پیش بینی می شود از اواخر بهار واکسیناسیون عمومی در کشور انجام شود

به گزارش تور تایلند ارزان، معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: پیش بینی می شود از اواخر بهار امسال واکسیناسیون فراگیر و عمومی در سطح وسیعی از کشور انجام شود.

پیش بینی می شود از اواخر بهار واکسیناسیون عمومی در کشور انجام شود

به گزارش خبرنگاران، دکتر قاسم جان بابایی دوشنبه 16 فروردین ماه در حاشیه بازدید از بیمارستان شهید مدرس ساوه در جمع خبرنگاران با اشاره به فرایند شدید افزایش بیماران سرپایی و بستری مبتلا به کروناویروس در کشور اظهار کرد: فرایند رو به افزایش و شیب تند ابتلا به بیماری کووید 19 مانند برخی نقاط کشور در مناطق زیرمجموعه علوم پزشکی ساوه نیز وجود دارد و بیماران بستری و سرپایی در ساوه و زرندیه افزایش یافته است.

وی با اشاره به افزایش درصد تست مثبت های کروناویروس در کشور گفت: شیب تند مبتلایان به بیماری کووید 19 بیانگر بالا بودن میزان آلودگی به این بیماری در سطح جامعه است و پیش بینی می شود در روزهای آینده حتی آمار مراجعین به مراکز درمانی افزایش چشمگیری پیدا کند.

معاون وزیر بهداشت از مردم خواست تا با رعایت صحیح پروتکل های بهداشتی، زنجیره انتقال ویروس را قطع کنند و فرمانداران سراسر کشور نیز با قرمز شدن شرایط رنگ بندی شهرها، براساس پروتکل های شرایط قرمز رفتار کنند. علاوه بر اینکه مردم باید در این شرایط دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنند و رفتار شهر و جامعه نیز بر مبنای شرایط قرمز تنظیم و مدیریت شود.

وی شرح داد: اگر بنا باشد تمامی مراکز تجمعی، رستوران ها، مراکز خرید و ... در شرایط رنگ بندی قرمز به فعالیت خود ادامه دهند و هیچ تغییری در رفتار شهرهای با شرایط قرمز صورت نگیرد و صرفا واژه قرمز را یدک بکشند، نه تنها زنجیره انتقال ویروس قطع نخواهد شد بلکه شرایط بدتری پیش روی مردم قرار می گیرد.

وی به افزایش میزان مرگ و میرهای کرونایی در کشور اشاره کرد و اضافه کرد: خوشبختانه با رعایت پروتکل های بهداشتی میزان مرگ و میرها تا حدود روزانه 50 نفر کاهش یافت، اما در روزهای اخیر به دلیل شیوع بیشتر بیماری، متاسفانه آمار فوتی ها در کمتر از 10 روز به چهار برابر افزایش یافته و نگران کننده است.

دکتر جان بابایی، در خصوص تزریق واکسن کرونا در کشور نیز گفت: در حال حاضر برخی محدودیت ها برای تامین واکسن مورد نیاز کشور وجود دارد و این محدودیت ها در بسیاری از کشورهای دیگر نیز حاکم است.

وی ادامه داد: اولویت تزریق واکسن در کشورهای تولیدکننده واکسن کرونا، برای واکسیناسیون جمعیت همان کشورهاست و در صورت مازاد بودن، به سایر کشورها ارسال می شود و از این نظر محدودیتی در جذب واکسن مورد نیاز وجود دارد.

معاون وزیر بهداشت در ادامه با اشاره به اینکه کشورهای همسایه و همجوار ایران هیچکدام بین 10 الی 12 درصد جمعیت خود را واکسیناسیون نکرده اند، اظهار کرد: خوشبختانه ایران در تولید واکسن گام های بزرگ و رو به جلویی را برداشته است و اتفاقات خوبی در حوزه واکسن در حال شکل گیری است.

وی شرح داد: با تمهیداتی که اندیشیده شده است پیش بینی می شود از اواخر بهار امسال واکسیناسیون فراگیر و عمومی در سطح وسیعی از کشور انجام شود هرچند که تا به امروز واکسیناسیون برای کادر درمان در بخش های کرونا و همچنین افرادی که در سرای سالمندان حضور دارند اجرا شده است و تا سه هفته آینده به تمامی کادر درمان واکسن تزریق خواهد شد.

منبع: ایسنا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 1 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 1 اردیبهشت 1400 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 1712

به "پیش بینی می شود از اواخر بهار واکسیناسیون عمومی در کشور انجام شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی می شود از اواخر بهار واکسیناسیون عمومی در کشور انجام شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید