نشریه آلمانی: ترامپ باید به برجام بازگردد

به گزارش تور تایلند ارزان، یک نشریه آلمانی در مطلبی تاکید نمود که رئیس جمهور آمریکا برای جلوگیری از تشدید تنش ها باید به میز مذاکره و توافق هسته ای با ایران بازگردد.

نشریه آلمانی: ترامپ باید به برجام بازگردد

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید.

به گزارش گروه بین الملل تور تایلند ارزان، نشریه دی سایت در مطلبی به سیاست خارجی ترامپ پرداخته و نوشت: دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به عنوان فردی غیر قابل پیش بینی اعتبار دارد. از این رو خیلی ها نگران این مسئله هستند که وی بتواند بحران ایران را تشدید کند. طبیعتا این خطر وجود دارد که اختلافات بین ایران و آمریکا به جنگ بزرگی تبدیل گردد. حالا به صورت غافلگیر نماینده ای ترامپ حدود یک هفته بعد از حمله تاریخی و بی سابقه به زیر ساخت های نفتی در عربستان سعودی هیچ عکس العملی نشان نداده است؟ و آیا این نشان غیر قابل پیش بینی بودن است؟

در ادامه این مطلب آمده است که بعد از حدود سه سال ترامپیسم واقعی موجود در صحنه جهانی حالا برچست غیر قابل پیش بینی بودن کمتر با ترامپ مطابقت دارد. در بعضی زمینه ها حتی عکس این مسئله صدق می نماید به گونه ای که می توان گفت ترامپ قابل پیش بینی است. انگیزه های او به اندازه اقداماتش قابل پیش بینی نیست و این مسئله هم برای دوستان و هم دشمنانش مطرح است. این وضعیت به خودی خود خطرناک است. برخورد ترامپ با ایران این مسئله را به وضوح نشان می دهد.

ترامپ در مبارزات انتخاباتی خود در سال 2016 مخالفت خود با توافق هسته ای را ابراز کرد و در سال 2018 از این توافق خارج شد. این قابل پیش بینی بود. ترامپ بعد از آن تحریم های سختی را علیه ایران تصویب کرد که چیزی جز آن هم پیش بینی نمی شد.

نویسنده در ادامه به اختلافات و تنش های اخیر بین ایران و آمریکا در منطقه خلیج فارس اشاره نموده و نوشت: حتی اگر قرار باشد به زودی تحریم های سخت تری علیه ایران از طرف آمریکا اعمال گردد اما وقوع جنگی بزرگ بعید است. این چیزی است که ایرانی ها می توانند روی آن حساب نمایند، چرا که در جریان مبارزات انتخاباتی وقوع جنگی جدیدی برای ترامپ کاربردی ندارد. وی به حامیان خود وعده داده است که آمریکا را از جنگ های قدیمی خارج نموده و در جنگ جدیدی هم وارد نکند. از آنجایی که وی معتقد است به زودی مجددا توسط حامیانش انتخاب می گردد خواستار جنگ بزرگی نیست و در این شرایط او قابل پیش بینی تر می گردد.

دی سایت در ادامه نوشت: ترامپ مدتهاست که همچنین برای دیگر بازیگران حاضر در صحنه جهانی قابل پیش بینی شده است. از جمله این مسئله برای مخالفان آمریکا به همین شکل است. به عنوان مثال کیم یونگ اون، رهبر کره شمالی می داند که نمی تواند انتظار هیچ اقدام هماهنگی از سوی ترامپ علیه برنامه هسته ای خود را داشته باشد. ترامپ برای مردان مستبدی مانند او ارزش قائل است حتی اگر تسلیحات آن ها این کشور را تهدید کند. چینی ها هم در جنگ تجاری باز خود با آمریکا به شخصیت ترامپ عادت نموده اند.ترامپ تهدید می نماید، توئیت می نماید وتعرفه های گمرکی بر کالاهای چینی را به اندازه مشخصی افزایش می دهد. این اقدامات در آمریکا محبوبیت دارد. اما قبل از مرحله نهایی انتخابات ترامپ دوباره عقب می نشیند چرا که وی خواستار هیچ بحران مالی جدی نیست. چینی ها ترامپ خود را می شناسند و بر اساس آن برنامه ریزی می نمایند.

در مقابل متحدان آمریکا می توانند تنها انتظار رفتار بد از طرف ترامپ را داشته باشند. توهین به اروپا، سرزنش مرکل، لعن و نفرین علیه کانادا همان چیزی است که از طرف رای دهندگان اصلی ترامپ پسندیده می گردد. بنابراین دانمارکی ها نباید تعجب نمایند که ترامپ با آن ها به عنوان وفادارترین متحدان آمریکا با خرید گرینلند رفتار بسیار گستاخانه ای نشان دهد. دوستان و متحدان برای ترامپ هیچ ارزشی ندارند و حتی در خاورمیانه این امر صدق می نماید.

نویسنده در بخش دیگری از این مطلب به خطرات این گونه روینمودهای ترامپ پرداخته و نوشت: آمریکا حالا برای جلوگیری از تشدید اوضاع باید به میز مذاکرات و توافق هسته ای با ایران بازگردد.

البته ترامپ، نه جنگ و نه صلح و نه توافق را می خواهد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 مهر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 474

به "نشریه آلمانی: ترامپ باید به برجام بازگردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشریه آلمانی: ترامپ باید به برجام بازگردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید