وزیر بهداشت: کرونا در ایران گزارش نشده است، هواپیمای ویژه فردا به چین می رود

به گزارش تور تایلند ارزان، وزیر بهداشت ضمن تاکید بر اینکه هنوز هیچ موردی از کروناویروس در ایران مشاهده نشده است، درباره اقدامات صورت گرفته برای بازگرداندن 70 تن از دانشجویان ایرانی ساکن شهر ووهان چین به کشور گفت: به این منظور پروازی مخصوص در اولین ساعات بامداد سه شنبه (فردا) به این شهر اعزام می گردد.

وزیر بهداشت: کرونا در ایران گزارش نشده است، هواپیمای ویژه فردا به چین می رود

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

ایسنا:سعید نمکی در پاسخ به سوال آخرین تمهیدات این وزارتخانه برای مقابله با کروناویروس گفت: خواهشمندم پیغام دلگرم کننده بنده را که مملو از صداقت و شفافیت است به مردم منتقل کنید. مردم باید بدانند وزیر بهداشت شان هرگز چیزی را از آنها پنهان نکرده و نخواهد کرد؛ حتی اگر اعلام موضوع به قیمت بدنامی و فشار بر روی خودش باشد.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه هنوز هیچ موردی از کروناویروس جدید در کشور گزارش نشده است، خاطر نشان کرد: مردم باید در جریان باشند که کروناویروس جدید مطلقا سخت تر از بیماری آنفلوآنزای H1N1 که چند ماه گذشته کشور درگیر آن بود نیست. بیماری زایی کروناویروس جدید حدودا 30 درصد است و ما می توانیم مانند H1N1 از پس آن برآییم.

وی در ادامه در مورد توقف پروازها از چین به ایران و بالعکس، گفت: این تقاضای من مورد حمایت معاون اول رییس جمهور و وزیر راه نهاده شد و قرار بر این شد تا امکان بازگشت برای اتباع چینی که اکنون در ایران هستند و ایرانیان ساکن در چین نیز فراهم باشد؛ چراکه ما نمی توانیم امکان بازگشت را از آنها بگیریم. تا کنون اگر همچنان پروازی در حال اجرا است تنها برای جابجایی شهروندان ایرانی و چینی بوده است.

وزیر بهداشت در ادامه با اشاره به روابط استراتژیک میان ایران وچین اظهار کرد: امیدوارم در اسرع وقت شرایط به حالت عادی بازگردد؛ چراکه روابط ایران و چین رابطه ای استراتژیک است که نمی خواهیم لطمه ای به آن وارد گردد. اما معنای این سخن این نیست که لحظه ای از سلامت مردم غافل می شویم. سلامت مردم از هر گونه مصلحت اندیشی برای ما اولویت بیشتری دارد.

نمکی در انتها در مورد برنامه ها برای بازگشت 70 دانشجوی ایرانی ساکن در شهر ووهان چین گفت: پروازی مخصوص در اولین ساعات بامداد روز سه شنبه (فردا) به این شهر اعزام می گردد که متشکل از پنج نفر از پرسنل زبده ما شامل متخصص عفونی و متخصص اورژانس است. همچنین برای کلیه خدمه پروازی این هواپیما نیز تمهیدات لازم از نظر حفاظت از ویروس فراهم شده است. این 70 دانشجو پس از بازگشت دو هفته در قرنطینه خواهند بود و سپس می توانند به آغوش خانواده هایشان بازگردند.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 21 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 817

به "وزیر بهداشت: کرونا در ایران گزارش نشده است، هواپیمای ویژه فردا به چین می رود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر بهداشت: کرونا در ایران گزارش نشده است، هواپیمای ویژه فردا به چین می رود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید