پلوسی استیضاح ترامپ را حفاظت از قانون اساسی دانست

به گزارش تور تایلند ارزان، تهران (پانا) - رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، استیضاح دونالد ترامپ را برای حفاظت از قانون اساسی دانست و اینکه رئیس جمهوری بعدی تصور نکند می تواند مردم را به شورش وادارد و مصون بماند.

پلوسی استیضاح ترامپ را حفاظت از قانون اساسی دانست

به گزارش ایرنا، نانسی پلوسی روز پنج شنبه در نشست خبری خود به سه چهارشنبه تاریخی در ژانویه 2021 اشاره کرد و افزود: در 17 دی ماه، بدترین تهاجم به دموکراسی و قانون اساسی ما رخ داد.

وی چهارشنبه بعدی را مصادف با استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا در مجلس کنندگان دانست و ادامه داد: در این روز، ترامپ به اتهام تحریک برای شورش استیضاح شد.

رئیس مجلس کنندگان آمریکا سومین چهارشنبه در ماه ژانویه را روز تحلیف جو بایدن و کامالا هریس رئیس جمهوری ایالات متحده و معاون وی برشمرد و افزود: صدور دستورهای تحول آفرین از متوقف کردن کروناویروس ، برابری نژادی، و پرداختن به بحران آب و هوایی افتخار آفرین است.

پلوسی با تاکید بر اینکه مبارزه با کرونا نیازمند آشتی ملی است، اظهار کرد: ما در مجلس کنندگان لایحه آشتی سران دو حزب در مجلس را تصویب خواهیم کرد. امیدوار خواهیم بود که همکاری دو جانبه برای رفع نیازهای بهداشتی و اقتصادی مردم آمریکا داشته باشیم.

وی در ادامه اظهارات خود به استیضاح دونالد ترامپ و آمادگی برای انجام آن اشاره کرد و گفت: مدیران استیضاح (منتخب مجلس کنندگان) در تلاشند تا اعضای سنا را برای این استیضاح آماده کنند.

رئیس مجلس کنندگان آمریکا افزود: این استیضاح برای حفاظت از قانون اساسی و حفظ جمهوری ما است. ما در مورد یکپارچگی و انصاف دادرسی و به رسمیت شناختن نقش سناتورها در این دادخواست پافشاری خواهیم کرد.

پلوسی ادامه داد: ترامپ باید استیضاح و محکوم شود تا اطمینان یابیم که هیچ رئیس جمهوری در آینده هرگز فکر نکند که در برابر تحریک به شورش مصون است. اینکه رئیس جمهوری بعدی نتواند با ادعاهای نادرست نسبت به نتیجه انتخابات، مردم را بشوراند.

در پی ادعای تقلب در انتخابات که بارها از سوی دونالد ترامپ مطرح شد، پس از اجتماعی که به فراخوان وی در روز شمارش آرای گزینشگران و تایید پیروزی بایدن در کنگره آمریکا انجام شد، هواداران ترامپ که اکنون از آنها به تروریسم داخلی یاد می شود، به ساختمان کنگره یورش بردند.

در جریان این یورش، پنج نفر کشته و ده ها نفر زخمی شدند. این مساله باعث شد تا مجلس کنندگان آمریکا، ترامپ را به اتهام تحریک برای شورش برای بار دوم در طول چهار سال، استیضاح کند.

وی با اشاره به ضرورت حفاظت از ساختمان کنگره، افزود: نخستین مسئولیت ما محافظت از مردم آمریکا است. حفاظت از کنگره، حفاظت از دموکراسی ماست.

رئیس مجلس کنندگان آمریکا همچنین از دشمنان درونی یاد کرد که اشاره به حمل سلاح توسط برخی کنندگان به درون صحن مجلس دارد.

پلوسی اظهار کرد: این بدان معناست که ما اعضایی داریم که می خواهند اسلحه را به صحن بیاورند و به خشونت علیه سایر اعضا تهدید کرده اند.

همزمان با این نشست، خبری هم منتشر شد که روز گذشته یک فرد مسلح فاقد مجوز در اطراف ساختمان کنگره دستگیر شده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 10 اسفند 1399 بروزرسانی: 10 اسفند 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 1606

به "پلوسی استیضاح ترامپ را حفاظت از قانون اساسی دانست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلوسی استیضاح ترامپ را حفاظت از قانون اساسی دانست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید