چند نفر از دولت همراه استفاده می نمایند؟

به گزارش تور تایلند ارزان، میزان استفاده از دولت همراه در سال 1397 بیش از هفت میلیون و میزان تراکنش میان دستگاهی بیش از 350 میلیون اعلام شده است.

چند نفر از دولت همراه استفاده می نمایند؟

به گزارش تور تایلند ارزان، با بهره گیری از سامانه دولت همراه، مردم می توانند به جای مراجعه حضوری برای دریافت خدمات دولتی، هر زمان و هر جا این خدمات را درخواست نمایند. هم چنین حل چالش های آلودگی هوا، اشتغال، حفظ محیط زیست، حقوق شهروندی و ایجاد بهره وری، مهم ترین دستاوردهای دولت همراه است. دولت همراه یکی از ابزارهای این است که منابع موجود را محور قرار داده و می توان اقتصاد را شکل داد.

دولت همراه سال گذشته رونمایی شد؛ البته پروژه هایی مانند شبکه ملی اطلاعات، دولت الکترونیکی و دولت همراه از پروژه هایی هستند که افتتاح آن ها تازه سرشروع فعالیت های لازم در این طرح ها به شمار می رود و شروع به کارشان، به این معنا نیست که کاملا به اتمام رسیده اند؛ بلکه ضروری است خدمات متنوع در بستر این امکانات قرار بگیرد تا آنچه از ابتدا درباره کاهش مراجعات و صرفه جویی در زمان و سهولت در بروکراسی اداری مدنظر بوده محقق گردد.

به گفته تحلیلگران، اگر در راستای تسریع راه اندازی دولت الکترونیک کوشش کنیم، فساد کاهش می یابد و مردم نباید برای دریافت خدمات به طبقات بالای یک ساختمان اداری بروند. با دولت همراه به جای این که احتیاج باشد مردم برای دریافت خدمات مراجعه نمایند، می توان خدمات دولتی را همه وقت و همه جا به مردم ارائه داد. این ویژگی متمایز دولت همراه نسبت به گروه هاست. اما طبق آنچه کارشناسان سازمان فناوری اطلاعات به سوال تور تایلند ارزان درباره هزینه اتصال مردم به وسیله (دولت همراه)، (اپلیکیشن موبایل) در سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات اعلام کردند، این امر بدون هزینه و رایگان است.

بر همین اساس، کانال های ارتباطی دولت همراه اینگونه است که سرویس های ساده بر بستر USSD، سرویس های پیچیده بر بستر اپلیکیشن و سرویس های تعاملی به صورت پیامک ارائه می گردد. سامانه دولت همراه به صورت شبانه روز در همه ایام سال قابل دسترسی است. می توان با خدمات دولت همراه، در هفت روز هفته و 24 ساعت شبانه روز خدمات را دریافت کرد و بدین ترتیب همه مردم با یک درگاه آشنا شده و تعداد درگاه ها از بین می رود.

اما در آخرین آماری که درباره دولت همراه از سوی سازمان فناوری اطلاعات اعلام شده، میزان نصب یونیک (دولت همراه) یا استفاده از USSD آن هفت میلیون و 429 هزار و 374 عدد است که به معنای استفاده این تعداد از شهروندان به صورت G2C (دولت به مصرف نماینده) است. سایر موارد به تفکیک هر دستگاه متفاوت است و میزان تراکنش میان دستگاهی برابر 350 میلیون و 820 هزار و 655 در سال 1397 بوده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: thailandro.ir شناسه مطلب: 500

به "چند نفر از دولت همراه استفاده می نمایند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند نفر از دولت همراه استفاده می نمایند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید