نخستین کشتی تانکری اروپایی در اسکله بندر عسلویه پهلو گرفت

به گزارش تور تایلند ارزان، رئیس اداره بنادر و دریانوردی عسلویه گفت: با اجرایی شدن برجام و برطرف تحریم ها، نخستین کشتی تانکری اروپایی از کشور ایتالیا برای حمل مواد مایع شیمیایی در بندر عسلویه پهلو گرفت.

نخستین کشتی تانکری اروپایی در اسکله بندر عسلویه پهلو گرفت

در سفر با تور هلند از کشور گلهای لاله دیدن کنید و آسیاب های بادی آمستردام هلند را نظاره گر باشید.

به گزارش تور تایلند ارزان از عسلویه، تیران جاسم زاده ظهر امروز در جمع تور تایلند ارزان در عسلویه با بیان اینکه بندر عسلویه دارای ظرفیت های مهمی در تخلیه و بارگیری کالا است گفت: بندر عسلویه دارای 27 پست اسکله با ظرفیت بیش از 43 میلیون تن در سال است که قادر است همزمان کشتی هایی با تناژ بالا را در اسکله این بندر پهلوگیری کند.

وی به اسکله پتروشیمی پارس در عسلویه پرداخت و با اشاره به ظرفیت این اسکله اظهار داشت: اسکله و بندر پتروشیمی پارس با 12 پست اسکله از بزرگترین اسکله های منطقه پارس جنوبی است که ظرفیت تخلیه و بارگیری کالا در این اسکله سالانه 30 میلیون تن است.

رئیس اداره بندر و دریانوردی عسلویه مجتمع خدماتی بندری پارس را از دیگر ظرفیت های بندر عسلویه برشمرد و اضافه کرد: ظرفیت تخلیه و بارگیری کالا در این مجتمع بندری سالانه 10 میلیون تن است که نقش مهمی در تجارت دریایی دارد.

جاسم زاده با اشاره به پهلوگیری نخستین کشتی تانکری اروپایی در بندر عسلویه اعلام کرد: با اجرایی شدن برجام و برطرف تحریم ها، نخستین کشتی تانکری اروپایی برای حمل مواد مایع شیمیایی در بندر عسلویه پهلو گرفت.

وی با بیان اینکه کشتی تانکری یاد شده در بندر پتروشیمی پارس عسلویه پهلو گرفته است گفت: کشتی تانکری اروپایی از کشور ایتالیا است که برای بارگیری محصولات پتروشیمی در بندر عسلویه پهلو گرفته است.

رئیس اداره بندر و دریانوردی عسلویه با بیان اینکه این بندر دارای امکانات و تجهیزات لازم برای فعالیت های بندری است اعلام کرد: بندر عسلویه در منطقه پارس جنوبی آمادگی همکاری با شرکت های خارجی برای افزایش سرمایه گذاری و توسعه فعالیت های مالی و مبادلات و ترانزیت کالا را دارد.

منبع: تسنیم
انتشار: 14 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 800

به "نخستین کشتی تانکری اروپایی در اسکله بندر عسلویه پهلو گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین کشتی تانکری اروپایی در اسکله بندر عسلویه پهلو گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید