میلر هستند. فورد با 13 میلیارد دلار هزینه، بیش از دو برابر بوش خرج روی دست نیروی دریایی می گذارد. با این حال با مسائل بیشتری نیز رو به رو بوده است که از جمله مهم ترین آنها می توان به سیستم تخلیه سرویس های بهداشتی، سیستم راداری جدید و همینطور بالابرهای الکترومغناطیسی تسلیحات اشاره کرد.

تصویری از ناو هواپیمابر کلاس نیمیتز

اما ورای تمامی مسائل عنوان شده، یواس اس فورد قرار بود به گونه ای طراحی شود که در مقایسه با کلاس های قبلی هزینه کمتری به همراه داشته باشد: 77.3 میلیارد دلار طی 50 سال عمر عملیاتی یعنی حدود 1.54 میلیارد دلار در سال. این در حالی است که طبق برآوردهای اجرا شده، این کشتی در بازه زمانی مشابه 123 میلیارد دلار و طی هر سال حدود 2.46 میلیارد دلار هزینه خواهد داشت.

مطالب مجله تصویری سلاح را در این لینک دنبال کنید.

منبع: عصر ایران
انتشار: 17 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 1192

به "ناو هواپیمابر 13 میلیارد دلاری آمریکا با مشکل سرویس بهداشتی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناو هواپیمابر 13 میلیارد دلاری آمریکا با مشکل سرویس بهداشتی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید